Związki i seks

Miłość nie zna granic. Jak wyglądają małżeństwa Polek z obcokrajowcami?

Związki i seks

Miłość nie zna granic. Jak wyglądają małżeństwa Polek z obcokrajowcami?

W studiu Dzień Dobry Wakacje gościliśmy Hannę Zborowską-Neves, Annę Ceballo i Magdalenę Chorzewską. Tematem była miłość bez granic - czyli jak żyje się w związku z partnerem innej narodowości? Jakie są wady, a jakie zalety?

Więcej: "Mój partner mnie zdradził" Czy mu wybaczyć? Jak poradzić sobie ze zdradą?


Hanna Zborowska-Neves od 12 lat jest żoną Brazylijczyka, Anna Ceballo od 14 lat jest w związku z Kubańczykiem. Jak wygląda małżeństwo z obcokrajowcem? Jakie są plusy, a jakie minusy takich związków?

Hanna Zborowska-Neves od 12 lat jest żoną Brazylijczyka, z Danielem są parą od 14 lat. Hanna poznała Daniela na wymianie studenckiej w Salamance, w Hiszpanii. Na co dzień mieszkają w Brazylii, ponieważ Daniel zajmuje się tam firmą związaną z nieruchomościami, razem z mamą. 

Jakie wady widzi w związku z Brazylijczykiem Hanna? Czy od zawsze było tak kolorowo w jej związku?

Na początku dzieliły nas różnice kulturowe. Teraz to się zmieniło, jesteśmy elastyczni. Brazylijczycy mają luz, a my Polacy jesteśmy spięci. Zawsze w sobotę mój mąż wstawał o 11, drapał się po głowie, potem szedł się położyć na sofę. A ja od godziny 7 byłam na nogach, chciałam iść na plażę, coś zrobić. A on mi mówił: 'Gdzie się tak spieszysz? Połóż się, jest tak cudownie, mamy tu hamak!'

Anna Ceballo od 14 lat jest w związku z Kubańczykiem. Ma podobne przemyślenia jak Hanna.

Z Kubańczykiem jest tak samo! Mój mąż mówi: 'Poleż sobie, odpocznij sobie, jest pięknie!'

Polki cieszą się niezwykłą popularnością m.in na Zachodzie. Dlaczego? 

Po pierwsze, Polki są niezwykle atrakcyjne dla samych Polaków, jak i dla obcokrajowców. Dzięki temu, że podróżujemy, że obcokrajowcy przyjeżdżają do Polski, naturalne jest, że spotykamy obcokrajowców - powiedziała Magdalena Chorzewska.

Czy prawdą jest, że mężczyźni szukają kobiet na Wschodzie? Skąd ta prawidłowość?

My, kobiety się trochę za bardzo wyemancypowałyśmy dla Polaków. I jest taki stereotyp tej kobiety ze Wschodu, tej uległej, siedzącej w domu (...) stereotyp bezpiecznego związku (...) Natomiast dla nas Polek jest atrakcyjne wszystko to, co jest na Zachodzie. To są ciemne karnacje, temperamenty, gorąca krew - wyjaśniła Magdalena Chorzewska, psycholog.
Ja mam wrażenie, że oni nie boją się żyć! Lubią wyjść, pobawić się, zagadać, powiedzieć na głos: 'Pięknie wyglądasz! Jesteś fajna, atrakcyjna!'. Nie wstydzą się tego. Ja to bardzo cenię - dodała Anna Ceballo.

Co Polacy powinni czerpać od obcokrajowców, np. od Kubańczyków czy Brazylijczyków?

Nie powinniśmy się wstydzić, tylko cieszyć się życiem! Polacy w dyskotece stoją pod ścianą i boją się zatańczyć - dodała Ceballo.
Kobiety - Kubanki - czują się piękne. Każda z nich czuje się piękna. One to celebrują! Nawet nie patrzą na wiek. Nawet osiemdziesięcioletnia pani cieszy się życiem, tańczy na ulicy, cieszy się wnukami, rodziną.

Jaki jest przepis na idealny związek partnerów z dwóch różnych krajów? Kiedy związek może nie przetrwać?

Pamiętać należy, że kiedy dzielą nas zbyt duże różnice kulturowe czy religijne, to jest to dość trudne. Ponieważ statystycznie patrząc, większą szansę mają związki, gdzie partnerzy mają więcej wspólnych wartości - powiedziała Magdalena Chorzewska.

Aby związek przetrwał, trzeba się starać - próbować zrozumieć partnera, być otwartym i elastycznym. Na pewno nie można być ignorantem.


Więcej:

  1. Niedopasowanie, zdrada, alkohol. Dlaczego się rozwodzimy?
  2. Singielka czy rozwódka? Która szybciej znajdzie partnera?
  3. Co to jest Tinder? Jak działa znana aplikacja randkowa i czy znajdziesz tam prawdziwą miłość?

Zobacz film: Polsko-meksykańska miłość, źródło: Dzień Dobry TVN

Co sądzisz o tym artykule?
71
9
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0