Gwiazdy

Światowy Dzień Pocałunku. Wspominamy niezapomniane sceny czułości z polskich filmów i seriali 

Pocałunek

Igor Ustynskyy/Getty Images

Gwiazdy

Światowy Dzień Pocałunku. Wspominamy niezapomniane sceny czułości z polskich filmów i seriali 

Pocałunek

Igor Ustynskyy/Getty Images

6 lipca to kolejna, po Walentynkach, okazja do świętowania dla wszystkich zakochanych par. Wtedy właśnie obchodzony jest Światowy Dzień Pocałunku. Z tej okazji przypominamy, jak bohaterowie polskich produkcji filmowych i serialowych okazywali sobie miłość. 

Międzynarodowy Dzień Pocałunku 2020

6 lipca kolejny już raz obchodzimy Światowy Dzień Pocałunku. To nieoficjalne święto wszystkich zakochanych po raz pierwszy ustanowiono w 2006 roku. Dzięki niemu może przypomnieć sobie, jak wiele korzyści wypływa z całowania. Pozwala ono nie tylko okazać miłość drugiej osobie, ale także obniża ciśnienie krwi i redukuje poziom stresu.

Najpiękniejsze pocałunki w polskich produkcjach

Trudno dziś wyobrazić sobie produkcje filmowe i telewizyjne bez scen namiętnych pocałunków. To właśnie one przecież wzbudzają u widzów największe emocje. Szczególnie u tych, którzy latami śledzą losy swoich ukochanych bohaterów. Z okacji Światowego Dnia Pocałunku postanowiliśmy przypomnieć najczulsze z nich. 

Judyta i Adam w „Nigdy w życiu”

Jedna z kultowych polskich komedii romantycznych. Judyta po rozwodzie układa swoje życie na nowo. Na jej drodze staje Adam, który zdobywa serce bohaterki, choć w pewnym momencie dochodzi między nimi do nieporozumienia, które może zaważyć na ich związku. Na szczęście jednak wszystko się wyjaśnia, a widzowie do dzisiaj wspominają ich romantyczny pocałunek w strugach deszczu na warszawskim Moście Świętokrzyskim. 

Michał i Julia w „Tylko mnie kochaj”

Deszcz często wykorzystywany jest przez twórców jako tło do romantycznej sceny. W takiej właśnie aurze dochodzi do pierwszego pocałunku Michała i Julii, bohaterów polskiej komedii romantycznej „Tylko mnie kochaj”. Mokre ubrania nie mają znaczenia, jeśli w grę wchodzą uczucia.

Helena i Jan Skrzetuski w „Ogniem i mieczem”

Sienkiewiczowscy bohaterowie wiele przejdą, nim dane im będzie im będzie związać się na zawsze. W filmie nie brakuje jednak sceny pocałunku między Heleną i Skrzetuskim, przy której do tej pory wzdychamy z rozrzewnieniem.

Ania i Tomek w „Planecie Singli”

Początkowo nic nie wskazuje na to, że Anię i Tomka może cokolwiek połączyć. Są jak ogień i woda. On – arogancki i cyniczny podrywacz, ona – romantyczka poszukująca miłość. Po wielu perypetiach Tomek orientuje się jednak, że Ania może być tą jedyną i decyduje się zawalczyć o nią niczym prawdziwy rycerz. Efekt? Romantyczny pocałunek z kibicującymi parze przechodniami.

Magda i Piotr w „Magdzie M.”

Losy Magdy i Piotra przeplatają się wielokrotnie – od studiów po późniejsze czasy. Niedostępna prawniczka z czasem otwiera swoje serce na Korzeckiego. Dzięki temu widzowie nie raz mają okazję, by zobaczyć sceny ich romantycznych pocałunków.

Marek i Ula w „BrzydUli”

Niemieszcząca się w kanonach piękna Ula dostaje pracę w firmie Febo&Dobrzański i zakochuje się w przystojnym Marku. Ten jednak nie tylko ma narzeczoną, ale i w pełni zasłużoną łatkę podrywacza. Pewnego dnia jednak w przypływie emocji bohaterka całuje Marka na pożegnanie, a następnie speszona ucieka z samochodu. Ten pocałunek to początek czegoś naprawdę niesamowitego. 

Tymczasem, prawdopodobnie już jesienią zobaczymy pierwsze odcinki kontynuacji  kultowego serialu. Posłuchaj, co Filip Bobek i Julia Kamińska zdradzili na temat produkcji.

"Wielki powrót BrzydUli"

Zobacz też:

Ewa Minge ma oryginalny sposób na zmęczenie. „Działa!”

Sylvester Stallone obchodzi 74. urodziny. Przypominamy jego najlepsze role – to nie są filmy tylko dla facetów

Martyna Wojciechowska ponownie rusza na kraniec świata: "Kobieta, do której lecę, jest absolutnie wyjątkowa"

Co sądzisz o tym artykule?
81
9
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0