Gwiazdy

Milla Jovovich przyznała się do aborcji. "To był koszmar, ale musimy walczyć, by zachować prawo do bezpiecznej aborcji"

Gwiazdy

Milla Jovovich przyznała się do aborcji. "To był koszmar, ale musimy walczyć, by zachować prawo do bezpiecznej aborcji"

Milla Jovovich postanowiła publicznie opowiedzieć o swojej aborcji, do której doszło dwa lata temu. Zrobiła to po tym, jak amerykański stan Alabama niemal całkowicie zakazał aborcji.

Stan Alabama zaostrzył prawo aborcyjne. Zgodnie z nowymi przepisami zakaz aborcji będzie obowiązywać nawet w przypadku, gdy ciąża jest wynikiem gwałtu lub kazirodztwa. Z kolei stan Georgia planuje wprowadzić przepisy zakazujące aborcji w przypadkach, gdy lekarz stwierdzi bicie serca dziecka.

>>> Zobacz także:

Zmiany w prawie aborcyjnym wywołały liczne protesty, także wśród hollywoodzkich aktorek. Jameela Jamil stwierdziła, że decyzja o usunięciu płodu była "najlepszą decyzją, jaką kiedykolwiek podjęła". Głos w sprawie zabrała także Milla Jovovich, znana z takich filmów, jak "Resident Evil", "Hellboy", "Zoolander", czy "Joanna d'Arc". Na swoim koncie na Instagramie umieściła wpis, w którym przyznała, że dwa lata temu przeszła zabieg aborcji:

Byłam w czwartym miesiącu ciąży i kręciłam wtedy film w Europie Wschodniej. Doszło do przedwczesnego porodu. Powiedziano mi, że przez cały zabieg muszę być świadoma. To było najgorsze doświadczenie, jakie kiedykolwiek przeżyłam. Wciąż mam koszmary. Byłam samotna i bezradna. Kiedy myślę, że kobiety musiałyby przez nowe prawo dokonywać aborcji w jeszcze gorszych warunkach niż ja, skręca mnie w brzuchu (...) Aborcja to koszmar. Żadna kobieta nie chce przez nią przechodzić. Musimy walczyć o to, aby mieć prawo do bezpiecznej aborcji, w przypadku kiedy będziemy jej potrzebować. Nigdy nie chciałam mówić o swoim doświadczeniu, ale nie mogę milczeć, kiedy tyle jest na szali.

Wyświetl ten post na Instagramie.

I don’t like to get political and I try to only do it if a really have to and this is one of those times. If someone doesn’t want to continue reading, you have been warned. Our rights as women to obtain safe abortions by experienced doctors are again at stake. Last Tuesday, Georgia Governor Brian Kemp signed a draconian bill into law that outlaws all abortions after six weeks — before most women even realize they’re pregnant — including in cases of RAPE OR INCEST. This makes Georgia the sixth state to pass such a restrictive six-week abortion ban, joining Ohio, Mississippi, Kentucky, Iowa, and North Dakota. These laws haven’t been passed yet, but lawmakers in these states are trying. Abortion is hard enough for women on an emotional level without having to go through it in potentially unsafe and unsanitary conditions. I myself went through an emergency abortion 2 years ago. I was 4 1/2 months pregnant and shooting on location in Eastern Europe. I went into pre term labor and told that I had to be awake for the whole procedure. It was one of the most horrific experiences I have ever gone through. I still have nightmares about it. I was alone and helpless. When I think about the fact that women might have to face abortions in even worse conditions than I did because of new laws, my stomach turns. I spiraled into one of the worst depressions of my life and had to work extremely hard to find my way out. I took time off of my career. I isolated myself for months and had to keep a strong face for my two amazing kids. I started gardening, eating healthier and going to the gym everyday because I didn’t want to jump into taking anti depressants unless I had tried every other alternative. Thank God I was able to find my way out of that personal hell without turning to medication, but the memory of what I went through and what I lost will be with me till the day I die. Abortion is a nightmare at its best. No woman wants to go through that. But we have to fight to make sure our rights are preserved to obtain a safe one if we need to. I never wanted to speak about this experience. But I cannot remain silent when so much is at stake. #prochoice #prochoicegeneration

Post udostępniony przez Milla Jovovich (@millajovovich)

Milla Jovovich zamieściła również emocjonalne video, w którym powiedziała:

Kim jesteście, żeby mówić mi, co mam robić z własnym ciałem? Kim jesteście, zeby podejmować taką decyzję? Ta decyzja między mną, moim lekarzem, moją rodziną i przyjaciółmi. Ale to jest moja decyzja, a nie wasza. Jest mi bardzo trudno o tym mówić. Unikałam swojego lekarza przez długi czas, ponieważ nie mogłam o tym mówić, obwiniałam się .

Co sądzisz o tym artykule?
73
7
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0