Gwiazdy

Michał Szczygieł z osobistą i emocjonalną piosenką "Jakby co". O czym jest utwór?

Gwiazdy

Michał Szczygieł z osobistą i emocjonalną piosenką "Jakby co". O czym jest utwór?

Michał Szczygieł po raz kolejny zagościł na naszej scenie. Tym razem artysta zaprezentował najbardziej osobisty i emocjonalny utwór w dotychczasowej karierze. Jak podoba wam się nowy singiel "Jakby co"?

Michał Szczygieł i jego nowy singiel "Jakby co"

Michał Szczygieł, którego do tej pory kojarzyliśmy z radosnych i dynamicznych utworów, tym razem sięga po nieoczywistą balladę. W piosence "Jakby co" łączy chłodną obserwację swojego stanu ducha z jednoczesnym pełnym emocji stwierdzeniem, że nie wszystko jest takie, jak być powinno. Wokalista nie wyrzuca z siebie żalu, lecz stopniowo zarówno w tekście, jak i w warstwie muzycznej odsłania kolejne karty.

- Gdy pisałem "Jakby co", znajdowałem się w bardzo dziwnym stanie. Trudno jednoznacznie mi powiedzieć, czy były to dobre, czy złe emocje. Na pewno nie wiedziałem, jak opisać mój stan samymi słowami. Gdy usiadłem do nagrania, w głowie powstał cały pakiet, tekst wraz z muzyką. Dopiero dźwięki pozwoliły w pełni oddać skalę zawieszenia, w jakim się znalazłem – przyznaje artysta.

Michał Szczygieł – kim jest?

Michał Szczygieł to 21-letni wokalista i autor tekstów. Choć na początku muzyka w ogóle go nie interesowała, z czasem odkrył w sobie tę pasję. W 2017 roku artysta przez przypadek trafił na casting jednego z programów typu talent show i zaszedł w nim aż do finału. Rok później wydał debiutancki singiel "Nic tu po mnie". W styczniu 2019 Michał otrzymał nominację do nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyka w kategorii "utwór roku". Następnie wydał utwory: "Będzie, co ma być", "Nie mamy nic" i "Tak jak chcę", którymi zapowiada swój debiutancki album studyjny.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz także:

Kto nie powinien przyjmować szczepionki przeciw COVID-19? Są pierwsze zalecenia

Wielkie wakacje sióstr Bohosiewicz i Olgi Frycz. Czy zostaną tam na dłużej? 

Tomasz Kot chętnie wróci na plan "Niani". Przypomniał sobie jednak, że musi przeprosić Agnieszkę Dygant

Co sądzisz o tym artykule?
56
4
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0