Gwiazdy

Michał Malitowski uczy tańczyć amatorów. "Wszystkim, którzy myślą, że nie potrafią odróżnić lewej nogi od prawej, uświadamiamy, że to jest możliwe"

Dzień Dobry TVN

Gwiazdy

Michał Malitowski uczy tańczyć amatorów. "Wszystkim, którzy myślą, że nie potrafią odróżnić lewej nogi od prawej, uświadamiamy, że to jest możliwe"

Dzień Dobry TVN

Michał Malitowski, mistrz świata w tańcach latynoamerykańskich, zapewnia, że na naukę tańca może do niego przyjść każdy. W majówkę ekipa Dzień Dobry TVN odwiedziła więc tancerza podczas warsztatów, by zrozumieć, na czym polega fenomen jego lekcji. Podczas tanecznego show artysta zaprezentował swoje umiejętności na parkiecie oraz zdradził metody dydaktyczne. 

Michał Malitowski jest teraz przede wszystkim nauczycielem tańca i ambasadorem stylu latynoamerykańskiego na świecie. W Stargardzie Szczecińskim, gdzie tancerza odwiedziła ekipa Dzień Dobry TVN, odbywają się zajęcia dla profesjonalistów. Do studia tańca Dansinn by Malitowski w Warszawie, przychodzą amatorzy. 

Nauka tańca u Michała Malitowskiego

Michał Malitowski potwierdza, że podejmuje się nauczyć tańca każdego. – Wszystkim, którzy myślą, że nie potrafią odróżnić lewej nogi od prawej, uświadamiamy, że to jest możliwe – mówi tancerz śmiejąc się. 

W czym tkwi klucz do sukcesu? W dobieraniu w pary amatorów z zawodowcami. – Przychodzi osoba, która zupełnie nic nie kojarzy i ustawiamy ją z nauczycielem, który ogarnia. Bardzo szybko występują w turniejach! – mówi Michał Malitowski. Dodaje, że organizuje taki event 22 maja w Warszawie, na który zgłosiło się już ponad sto par z Polski i z Europy. 

Po co uczyć się tańca?

 Można na przykład z okazji urodzin zaprezentować się koleżankom na imprezie – mówi ze śmiechem Michał Malitowski. Ale ambicją wielu jego uczniów jest, rzecz jasna, udział w turniejach tańca. 

Do takich osób należą Igor Wilczynski i Anna Kapli ze Stargardu Szczecińskiego, którzy są mistrzami Polski. Przed nimi turniej w Blackpool. Reporter Dzień Dobry TVN zauważa, że Michał wytworzył własny styl wykonywania tańców latynoamerykańskich. Ania potwierdza, że dla niej i jej partnera w tańcu to ma znaczenie. – Michał jest inspiracją, nie tylko dla mnie. Jestem pewna, że dla całego świata – mówi tancerka.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Zobacz także:

Breakdance tańczy od 13. roku życia, teraz pojedzie na igrzyska. "Taniec nauczył mnie determinacji, siły i wytrwałości"

To najbardziej taneczny dzień w roku na całym świecie. Jak świętowali go nasi prowadzący?

Wioleta Fiuk – co słychać u zwyciężczyni trzeciej edycji programu "You Can Dance"?

Reporter: Piotr Wojtasik
Co sądzisz o tym artykule?
88
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0