Gwiazdy

Michał Czernecki o życiu w czasach pandemii: „Liczę na najlepsze, ale jestem przygotowany na najgorsze”

Gwiazdy

Michał Czernecki o życiu w czasach pandemii: „Liczę na najlepsze, ale jestem przygotowany na najgorsze”

Michał Czernecki ma na koncie wiele ról teatralnych, filmowych i telewizyjnych. Teraz można go oglądać w TVN jako Pawła Szulca w serialu „Motyw”. Od niedawna jest też nauczycielem. Jak domowa kwarantanna wpłynęła na jego życie? O tym aktor mówił w Dzień Dobry TVN. 

Lekcje aktorstwa

Michał Czernecki to nie tylko uznany aktor, ale i nauczyciel. Prowadzone przez niego zajęcia online pomagają początkującym artystom poznać tajniki zawodu. Zaczął uczyć jeszcze przed kryzysem epidemiologicznym, jednak - jak zauważył - zajęcie to obecnie przybrało nowy wymiar.

To jest o tyle niezwykłe, że w kontekście tego, co się dzieje na zewnątrz, to szkolenie nabrało zupełnie innego wymiaru, bo przygotowania do szkół teatralnych teraz są albo ograniczone albo odbywają się wyłącznie w formie online 

- podkreślał aktor w rozmowie z Dzień Dobry TVN. Jego zdaniem, aktorstwo należy do zawodów cechowych i kontakt z mentorem w procesie kształcenia jest niezbędny.

Życie na kwarantannie

Pobyt w domu nieznacznie wpłynął na porządek dnia u Czerneckich. Zajęcia online wymusiły na jej członkach pewien rodzaj dyscypliny. Do nielicznych zmian należy przejęcie Michała części obowiązków domowych, takich jak gotowanie czy utrzymanie porządku.

Ja się cieszę z tej możliwości, bo teraz mam szansę się odwdzięczyć po prostu 

– mówił aktor. 

„Motyw” – finał sezonu

W serialu „Motyw” Michał Czernecki wciela się w postać Pawła Szulca. Na ekranie partnerują mu Małgorzata Kożuchowska oraz Agnieszka Grochowska.

Paweł [Maślona] wymyślił takie zakończenie tego serialu, że ten ostatni odcinek mnie samego wprawił w osłupienie, a ja znałem przecież scenariusz, wydawało mi się, że go znałem. Paweł dodał tam taki jeden malutki haczyk, który moim zdaniem winduję tę historię na dużo, dużo wyższy poziom 

– wyznał aktor.

Za czym najbardziej tęskni? 

Tęsknię za takim rodzajem energii, który daje praca. Rozsądnie patrzę na to, co się dzieje i liczę na najlepsze, ale jestem przygotowany na najgorsze

- przyznał Michał Czernecki.

„Motyw” - fabuła serialu

„Motyw” jest serialem kryminalnym TVN-u, w którym nie braknie kłamstwa, pozorów i miłosnego trójkąta. Uwikłana w niego jest trójka bohaterów: Luiza, Maks oraz „Czarna”.

10-odcinkowy serial rozgrywa się w Gdańsku. W jednej z tamtejszych restauracji padają strzały, a sprawa zostaje przydzielona śledczemu z własnymi, dużymi problemami. Kto kłamie, a kto miał motyw? Wszystko wydaje się jasne, ale wcale takie nie jest.

„Motyw” - obsada

Akcja rozgrywa się w teraźniejszości i w przeszłości, dlatego najważniejsze role wymagały podwójnej obsady. Znalazła się w niej plejada znanych nazwisk: Małgorzata Kożuchowska, Agnieszka Grochowska, Michał Czarnecki, Andrzej Konopka Magdalena Walach, Olga Bołądź i Adam Ferency.

"Motyw" - gdzie można oglądać

Odcinki serialu pojawiają się w TVN we wtorki o godzinie 21.30. Serial można też oglądać na player.pl

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz też:

Michał Czernecki o swoim bohaterze w serialu „Motyw”: "Nie jest to przyjemny facio"

Agnieszka Grochowska o „Motywie”: „To połączenie kryminału, thrillera, dramatu psychologicznego z komedią”

Małgorzata Kożuchowska o pracy na planie serialu „Motyw”. Czy syn aktorki był zaskoczony jej metamorfozą?

Co sądzisz o tym artykule?
68
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0