Gwiazdy

Mela Koteluk i Kwadrofonik zaprezentowali klip do utworu "Drzewa". Artyści zwracają w nim uwagę na poważny problem

materiał prasowy

Warner Music Poland

Gwiazdy

Mela Koteluk i Kwadrofonik zaprezentowali klip do utworu "Drzewa". Artyści zwracają w nim uwagę na poważny problem

materiał prasowy

Warner Music Poland

Utwór "Drzewa" to drugi singiel promujący album "Astronomia poety. Baczyński" Meli Koteluk i zespołu Kwadrofonik, który ukazał się 24 lipca 2020 roku z okazji 76. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Ponad pół roku później artyści zaprezentowali klip do piosenki zrealizowany w wyjątkowych sceneriach Puszczy Karpackiej. Oprócz niesamowitych walorów muzycznych i wizualnych, twórcy mają do przekazania ważny komunikat.

Płyta "Astronomia poety. Baczyński"

24 lipca 2020 roku z okazji obchodów 76. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego ukazała się niezwykła płyta "Astronomia poety. Baczyński" Mela Koteluk & Kwadrofonik. Album to zbiór wybranej poezji Krzysztofa Kamila Baczyńskiego przedstawionej w autorskich kompozycjach muzycznych. Za koncepcję całego projektu odpowiedzialni byli Mela Koteluk oraz Bartek Wąsik, pianista z kwartetu Kwadrofonik.

Singiel "Drzewa"

Drugim singlem promującym album "Astronomia poety. Baczyński" jest utwór "Drzewa". W 2021 roku do piosenki powstał także klip, dzięki któremu artyści apelują do społeczeństwa i zwracają uwagę na olbrzymi problem, jakim jest wycinka lasów.  Z okazji premiery teledysku niezależny dziennikarz Robert Rient napisał tekst "Drzewa i ich dowody życia", który stanowi swojego rodzaju manifest mający łączyć ludzi i aktywizować ich do czynnego wspierania organizacji działających na rzecz ochrony dziedzictwa przyrodniczego.

- W metaforycznym teledysku Andrzeja Stepouoisa, baśń spotyka rzeczywistość, a krew drzewa zatrzymuje piły mechaniczne. "Drzewa – to chmur zgęszczenia" napisał Krzysztof Kamil Baczyński. W interpretacji Meli Koteluk i zespołu Kwadrofonik drzewa przekraczają ludzkie opowieści i cechy. Są nieśpieszne, niczym chmury, które nie znają zemsty czy uprzedzeń. Teledysk do utworu "Drzewa" został nakręcony w Puszczy Karpackiej, tam, gdzie wycinane są drzewa o wymiarach pomnikowych… -  pisał Robert.

Zobacz także:

Miłość i muzyka. Stanisław Bartosik w utworze "Pomiędzy"

Dawid Podsiadło odwiedzi cię w domu, jeśli wygrasz jego aukcję. Szalony pomysł muzyka na rzecz WOŚP

Kasia Cerekwicka o nowej płycie i pasji, na którą znalazła czas po 30-tce. "To było moje marzenie jeszcze przed muzyką"

Co sądzisz o tym artykule?
90
8
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0