Newsy

Masz PayPal? Jeśli nie korzystasz, zapłacisz 50 złotych

Fiordaliso/Getty Images

Newsy

Masz PayPal? Jeśli nie korzystasz, zapłacisz 50 złotych

Fiordaliso/Getty Images

Mamy złą wiadomość dla użytkowników PayPal. Internetowy system płatniczy wprowadził zmiany w regulaminie. Zobacz, na czym polegają. 

PayPal oferuje możliwość dokonywania szybkich płatności internetowych m.in. w sklepach internetowych na całym świecie.

Nowy regulamin PayPal

29 września 2020 r. firma PayPal opublikowała powiadomienie o zmianach w umowach prawnych regulujących stosunki użytkowników z dostawcą. Mają one wejść w życie 16 grudnia 2020 roku.

Opłata za nieaktywne konto

Okazuje się, że jeśli użytkownik posiadający konto PayPal nie wykazuje aktywności przez 12 miesięcy, będzie musiał zapłacić maksymalnie 50 złotych lub w całości każdą niższą kwotę, która znajduje się na koncie. W praktyce oznacza to, że stawka zależy od salda. Dla kont z saldem powyżej 50 zł wyniesie 50 zł, a w przypadku, gdy osoba posiada na koncie np. 20 złotych - zostanie ono wyzerowane.

Jeśli użytkownik PayPal nie zalogował się na konto, nie przelał, nie otrzymał ani nie wypłacił pieniędzy w ciągu 12 następujących po sobie miesięcy przed grudniem 2020 r., jego konto zostanie uznane za nieaktywne. Na kontach z ujemnym saldem nie zostanie naliczona opłata i nie będzie też ona naliczana w taki sposób, który mógłby zmienić saldo konta na ujemne

- czytamy w komunikacie.

Kiedy PayPal pobierze kwotę?

Zanim kwota ta zostanie pobrana, każdy użytkownik dostanie informację. I to kilka razy.

PayPal wyśle trzy powiadomienia do klienta: na 60, 30 oraz 7 dni przed pobraniem opłaty. W wiadomości znajdzie się wyjaśnienie, w jaki sposób można wykorzystać dostępne na koncie saldo (transakcje, wypłata, przelew, darowizna). Jeśli w okresie między aktualizacją Polityki Użytkowania , tj. 29 września a 9 grudnia 2020 r. klient dokona transakcji za pośrednictwem swojego konta PayPal lub po prostu zaloguje się na nie, opłata nie zostanie pobrana

- podaje PayPal. 

Zobacz wideo: Jak nie pogrążyć się kredytem?

Zobacz też:

Co sądzisz o tym artykule?
79
8
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0