Maść nagietkowa - doskonała nie tylko na żylaki, trądzik i hemoroidy

masc nagietkowa i kwiat nagietka na drewnianym stole
hydrangea100 / Getty Images
Maść z nagietka to produkt, który powinien znaleźć się w każdej apteczce. Służy do miejscowego stosowania na szerokie spektrum objawów. Jeśli zmagasz się z hemoroidami, żylakami, oparzeniami, odleżynami bądź trądzikiem - koniecznie musisz zakupić ten preparat.

Kwiat nagietka ma w sobie wiele cennych substancji, takich jak: saponiny, karetonoidy, magnez, olejki eteryczne. Jakie jest zastosowanie maści nagietkowej? Ze względu na zawarte w niej związku, z powodzeniem stosowana jest na trądzik, hemoroidy, żylaki, oparzenia i wiele innych schorzeń. Nagietek lekarski (maść) stosowany jest na boląca, piekącą lub swędzącą skórę. Ponadto doskonale sprawdza się w codziennej pielęgnacji skóry problematycznej. Nagietek - maść dobrej jakości, składa się z dużej zawartości tego kwiatu, co najmniej 700 mg w 1 g gotowego preparatu. Polecamy zapoznanie się z naszym poradnikiem i skorzystanie z właściwości, jakie gwarantuje nagietkowa maść. A może chcesz poznać przepis na maść nagietkową? Zapraszamy do lektury.

Maść z nagietka - zastosowanie

Maść nagietkowa - na co stosować? Jej zastosowanie jest bardzo szerokie. Z jej działania mogą korzystać wszyscy, niezależnie od wieku i typu skóry. Maść nagietkowa dla niemowląt to także bardzo dobry pomysł. Ma dobroczynne działanie dla skóry bobasa i jest doskonała na odparzenia. To idealny produkt na takie dolegliwości, jak: trądzik, hemoroidy, żylaki, blizny, stłuczenia, odleżyny, odparzenia, opuchnięcia, siniaki, wybroczyny, otarcia, podrażnienia skóry, ukąszenia owadów, atopowe zapalenie skóry, blizny, odciski, zajady, egzemę. Z kolei maść nagietkowa na twarz polecana jest do pielęgnacji skóry suchej.

Maść nagietkowa - działanie

Maść z nagietka wykazuje działanie antybakteryjne i odkażające, a także przyspiesza procesy gojenia się skóry i jej regeneracji. Ponadto nawilża i odżywia skórę oraz wykazuje działanie przeciwgrzybicze. Dodatkowo pomaga łagodzić stany zapalne i przeciwdziała rozwojowi wolnych rodników (działanie antyoksydacyjne).

Maść nagietkowa - trądzik

Preparat ten skutecznie radzi sobie z tym problemem skórnym. Działanie antybakteryjne i przeciwgrzybicze kwiatu nagietka pozwala na szybkie uporanie się z trądzikiem. Bardzo dobrze radzi sobie również z bliznami potrądzikowymi. Jej działanie skupia się przede wszystkim na ich rozjaśnieniu i przyspieszeniu procesu gojenia.

Maść nagietkowa na trądzik przynosi dość szybkie pierwsze efekty już po kilku dniach stosowania. Jednak uzyskanie trwałych rezultatów wymaga regularnego stosowania. Maść nagietkową na pryszcze trzeba nanosić dwa razy dziennie. Stosowana jest jedynie zewnętrznie, na skórę, w miejscach zmienionych chorobowo.

Maść z nagietka na żylaki

Maść nagietkowa na żylaki sprawdzi się doskonale w codziennej pielęgnacji opuchniętych, bolących nóg z tzw. pajączkami. Dolegliwość ta częściej dotyczy kobiet niż mężczyzn. Flawonoidy zawarte w maści nagietkowej nie tylko pomogą uregulować krążenie krwi, ale także obniżą jej ciśnienie, co zmniejszy prawdopodobieństwo pojawienia się zakrzepów. Maść z nagietka na żylaki trzeba nakładać raz dziennie na umyte, najlepiej w szarym mydle, i wysuszone nogi. Warto zmienić także nawyki żywieniowe i tryb życia, co razem ze stosowaniem preparatu przynosi najlepsze efekty. Maść nagietkowa na żylaki w szczególności przynosi ulgę po całym dniu bycia w ruchu. Polecana jest dla osób wykonujących swoją pracę na stojąco.

Maść nagietkowa na hemoroidy

Maść z nagietka na hemoroidy jest skuteczna i bezpieczna. Z tego względu mogą ją stosować kobiety w ciąży. Trzeba ją nanosić na hemoroidy kilka razy dziennie, w tym obowiązkowo po każdym korzystaniu z toalety.

Maść nagietkowa na oparzenia i rany

Preparat ten, dzięki działaniu przeciwzapalnemu i antyseptycznemu, doskonale nadaje się do stosowania na rany. Maść nagietkowa na rany otacza skórę jak opatrunek. Zawarte w niej trójterpeny i karotenoidy produkują kolagen, który oddziałuje na zapewnienie skórze elastyczności. Poparzoną bądź zranioną skórę należy smarować dwa razy dziennie.

Maść z nagietka - jak zrobić?

Preparat ten możesz wykonać samodzielnie w domu. Zastanawiasz się jak zrobić maść z nagietka? Potrzebujesz kostki smalcu (najlepiej nadaje się gęsi) oraz dwóch garści suszonych kwiatów nagietka (dostępne są w sklepach zielarskich). Smalec trzeba rozpuścić, następnie dodać kwiaty, zagotować i odstawić do wystygnięcia na 30 minut. Po tym czasie należy podgrzać zawiesinę i przecedzić przez sitko, zamknąć w słoiczku i umieścić w lodówce. Preparat jest gotowy do stosowania!

Maść nagietkowa - cena

W każdej aptece i sklepie zielarskim można zakupić maść z nagietka. Cena tego preparatu wynosi zaledwie kilka złotych. Warto dodać, że maść nagietkowa zdobywa jednoznacznie pozytywne opinie.

Maść z nagietka lekarskiego to nie tylko produkt skuteczny i bezpieczny, ale też dostępny w korzystnej cenie. Warto zapoznać się z jego działaniem, a nawet spróbować samodzielnie wykonać maść z nagietka.

Zobacz film: Wiosenne SOS dla skóry. Źródło: Dzień Dobry TVN

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości