Gwiazdy

Margot Robbie kończy 30 lat. Wspominamy najlepsze momenty w jej karierze

Margot Robbie

Cover Video/x-news

Gwiazdy

Margot Robbie kończy 30 lat. Wspominamy najlepsze momenty w jej karierze

Margot Robbie

Cover Video/x-news

Margot Robbie urodziła się 2 lipca w Queensland, w Australii, co oznacza, że właśnie skończyła 30 lat. Jej popularność windowała sukcesywnie przez lata. Ostateczną pozycję w Hollywood umocniła zaś jej rola u Tarantino. Jakie jeszcze znaczące momenty w karierze tej trzydziestolatki powinniście poznać? 

Margot Robbie - niełatwe dorastanie

Robbie karierę aktorską zaczynała w Australii, gdzie się urodziła i dorastała. Wraz z trójką rodzeństwa - siostrą Anyą i braćmi Lachlanem i Cameronem wychowywała się na farmie. Ich matka samotnie zajmowała się całą trójką. Żeby związać koniec z końcem Margot w wieku 16 lat pracowała na trzy etaty - w barze, jako sprzątaczka i w restauracji szybkiej obsługi, w Subwayu. W wieku 17 lat Robbie przeprowadziła się do Melbourne, by rozpocząć profesjonalną karierę aktorską. 

Pierwszą znaczącą rolą okazał się angaż w serialu "Neighbours", gdzie Margot wcieliła się w Donnę Freedman. Gdy już dostrzeżono ją w Australii, postanowiła spróbować sił w Los Angeles. Tam trafiła na plan serialu "Pan Am", gdzie występowała u boku Christiny Ricci. 

Przełomem w jej karierze była rola w komedii "Czas na miłość", w której Margot zagrała u boku Rachel McAdams, Billa Nighy i  Domhnalla Gleesona. Produkcja kosztowała 12 milionów dolarów, zaś zysk wyniósł aż 87 milionów. 

Margot Robbie - najlepsze role 

Filmem, który sprawił, że świat wreszcie usłyszał o Margot Robbie był "Wilk z Wall Street" Martina Scorsese. Robbie partnerowała w nim Leonardo DiCaprio. Aktor za swoją rolę był zresztą nominowany do Oscara. Obraz okazał się być najbardziej kasowym w historii amerykańskiego reżysera. 

Później było "Focus", nominacja do nagrody BAFTA dla wschodzącej gwiazdy, a także "Z for Zachariah" czy angaż w hicie "The Big Short". 

Margot Robbie - wielka kariera

Margot w 2017 roku miała już ugruntowaną pozycję w Hollywood. Przyszedł więc czas na bardziej wymagającą rolę. To właśnie w tym roku Robbie zagrała Tonyę Harding, olimpijkę w jeździe figurowej. Za rolę w "I, Tonya" zdobyła nominacje do Złotego Globu i do Oscara. 

Następnie Margot udowodniła, że potrafi wcielić się w rolę, w której jej uroda jest nie tylko zbędna, ale nawet przeszkadza w budowaniu postaci. Za drugoplanową rolę w "Maria, królowa Szkotów" Robbie otrzymała BAFTĘ. 

Film "Maria, królowa Szkotów" możesz zobaczyć na player.pl.

Na początku 2019 roku Margot nie tylko zagrała w thrillerze "Dreamland", ale także była jego producentką. Potem przyszedł największy sukces - rola Sharon Tate w filmie "Pewnego razu w Hollywood..." Quentina Tarantino. Margot zagrała w nim z Leonardo DiCaprio i Bradem Pittem. 

"Pewnego razu w Hollywood" możesz obejrzeć na player.pl.

W 2020 roku odbyła się premiera filmu "Gorący temat", w którym zagrały Margot Robbie, Charlize Theron i Nicole Kidman. Trzy piękne blondynki wcieliły się w role ofiar nadużyć seksualnych, jakich w telewizji Fox News dopuszczał się jej prezes - Roger Ailes. Robbie i Theron otrzymały za swoje role nominacje do Złotych Globów i Oscarów. Charlize za rolę pierwszoplanową, zaś Robbie za kreację drugoplanową. 

"Gorący temat" możesz obejrzeć na player.pl.

Nie pozostaje nam więc nic innego jak życzyć tej aktorce wszystkiego, co najlepsze i trzymać kciuki za Margot, by otrzymała nagrody, na które zasługuje.  

Zobacz także:

"Gorący temat" – prawdziwa historia o molestowaniu w Fox News. Mocny film z przesłaniem

Powstanie żeńska wersja "Piratów z Karaibów”. Która aktorka zastąpi Johnny’ego Deppa?

Najlepsze produkcje z silnymi kobietami w roli głównej. Anna Wendzikowska: "Wonder Woman to film, który rozbił bank"

Jakiś czas temu nasza ekspertka od kinematografii, Ania Wendzikowska, miała okazję osobiście porozmawiać z Margot Robbie w związku z premierą filmu "Ptaki nocy". Przypominamy ten wyjątkowy wywiad:


Co sądzisz o tym artykule?
71
8
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0