Związki i seks

Marcin Ambroziak z żoną Joanną: "Nie ma miłości bez zazdrości”

Związki i seks

Marcin Ambroziak z żoną Joanną: "Nie ma miłości bez zazdrości”

Jak zbudować szczęśliwą relację? To pytanie zadaliśmy dziś naszym gościom w studiu Dzień Dobry TVN. Na naszych kanapach zasiedli: Joanna i Marcin Ambroziakowie i Ewa Żeromska, która jest terapeutką par. Jaką receptę na szczęśliwy związek mają nasi eksperci?

Jak dbać o związek?

Stworzenie szczęśliwego związku jest jedną z głównych potrzeb człowieka. Każdy z nas stara się, aby jego relacje z drugą bliską osobą były udane i pełne radości.

Joanna i Marcin Ambroziakowie poznali się w pracy. Są parą już 10 lat. Jak oboje przyznają ich receptą na trwały i szczęśliwy związek jest to, że są ze sobą cały czas. Małżeństwo razem pracuje, razem też odpoczywa.

W pracy uzupełniamy i żadne z nas nie wchodzi drugiemu w drogę. Ja się zajmuję prowadzeniem firmy, a Marcin zajmuje się medycyną. Nigdy nie kłócimy się na gruncie zawodowym, kłócimy się w sprawach prywatnych.

- zdradziła Joanna.

Okazuje się też, że Marcin jest o swoją żonę bardzo zazdrosny. Kiedy tydzień temu Joanna dostała okazały bukiet kwiatów od nieznanego adoratora, Marcin od razu wyrzucił go do kosza!

Małżeństwo przyznało zgodnie, że kłótnie i zazdrość podgrzewają atmosferę w związku.

Jak wtrąciła, terapeutka par, zazdrość i kłótnie są w związku potrzebne, ale w granicach rozsądku. Pani Ewa dodała też, że kiedy ludzie po wielu latach związku przestają się kłócić, to po prostu przestaje im na sobie zależeć.

Jak dbać o uczucie?

Ambroziakowie przyznali, że ich zdaniem istotna jest wzajemna fascynacja.

Każda kobieta potrzebuje odrobiny romantyzmu.

- dodała Joanna.

Zdaniem terapeutki tajemnicą udanego związku jest zaufanie.

Im więcej jest w związku autentyczności, szczerości i zaufania tym lepiej. Ja wiem, że ludzie nie lubią słowa kompromis, ale naprawdę, życie z drugim człowiekiem jest kompromisem. Trzeba się nauczyć, że w pewnym momencie coś przemilczę, czegoś nie dostrzegę.

- podsumowała Ewa Żeromska.


Zobacz film: Recepta na miłość. Źródło: Dzień Dobry TVN

Zobacz też:

Co sądzisz o tym artykule?
74
11
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
1
14.06.2019
Jaga
Co to za staż ?Ja z mężem będę w przyszłym roku obchodzić 35 lecie mamy 54 lata i chodziliśmy ze sobą od ósmej klasy . Pobraliśmy się w wieku dwudziestu lat ,mamy dwie córki i wnuczkę . Nie nudzimy się ze sobą i bardzo tęsknimy jeżeli nie jesteśmy razem . W dalszym ciągu chodzimy trzymając się za ręce. Ostatnio znalazłam w piwnicy listy które z mężem do siebie pisaliśmy co dziennie. A pisaliśmy je codziennie dlatego ze zaraz po ślubie mąż trafił do wojska - takie to były czasy. Mimo to przetrwaliśmy i jesteśmy do dziś . A bywało trudno!