Styl Życia

Design i technologia jutra – NOWY KRUPS Intuition Preference EA872

ekspres do kawy

mat. prasowwe 

Styl Życia

Design i technologia jutra – NOWY KRUPS Intuition Preference EA872

ekspres do kawy

mat. prasowwe 

Coraz większe znaczenie ma dla Polaków jakość pitej codziennie kawy. Odkąd na rynku dostępne są nowoczesne ekspresy do kawy, zwykła tzw. plujka coraz mniej nas satysfakcjonuje. Badania wykazały, że najczęściej wybieramy espresso, café latte lub cappuccino. Wszystkie te napoje można przygotować intuicyjnie i szybko, dzięki nowej linii ekspresów automatycznych KRUPS Intuition.

Wielu z nas nie wyobraża sobie poranka bez filiżanki gorącej, kremowej i aromatycznej kawy, która dodaje energii na cały dzień. W sklepach bez większego trudu można znaleźć różne rodzaje mocno lub jasno palonych ziaren. Za sprawą zaawansowanych technologicznie ekspresów do parzenia kawy z łatwością wykonamy kilkanaście odmian tego najpopularniejszego napoju i będziemy mogli cieszyć się pyszną kawą we własnym domu.

Korzyści z picia kawy

Większości z nas kawa kojarzy się przede wszystkim z napojem, który dodaje energii. Kofeina ma jednak znacznie więcej zalet, a dostarczanie jej organizmowi w rozsądnych ilościach może pozytywnie wpłynąć na zdrowie. Czarna kawa bez mleka znacznie przyspiesza metabolizm, co znacznie ułatwia trawienie. Jej picie, w połączeniu ze zdrowym i zbilansowanymi posiłkami, pomaga zachować szczupłą sylwetkę. Badania naukowe wykazały, że kawa jest źródłem cennych antyoksydantów, które chronią żywe komórki organizmu przed stresem oksydacyjnym i starzeniem. Co więcej, picie kawy zmniejsza ryzyko depresji, poprawia krążenia krwi, a także zwiększa wytrzymałość w trakcie treningów na siłowni.

Polacy piją coraz więcej kawy – ok. 3 kilogramów rocznie. Nadal jednak daleko nam do Skandynawów, którzy wypijają najwięcej kawy na świecie i są jednym z najszczęśliwszych narodów na świecie.

KRUPS Intuition Preference EA872 w kolorze kości słoniowej

Nie trzeba mieć wiedzy czy umiejętności baristy, aby przygotować pyszną i aromatyczną kawę. Wystarczy zaufać inteligentnemu oprogramowaniu dostępnych na rynku sprzętów. Stylowy ekspres KRUPS EA872 w kolorze kości słoniowej został wyposażony w funkcje, które usatysfakcjonują nawet największego miłośnika kawy. Wyróżnia go też design pasujący do najbardziej nowoczesnych i ekstrawaganckich wnętrz.

Dotykowy wyświetlacz SMART SCREEN przypomina w obsłudze smartfona, co znacznie ułatwia sterowanie ekspresem. Za jednym dotknięciem można skomponować swoje ulubione kawowe napoje, dostosowując ich wielkość, stopień zmielenia ziaren, temperaturę oraz moc. To możliwe dzięki technologii Quattro Force. Użytkownik sam decyduje, czy chce mocnego pobudzenia, czy kojącego relaksu z lekką café latte ze spienionym mlekiem, a każdy z tych rodzajów kawy może mieć dopasowany do siebie kolor wyświetlacza. KRUPS Intuition Preference EA872 w kolorze kości słoniowej umożliwia skomponowanie i zapamiętanie aż 8 przepisów, co pozwoli na zaparzenie kawy dosłownie w kilka sekund o dowolnej porze. Zaletą tego ekspresu jest to, że można w nim przygotować aż dwie kawy mleczne jednocześnie

Zintegrowany system OTC (one-touch-cappuccino) został stworzony do produkcji puszystej i doskonale spienionej mlecznej pianki. W niczym nie ustępuje ona tym, które cieszą nasze kubki smakowe w najlepszych sieciach kawiarń.

Jedną z licznych zalet ekspresu marki KRUPS jest szwajcarski, żarnowy młynek do kawy wyposażony w 5 stopni mielenia ziaren. Duża pojemność zbiorników na kawę (250 g) oraz wodę (3l) czyni ten sprzęt jeszcze wygodniejszym w obsłudze. Przydatnym i nowatorskim rozwiązaniem jest system podświetleń, który informuje użytkownika o konieczności uzupełnienia ziaren, wody, oczyszczania oraz opróżnienia tacki ociekowej. Urządzenie podświetla się wówczas na czerwono.

Dużym plusem jest obecność aż 11 programów do parzenia kawy. Dzięki temu można cieszyć się aromatem i smakiem m.in. ristretto, espresso, café long, americano, lungo, doppio, cappuccino, latte macchiato oraz café latte. Intuicyjna obsługa za pomocą ekranu SMART SCREEN sprawia, że wybór ulubionego napoju jest prosty i przyjemny.

ekspres Krups

mat. prasowe

Czyszczenie ekspresu KRUPS Intuition Preference EA872

Konserwacja oraz czyszczenie ekspresu i systemu mlecznego KRUPS Intuition Preference EA872 są dziecinne proste. Za pomocą czerwonych wskaźników urządzenie samo informuje użytkownika o konieczności wykonania niezbędnych czynności.

Usuwanie kamienia jest niezbędne, aby móc dłużej cieszyć się niezawodnym działaniem sprzętu. Osad z wody może nie tylko pogorszyć smak ulubionej kawy, lecz także negatywnie wpłynąć na poszczególne elementy konstrukcji. Warto zaznaczyć, że ekspres sam informuje o tym, że należy przeprowadzić odkamienianie, co jest niezwykle wygodne dla użytkownika.

Równie ważne jest systematyczne mycie pojemnika na wodę i systemu spieniania. Tę drugą czynność trzeba wykonywać automatycznie i ręcznie – zazwyczaj nie zajmuje to więcej niż 5 minut. W pierwszym przypadku ekspres sam zainicjuje czyszczenie po przygotowaniu kawy mlecznej. Czyszczenie ręczne wymaga od użytkownika rozbiórki systemu mlecznego na drobne elementy, a następnie dokładnego ich umycia pod bieżącą wodą. Pozostałości po zaschniętym mleku usuwa się za pomocą specjalnej igły dołączonej do urządzenia. W obu przypadkach ekspres poprowadzi użytkownika krok po kroku przez czyszczenie za pomocą komunikatów wyświetlanych na SMART SCREEN.

Do ekspresu KRUPS Intuition Preference EA872 dołączone są dwie tabletki czyszczące. Każdy ekspres z linii KRUPS INTUITION wyposażony jest w zestaw startowy do konserwacji, w którym znajdują się: filtr, 2 tabletki czyszczące, saszetka do usuwania kamienia oraz igiełka do czyszczenia przewodów.

Co sądzisz o tym artykule?
79
5
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0