Porady stylistki

Majtki bawełniane – jak je dobrze dopasować?

Kobieta w bawełnianych majtkach

Lumina Images / Getty Images

Porady stylistki

Majtki bawełniane – jak je dobrze dopasować?

Kobieta w bawełnianych majtkach

Lumina Images / Getty Images

Majtki bawełniane wbrew pozorom wcale nie muszą być nudne. Większości kobiet kojarzą się one z typową, domową bielizną, która niczym nie zachwyca. Zwyczajna, ale za to oddychająca i higieniczna. Ostatnie z wymienionych właściwości są oczywiście najważniejsze. Większość właścicieli butików z bielizną i jej producentów poleca właśnie ten typ bielizny i uznaje je za minimalizujące ryzyko infekcji. Majtki damskie bawełniane mogą jednak być jednocześnie bezpieczne dla naszego ciała oraz ciekawe wizualnie.

Bawełniane majtki to bez wątpienia bielizna, którą poleca się do noszenia na co dzień. Jest bezpieczna, oddychająca, wchłania pot, a przy tym zmniejsza ryzyko otarć, infekcji, podrażnień. Pod tym względem stanowi ważną dla narządów intymnych ochronę. Dlatego tak liczy się, żeby każde majtki miały w sobie 100 % bawełny. Odpowiedni dobór bielizny nie kończy się jednak wyłącznie na wyborze materiału. Liczy się również właściwe dopasowanie modelu bielizny do sylwetki oraz design produktu – sam kolor i wzór majtek.

Majtki bawełniane damskie – zacznij od modelu

Majtki bawełniane damskie – tanie , kupione w sieciówkach, czy te z górnej półki od znanych projektantów – zawsze powinny być dobrane do danej sylwetki. I nie chodzi tutaj wyłącznie o to, który model lepiej ukrywa dane mankamenty figury. Liczy się przede wszystkim komfort. W przypadku niektórych sylwetek, bielizna zawsze będzie płatać figle. Właściwy dobór bielizny to zmniejszone ryzyko otarć i podrażnień . Odpowiednie połączenie bielizny i stroju to równie ważna sprawa. Stringi na przykład zupełnie nie sprawdzają się w przypadku spodni biodrówek.

Bawełniane majtki damskie – figi

Majtki bawełniane z wysokim stanem to pewna modyfikacja tradycyjnego modelu bielizny. W klasycznych figach góra jest tylko nieco podwyższona, dół natomiast lekko obniżony. To typ bielizny ani skąpej, ani szczególnie zabudowanej. Ich zaletą jest wygoda – nie przesuwają się one pod ubraniami. Nadają się właściwie do każdego typu ubrań, poza tymi najbardziej dopasowanymi do sylwetki. Optycznie wydłużają one nieco nogi. Pasują właściwie do każdej sylwetki. Majtki bawełniane dla dzieci to najczęściej również figi.

Majtki bawełniane – tanga

Majtki damskie bawełniane z koronką mogą także mieć nieco bardziej odważny krój, choć zbliżony do modelu fig. Taką bieliznę określa się mianem tanga. Majtki bawełniane są ostrzej wykrojone w tyłu. Tył ten może wręcz przyjmować formę cienkiego paska. Dzięki temu tanga pasuje właściwie do każdego typu ubrań. Tych bawełnianych majtek nie poleca się jednak lepiej zbudowanym kobietom. Cienki boczny pasek może się bowiem wbijać w ciało.

Majtki bawełniane – stringi i szorty

Majtki bawełniane mogą także przyjmować formę stringów. Pasują one przede wszystkim do strojów, które są blisko ciała, są bardzo dopasowanych. Pozwalają uniknąć sytuacji, w której bielizna odznacza się pod ubraniem. Warto jednak zaznaczyć, że podobną funkcję spełniają bawełniane szorty, które mają króciutkie nogawki. Pod dopasowanymi spodniami naprawdę trudno się ich dopatrzeć.

Nowa moda – majtki bawełniane bezszwowe

Majtki bezszwowe, bawełniane lub z mikrofibry – to obecnie jeden z bardziej popularnych wśród Polek modeli bielizny. Pozwalają one czuć się komfortowo w każdej sytuacji. Są idealnie dopasowane, dlatego też kobiety coraz częściej stawiają na majtki damskie bawełniane bezszwowe niż na syntetyczne stringi. Poza wszystkim, bielizna bezszwowa wykazuje również podwyższone właściwości absorpcyjne oraz antybakteryjne. Warto pamiętać, że również dla mężczyzn producenci proponują już majtki bezszwowe bawełniane jako alternatywę dla tradycyjnych slipów i bokserek.

Bielizna do zadań specjalnych – majtki poporodowe, bawełniane majtki ciążowe

Bawełniane majtki ciążowe to również najczęściej figi. Od tradycyjnych modeli różnią się one wykrojem góry. Jest ona nieco obniżona lub wręcz przeciwnie – ciężarnym proponuje się majtki bawełniane z wysokim stanem, sięgającym nieraz pod sam biust. Jest to rozwiązanie idealne na chłodniejsze dni, kiedy brzuch należy ochronić przed zimnem.

Bawełniane majtki poporodowe powinny być przede wszystkim wygodne. Tutaj najczęściej również poleca się figi, tyle że są to majtki bawełniane damskie duże, z miejscem na podpaskę chroniącą bieliznę przy krwawieniu. Odpowiednio duża bielizna jest ważna także ze względu na poporodowe szwy, ich bolesność. Na pewno nie powinny one przylegać ciasno do ciała. Oprócz majtek bawełnianych poleca się także te bambusowe.

Majtki męskie bawełniane – slipy czy bokserki?

Majtki bawełniane męskie są równie polecane, jak damska ich wersja. Również w przypadku mężczyzn zwraca się uwagę na oddychające właściwości bawełny. Z męskiej perspektywy chodzi przede wszystkim o ochronę jąder i utrzymanie odpowiedniej ich temperatury (nieco niższej niż reszta ciała). Specjaliści od bielizny podkreślają, że w dyskusji o męskich majtkach ważniejszy się materiał niż model. Odwieczna wątpliwość, czy slipy są zdrowe dla męskich jąder, to oczywiście ważny temat, jak jednak pokazują badania, wpływ na zdrowie jąder w większym stopniu ma właśnie materiał, z jakiego jest wykonana bielizna.

Zobacz film: Tej bielizny nie widać


Co sądzisz o tym artykule?
46
4
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0