Horoskop

Maj to nie tylko miesiąc miłości, ale też magii pieniędzy. Na czym skupić się w maju?

Serce na trawie

Fot. Getty Images

Horoskop

Maj to nie tylko miesiąc miłości, ale też magii pieniędzy. Na czym skupić się w maju?

Serce na trawie

Fot. Getty Images

Przez większą część maja na niebie króluje znak Byka. Jest to faza zarządzana przez Wenus, czyli boginię miłości, płodności, radości i patronkę wszelkich uciech. Nic dziwnego, że właśnie ten miesiąc jest postrzegany jako najbardziej sprzyjający już zakochanym bądź tym, którzy dopiero pragną się zakochać. Jednak niewiele osób wie, że maj to idealny moment, aby przyciągnąć do siebie upragnione, finansowe szczęście i powodzenie.

  • Maj - miesiąc szczęścia, miłości i sukcesów finansowych 
  • Najważniejsze dni w maju: 5, 8, 15, 18, 21, 31
  • Majowe talizmany - co warto sadzić, co zbierać: konwalia, pestki dyni, koniczyna 

Maj - najpiękniejszy miesiąc w roku

Nazwa miesiąca wzięła się od czczonej przez starożytnych rzymian bogini Mai, matki boga Merkurego, który zaczyna władać znakiem Bliźniąt już za kilka tygodni.

,,Maius'' to łacińskie określenie oznaczające coś, co jest czarujące, radosne, zabawne, miłe. Taki jest też ten miesiąc, pełen uciech, zabaw, pikników i plenerowych wypadów ze znajomymi.

Jednak oprócz swojego radosnego, ludycznego charakteru, maj ma również drugą stronę.To właśnie w tym miesiącu najszybciej i najłatwiej realizuje się magia finansowa, czyli zdolność przyciągania nowych źródeł zarobkowania i pieniędzy do portfela.

Przyciągnij fortunę w maju

Ponieważ energia finansów doskonale koresponduje z żywiołem ziemi, który jest reprezentowany przez znak Byka, możemy trochę pomóc swojemu szczęściu i wykorzystać energię wzrastających roślin i rozwijającej się zieleni, aby przywołać do swojego życia więcej ,,zielonego'', czy też popularnego ,,siana'' lub ,,kapusty''. Zamienniki słowne określające pieniądze, poprzez symbole zaczerpnięte ze świata roślin nie są przypadkowe. To właśnie energia roślin bardzo pomaga w przywoływaniu do siebie sukcesów finansowych, a maj jak żaden inny miesiąc jest związany z żyznym i rolnym znakiem płodnego Byka, którego moc objawia się w tym roku szczególnie w dniu Nowiu Księżyca (05.05) oraz w dacie wkroczenia Wenus do swojego królestwa (15.05).

Magiczne talizmany maja 

Koniczyna

Największą moc przyciągania pieniędzy i zaklinania Fortuny ma czterolistna koniczynka, znaleziona właśnie w tym miesiącu. Ten niezwykły, magiczny gadżet, którego właściwości przyciągania szczęścia są znane od stuleci, nie jest jednak tak łatwo pozyskać.

Czterolistna koniczynka zdarza się bowiem raz na dziesięć tysięcy innych, trzylistnych. Tym bardziej takie ,,majowe'' szczęście warto docenić.

Należy ją wysuszyć, zabezpieczyć np. pomiędzy dwoma kawałkami folii i nosić w portfelu, tak aby miała styczność z banknotami.

Jeszcze korzystniejszą energię ma koniczyna o czterech płatkach znaleziona i zerwana na majowym, przybywającym Księżycu. W tym roku zrealizuje się to od Nowiu Księżyca w znaku Byka, przypadającego w niedzielę 05.05, do sobotniej Pełni Księżyca w znaku Skorpiona 18.05.

Warto przebywając w tym czasie na łonie przyrody, na łące czy nawet na działkowym trawniku, uważnie patrzeć pod nogi, bo może właśnie tam czeka na Nas upragniona roślinka.

Pestki dyni 

Drugim sposobem wykorzystywania dobroczynnej energii wzrastających roślin, pełnych biowitalności i korzystnych fluidów jest świadome i intencjonalne sianie i sadzenieDoskonałą metodą jest zasianie pestek dyni w dniu Nowiu Księżyca w znaku Byka, na przywołanie obfitości i  bogactwa materialnego.

Dynie mają bardzo korzystną moc przyciągania pieniędzy i sukcesów materialnych. Zasianie pestek dyni z poprzedniego roku zbieranych w Pełni Księżyca w znaku Byka gwarantuje sukces.

Dla tych, którzy w poprzednim roku nie uprawiali tych czarodziejskich warzyw i nie posiadają pestek w zapasie, proponuję zakup nasion w sklepie ogrodniczym i przystąpienie do akcji.

Dynie siejemy od Nowiu Księżyca w znaku Byka czyli od 05.05, aż do Pełni w Skorpionie czyli do 18.05, jednak im bliżej nowiu, tym lepiej. Pestki tych dyń, które teraz Państwo zasieją, po zbiorze będą doskonałym magnesem na pieniądze, do portfela jesienią.

>>> Zobacz: Uprawa warzyw w domu i na balkonie

Konwalia

Kolejnym rewelacyjnym, ale ograniczonym w czasie darem maja jest konwalia. Ten niepozorny, delikatny i zarazem przepiękny kwiat darzy nas swoimi względami, tylko w tym jednym, wyjątkowym miesiącu.

Dzięki niezwykłemu zapachowi i subtelnemu wdziękowi, konwalia potrafi skruszyć najtwardsze serca i zjednać uczucie, do tej pory obojętnej osoby (nie bez powodu wyciąg z konwalii jest składnikiem wielu popularnych, nasercowych kropli).

Jeżeli zależy nam na pozyskaniu przychylności, przełamaniu emocjonalnych barier i zbliżeniu się z upatrzoną osobą, zabierzmy ją tuż przed majową Pełnią Księżyca na spacer po lesie i wspólne zbieranie konwalii. Spacer nie musi odbywać się nocą.

Jeśli damy do powąchania naszemu obiektowi uczuć zebrany własnoręcznie bukiecik, serce tej osoby będzie stało otworem i spojrzy zdecydowanie łaskawszym okiem.

>>> Zobacz też: Znaczenie kolorów i ich mocy w codziennym życiu

Ważne dni maja 

W maju musimy zwrócić uwagę na następujące dni:

5 maja

Nów Księżyca w znaku Byka, czas inicjowania kwestii finansowych, ruszania z nowymi projektami, chociażby w głowie, bądź na papierze. Doskonały czas na magię przyciągania pieniędzy. To również moment dbałości i troski o ciało fizyczne, czas zapewnienia sobie komfortu.

8 maja

Koniunkcja Merkurego i Urana w znaku Byka, to idealny moment na rozwiązywanie trudnych zagadek, na zastosowanie rewolucyjnej reformy, oraz na genialne pomysły, które usprawnią Nam życie na wiele miesięcy

15 maja

Wenus wkracza do swojego własnego znaku czyli do Byka. Rozpoczyna się prawdziwa, soczysta, pełna wiosna, a energia eksplozji rozwojowej w świecie roślin, będzie w punkcie kulminacyjnym. Od teraz przez kilka najbliższych tygodni znaki ziemskie czyli Byki, Panny i Koziorożce, będą cieszyć się komfortem, powodzeniem w uczuciach i dodatkowymi pieniędzmi.

18 maja

Pełnia Księżyca w znaku Skorpiona, to moment ogromnej namiętności, silnej energii zmysłowej, czas wielkich emocji, zakochiwania się na zabój lub nagłego odkochiwania się. Czas gromu z jasnego nieba, jeżeli chodzi o zaskakujące fascynacje. W tym dniu należy zachować daleko posuniętą ostrożność, ponieważ wiele osób z zaburzeniami osobowości, będzie mogło stracić nad sobą kontrolę.

21 maja

Słońce i Merkury wkraczają do znaku Bliźniąt, aby połączyć się w koniunkcji. Rozpoczyna się czas wycieczek, nasilającego się ruchu turystycznego, będziemy bardziej ciekawi świata i chętni do podróżowania, otwarci na nowe kontakty i znajomości.

31 maja 

Ostatni dzień miesiąca przyniesie trygon Wenus i Saturna, będziemy bardziej rozsądni i oszczędni niż zazwyczaj. Spojrzymy na rzeczywistość chłodnym okiem i przeanalizujemy majowe szaleństwa pod kątem wydatków jakie poniósł portfel, co sprawi, że w czerwcu będziemy chcieli wydawać mniej.

Udanego, przepięknego majowego czasu życzy Państwu Astrolog Merkurja

Zobacz też:
>>> Co oznacza sen o wodzie?>>> Czego pragną kobiety według horoskopu?   

Zobacz film: Wiosna bez przesilenia. Źródło: Dzień Dobry TVN

Co sądzisz o tym artykule?
105
9
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0