Gwiazdy

Maciej Musiałowski i zespół Kwiat Jabłoni gośćmi u Kuby Wojewódzkiego

x-news

Gwiazdy

Maciej Musiałowski i zespół Kwiat Jabłoni gośćmi u Kuby Wojewódzkiego

x-news

„Młodzi, piękni, liryczni” – tak swoich rozmówców opisał Kuba Wojewódzki. W najbliższym odcinku programu będą gościć Maciej Musiałowski oraz Kasia i Jacek Sienkiewicz, czyli zespół Kwiat Jabłoni – dowiedz się o nich więcej!

Maciej Musiałowski u Kuby Wojewódzkiego

Zagrał główną rolę w najnowszym filmie Jana Komasy – „Sala Samobójców. Hejter”. Media od razu okrzyknęły go mianem nowej gwiazdy polskiego kina. Maciek ma na swoim koncie kilka produkcji. W serialu „Druga Szansa” grał Ksawerego, teraz możemy go oglądać w „Kodzie Genetycznym”. Wciela się tam w postać Piotra – syna głównego bohatera. Jednak, jak przyznał goszcząc na kanapach Dzień Dobry TVN, jego pierwszą miłością była muzyka – śpiewa, gra na fortepianie i ukulele. Odrobinę muzycznego talentu pokaże w najnowszym odcinku programu Kuby Wojewódzkiego, który zapowiedział go w ten sposób:

Talent jakich mało, co gorsze On o tym wie... Maciek Musiałowski !!!


Zespół Kwiat Jabłoni – kim są

Zaczęło się od programu talent show, w którym występowali pod nazwą Hollow Quartet. Od 2018 roku już jako Kwiat Jabłoni koncertują, śpiewając autorskie piosenki po polsku. Kasia i Jacek Sienkiewicz w marcu 2018 r., wypuścili do sieci piosenkę „Dziś późno pójdę spać” wraz z teledyskiem, który na YouTube wyświetlony został już ponad 4,5 mln razy. To singiel, promujący ich debiutancką płytę „Niemożliwe”, która pojawiła się na 7 miejscu najlepiej sprzedających się płyt w Polsce. W 2019 roku zespół wystąpił na festiwalu Open’er w Gdyni. 

Zespół Kwiat Jabłoni – skład

Kasia i Jacek Sienkiewicz są rodzeństwem. Uczęszczali do szkoły muzycznej łącznie 11 lat. Są dziećmi lidera zespołu „Elektryczne gitary” – Kuby Sienkiewicza. Rodzeństwo śpiewa o życiu chwilą, a ich muzyka skłania słuchaczy do refleksji.

Kwiat Jabłoni - muzyka

Opisują siebie jako duet folkowo-popowy o wyjątkowym brzmieniu łączącym fortepian, mandolinę i śpiew z brzmieniami elektronicznymi. Nazwa ich zespołu może kojarzyć się z punkową piosenką z lat 80., jednak ma zupełnie inną genezę. 

Wychowaliśmy się z Kasią w domu, który jest położony na terenie starego sadu. Nasze dzieciństwo kojarzy nam się ze zbieraniem starych jabłek

- powiedział Kuba Sienkiewicz, będąc gościem Dzień Dobry TVN w październiku zeszłego roku.

Posłuchaj singla zespołu Kwiat Jabłoni - "Dziś późno pójdę spać" 

Kwiat Jabłoni na scenie Dzień Dobry TVN z piosenką "Dziś późno pójdę spać"

Zobacz też:

Co sądzisz o tym artykule?
120
13
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0