Listy motywacyjne po angielsku rządzą się podobnymi prawami, jak te pisane po polsku. Unikamy „lania wody”, piszemy, dlaczego właśnie my jesteśmy idealni na wybrane stanowisko. Warto używać zwrotów branżowych i odpowiedniego słownictwa, a także zachować oficjalny sty

Coraz częściej piszemy CV i list motywacyjny po angielsku - czy to aplikując o pracę, czy o miejsce na studiach. Napisz list motywacyjny po angielsku bez błędów, korzystając z poniższego poradnika.

List motywacyjny po angielsku - wzór

List motywacyjny po angielsku to „cover letter”. Rozpoczyna się od naszego imienia i nazwiska, adresu, e-maila i numeru telefonu.

Rozpoczęcie i zakończenie listu motywacyjnego po angielsku :

· rozpoczynamy zwrotem do firmy, komisji lub osoby, która rozpatruje naszą kandydaturę, starajmy się być konkretni, jeśli mamy taką możliwość, jeśli nie - wybieramy spośród formułek, które są wymienione poniżej;

· przed swoim podpisem piszemy „Yours faithfully”, jeśli nie znamy nazwiska adresata listu, a jeśli piszemy do konkretnej osoby i wpisujemy jej nazwisko w nagłówku (np. „Dear Mr Kowalski”) - kończymy za pomocą „Yours sincerely”;

· kończymy list motywacyjny swoim imieniem i nazwiskiem, a jeśli składamy papierowy list, podpisujemy się ręcznie.

Najprostszy wzór listu motywacyjnego po angielsku (recepcjonistka w hotelu) :

Dear Sir or Madam,

I am referring to your advertisement in „Gazeta” on 13/09/2017. I would like to apply for a receptionist position in the hotel „Wars” in Warsaw. I am a hard-working person, fluent in English and with an intermediate level of German. I am an open-minded, optimistic and responsible person with an eye for detail and impeccable manners.

I would like to develop my skills and try new challenges in your fast-growing company.

I look forward to hearing from you,

Yours faithfully,

Zobacz film: Kiedy pasja staje się drugą pracą. Źródło: Dzień Dobry TVN

List motywacyjny po angielsku - przykłady

Przykładowy list motywacyjny po angielsku (nauczyciel angielskiego) będzie się różnił tylko środkowymi akapitami. Wzór się nie zmieni:

Dear Mr Kowalski,

In response to your job posting on the radio Warszawa, I would like to apply for the position of an English teacher.

Teaching has always been my passion. Since I graduated I have been teaching different age groups - from kindergarten to high school. I also had a chance to teach English to pensioners during my summer voluntary work. In my previous job I had a pupil who won Olimpiada on nationwide level. I spend with her additional time and I was happy to see that it gave the results I hoped for.

I would be happy to meet you during a personal interview if my application meets your requirements.

Yours sincerely,

List motywacyjny po angielsku (kelnerka):

Dear Madam,

I am writing to you in reply to your advertisement published in „Gazeta” on 13/09/2018. I am interested in the position of a waitress in your restaurant. I have been working as a waitress for five years now. I enclose my certificates proving my proficiency in speaking English and German.

I am looking forward to your reply.

Yours faithfully,

List motywacyjny po angielsku (kucharz):

Dear Sir or Madam,

I am writing in response to your advertisement on your website posted on 13/09/2018. I am a frequent visitor, since working for your restaurant is my biggest dream.

Throughout my education and career I gained professional knowledge of the art of cooking. I specialise in fusion cuisine, but I am also an expert on polish traditional dishes and polish „pierogi” are my greatest specialty.

Yours faithfully,

List motywacyjny po angielsku - Erasmus

List motywacyjny po angielsku na uczelnię musi zawierać także informacje informacje o naszych studiach. Przykładowy list motywacyjny (Erasmus) po angielsku:

Field of study: English Philology

Year of study: 3rd

Faculty Erasmus Committee

I am applying for the Erasmus Exchange Programme to study abroad in the ... semester of the academic year. I am interested in studying in the ... University in ....

I would like to study at the ... University because of the courses they offer, e.g., .... Studying there would help me develop skills relevant to my field of study. Moreover, I will be able to improve language skills in a different multicultural and multilingual environment.

What is more, I confirm I know the rules that apply to student insurance required for the country I chose.

Sincerely,

List motywacyjny po angielsku - zwroty

Zwroty do listu motywacyjnego po angielsku :

· to whom it may concern - Szanowni Państwo,

· dear Sir or Madam - jw.,

· I would like to apply for a ... position - składam swoją kandydaturę na stanowisko...,

· I have extensive knowledge of... - mam rozległą wiedzę na temat...,

· I would like to develop my skills - chcę rozwijać swoje umiejętności,

· I would like to try new challenges - chcę podejmować nowe wyzwania,

· I look forward to hearing from you - oczekuję odpowiedzi na moje podanie

List motywacyjny w języku angielskim nie może zawierać błędów - ani gramatycznych, ani językowych. Sprawdźmy go sami kilkakrotnie, a potem dajmy do sprawdzenia komuś, kto biegle posługuje się językiem angielskim.

Należy pamiętać, że nie istnieje uniwersalny list motywacyjny po angielsku . Zawsze starajmy się w liście zawrzeć konkretne dane dotyczące pracy, o którą się ubiegamy. Pamiętajmy, że jest to sposób, aby wyróżnić się spośród grona kandydatów. Niemniej wymienione powyżej zwroty są uniwersalne i możemy ich użyć w każdym liście motywacyjnym po angielsku.

Co sądzisz o tym artykule?
1
0
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0