Motoryzacja

Limuzyna – na jakie okazje warto ją wynająć?

biała limuzyna

Fot. mladn61/Getty Images

Motoryzacja

Limuzyna – na jakie okazje warto ją wynająć?

biała limuzyna

Fot. mladn61/Getty Images

Limuzyna już dawno przestała być luksusem, na który może sobie pozwolić tylko elita milionerów. Coraz więcej osób decyduje się na wynajem luksusowego auta z okazji ważnych uroczystości. Limuzyna to doskonały pomysł na uświetnienie wydarzenia, które wymaga szczególnej oprawy. Podpowiadamy, kiedy warto wypożyczyć limuzynę.

Dawniej długa, czarna limuzyna kojarzona była tylko z bogatą śmietanką towarzyską, politykami i gwiazdami filmowymi. Czasy się jednak zmieniły i dziś także “zwykli śmiertelnicy” coraz częściej wypożyczają limuzyny. Nie chodzi tu wcale o przesadny snobizm – luksusowa limuzyna to świetny pomysł na uczczenie wyjątkowej uroczystości, aby ważny dzień na długo pozostał w pamięci. Istotnym czynnikiem, który coraz częściej skłania do wypożyczania luksusowych aut, jest fakt, że takie usługi są coraz tańsze. Nieosiągalny dawniej luksus dziś jest praktycznie w zasięgu ręki każdego, kto chce, żeby jego uroczystość miała wyjątkową oprawę.

Limuzyna na ślub, wieczór panieński i studniówkę

Właściciele firm wynajmujących limuzyny nie mogą narzekać na brak klientów – zainteresowanie luksusowymi autami jest ogromne. Limuzyna na ślub to wspaniały sposób na uświetnienie uroczystości eleganckim i luksusowym akcentem. Jednak ślub i wesele to nie jedyne okazje, które skłaniają klientów do wynajmu takiego auta. Limuzyna na wieczór panieński to już prawie norma – przyszła panna młoda powinna przecież zakosztować wszystkich przyjemności zanim wejdzie w związek małżeński. Luksusowe auta wypożyczane są też na wieczory kawalerskie, ważne rocznice, urodziny, chrzty i wiele innych imprez, których rangę chcemy podkreślić luksusowym akcentem.

Imprezy studniówkowe z roku na rok obchodzone są z coraz większą pompą i nierzadko zdarza się, że rodzice przyszłych maturzystów chcą uświetnić ten wieczór eleganckim wozem z kierowcą. Limuzyna na studniówkę ? Czemu nie, w końcu bal przed maturą bez wątpienia zalicza się do kategorii najważniejszych momentów w życiu i chcemy, by był wspaniały. Luksusowa limuzyna bez wątpienia sprawi, że każdy maturzysta zapamięta ten wieczór na całe życie! Niby nic nie stoi na przeszkodzie, żeby młodzież wybrała skromniejszy środek lokomocji, takie jak taksówkę czy pożyczone od rodziców auto. Limuzyna to jednak namiastka luksusu, która ucieszy szczególnie młodych miłośników eleganckich, klasycznych samochodów.

Limuzyna – niecodzienny prezent

Nierzadko limuzyna wypożyczana jest w celach biznesowych. Nie ma chyba lepszej metody na okazanie szacunku ważnemu klientowi, niż zamówienie limuzyny, która odbierze naszego gościa z lotniska i zawiezie go wprost na umówione spotkanie. W ten sposób można pokazać, jak ważny jest dla nas nasz biznesowy partner i jak wielkim darzymy go szacunkiem.

Zakup luksusowej limuzyny jako prezent urodzinowy to dość drogi pomysł, na który stać tylko nielicznych szczęśliwców, nic zrujnuje nas jednak podarowanie jubilatowi przejazdu takim luksusowym autem. Zakupienie bonu prezentowego na jazdę limuzyną nie jest skomplikowane – wystarczy wejść na stronę internetową oferującą niekonwencjonalne pomysły na prezent. To prosty, ale bardzo oryginalny pomysł na upominek, który z pewnością na długo pozostanie w pamięci obdarowanej osoby.

Limuzyna na wynajem – na co zwrócić uwagę?

Jak wypożyczyć luksusowe auto? Przede wszystkim limuzyna powinna być wynajęta ze sprawdzonego źródła. Przed zamówieniem samochodu należy sprawdzić, czy firma jest wiarygodna i bezpieczna. Limuzyna ślubna – podobnie jak limuzyna na panieński i studniówkę – zamawiana jest z kierowcą. Warto dowiedzieć się wcześniej, czy szofer, który będzie nas wiózł, posiada kwalifikacje do przewozu osób.

Ceny wynajmu limuzyny zależą od tego, na jak długo wypożyczamy auto i czy mamy specjalnie życzenia dotyczące wyposażenia pojazdu. Limuzyna na wieczór panieński lub kawalerski zwykle zamawiana jest z barkiem pełnym napojów, jednak należy pamiętać, że każda dodatkowe zamówienie wiąże się z wyższymi kosztami. Nie brakuje firm, które, oprócz wynajmu luksusowych aut oferują też usługi organizacji imprezy, rezerwacji stolika w lokalu, zakupu biletów na koncert lub spektakl teatralny itp. Standardowo cena wynajmu obejmuje koszt zużycia paliwa i usługi kierowcy, jednak nie zawiera opłat parkingowych, kosztów przejazdów autostradą, a także kosztów noclegu i wyżywienia kierowcy (w przypadku dłuższych wyjazdów poza miasto).


Zobacz film: Autonomiczne samochody

Zobacz film: Autonomiczne samochody. Źródło: Dzień Dobry TVN

Co sądzisz o tym artykule?
58
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0