Styl Życia

Licia Ronzulli - pracująca mama w PE, czyli krótka historia jednego zdjęcia

Styl Życia

Licia Ronzulli - pracująca mama w PE, czyli krótka historia jednego zdjęcia

Pod koniec października ukazała się książka przybliżająca nam niezwykłe historie 140 znanych i nieznanych fotografii. Skrywają się za nimi pasjonujące, dramatyczne, zabawne i wzruszające momenty kobiecej historii. W naszej kawiarence gościliśmy autorów książki: Paulinę Tyczkowską oraz Jakuba Kuzę, którzy opowiedzieli nam o wybranych fotografiach.

Pasjonujące momenty kobiecej historii

W zamyśle twórców książka „Krótka historia jednego zdjęcia” była stworzona jako papierowy odpowiednik fanpage’u o tym samym tytule. Przypomnijmy, że śledzi go aż 100 tysięcy osób!

>>>Zobacz też: Tak rozkwitała miłość Lewandowskich. Historia opowiadana zdjęciami

Autorzy prowadzą czytelnika historią fotografii kobiety od 1840 do 2018 roku. Przekrój zaprezentowanych zdjęć, ukazujących piękno i złożoność kobiecego świata jest bardzo różnorodny. Wybór opisanych zdjęć jest subiektywny, bo jak zaznaczają autorzy, wybierali kobiety, które według nich były ważne dla historii, ale i ciekawe.

Paulina i Jakub nie unikają takich połączeń jak siostra zakonna, a obok ikona lewicowych ruchów społeczno-politycznych. Jak zaznaczają opisując niezwykłe historie kobiet starali się być obiektywni oraz bardzo życzliwi.

W książce znajdziemy wizerunki: polityczek, biznesmenek, sportsmenek, kapitanki, noblistki, lekarki, kolekcjonerki sztuki, architektki, pielęgniarki, sanitariuszki, pilotki, tancerki, matki, hrabianki, żony, kochanki.

Kobiety ważne i ciekawe

W naszej kawiarence Paulina i Jakub przybliżyli nam historię kilku wybranych z książki fotografii.

  • Brandi Chastain – to jedna z najbardziej utytułowanych zawodniczek w światowej historii piłki nożnej! Brandi to dwukrotna mistrzyni olimpijska, brązowa medalistka olimpijska, dwukrotna mistrzyni świata. Na zaprezentowanej w książce „Krótka historia jednego zdjęcia” fotografii Brandi świętuje zdobycie Mistrzostwa Świata. Brandi wykonuje charakterystyczny w świecie piłki nożnej ruch, który dotychczas był przypisywany tylko do piłkarzy. Był to rok 1999. Zdjęcie przechodzi do historii.
  • Winnie Harlow – to kanadyjska modelka, która od dziecka cierpi na bielactwo nabyte. Mimo tego odnosi sukcesy w modelingu. Zdjęcie zaprezentowane w książce „Historia jednego zdjęcia” obrazuje występ Winnie w pokazie bielizny Vistoria’s Secret w 2018 roku. Zdaniem Pauliny i Jakuba djęcie przejedzie do historii mody wybiegowej. Jest to pierwszy występ modelki z wyraźnym defektem skóry na tak prestiżowym pokazie, jakim jest Victoria’s Secret Show.
  • Wisława Szymborska – wybitna polska poetka i eseistka, laureatka Nagrody Nobla w dziedzinie literatury. W książce „Historia jednego zdjęcia” została zaprezentowana fotografia z 1996 roku, kiedy Wisława Szymborska dowiedziała się o przyznaniu jej nagrody Nobla!
  • Ślub Diany i Karola – kolejną fotografią zaprezentowaną w naszej kawiarence z książki „Historia jednego zdjęcia” jest królewski ślub Karola z Dianą. Na pierwszy rzut oka – bajkowa sceneria. Jednak na zdjęciu możemy zauważyć, jak Karol zwraca swój wzrok w kierunki Camilli Parker Bowles, swojej wielkiej miłości. Jak wielokrotnie wspominała później Diana, w momencie, kiedy szli z Karolem nawą kościoła, czułą się jak owieczka idąca na rzeź.

Co sądzisz o tym artykule?
84
10
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0