Dziecko

Te klocki to nie tylko zabawa, ale też edukacja. "Dzięki nim mogliśmy poruszyć ważne kwestie społeczne" 

Dzień Dobry TVN

Dziecko

Te klocki to nie tylko zabawa, ale też edukacja. "Dzięki nim mogliśmy poruszyć ważne kwestie społeczne" 

Dzień Dobry TVN

Klocki Lego od lat cieszą się ogromną popularnością. Bawią się mini zarówno dzieci, jak i dorośli. Ale ich układanie ma także walor edukacyjny. Jak układanie kloców rozwija dziecko i czego może się nauczyć w czasie zabawy? O tym w Robert Stockinger rozmawiał z Martą Lech-Maciejewską, blogerką oraz mamą 6-letniego Mieczysława i 4-letniego Zygmunta.

Klocki Lego to dobra zabawa nie tylko dla dzieci

Klocki Lego znajdują się niemal w każdym domu, w którym mieszka dziecko. Frajdę z ich układania, czy kreowania zupełnie nowych budowli, mają nie tylko dzieci, ale także rodzice. Nie inaczej jest w domu Marty Lech-Maciejewskiej. Blogerka przyznała, że oboje z mężem też bardzo lubią je układać.

- Klocków w domu mamy już naprawdę bardzo dużo. My, dorośli, uwielbiamy składać według instrukcji, a nasze dzieciaki wysypują wszystkie klocki i budują z nich coś zupełnie nowego, swój własny świat - mówiła blogerka.

W ten sposób dzieci mogą rozwijać swoją wyobraźnię i kreatywność, ale nie tylko.

- Ćwiczą motorykę, koordynację ruchową i precyzję ruchów, bo klocki są już dużo mniejsze. Ponieważ ta nauka odbywa się poprzez zabawę, to dziecko aż tak bardzo się nie frustruje, jeśli coś mu nie wyjdzie - dodała Marta Lech-Maciejewska.

Klocki Lego - nauka przez zabawę

Wspólna zabawa klockami Lego daje okazję do tego, aby opowiedzieć dziecku, jak funkcjonuje miasto oraz poruszyć z nim ważne tematy społeczne. 

- Dzięki klockom mogliśmy poruszyć kwestię osób niepełnosprawnych. W jednym z zestawów znajduje się niewidomy pan, który porusza się z pomocą psa przewodnika, a w innym - osoba, która jeździ na wózku inwalidzkim - opowiadała blogerka. 

Ale tak naprawdę nie zabawa czy nauka są tu najważniejsze. Wspólne przebywanie z dzieckiem to doskonała okazja do tego, aby budować z mim więź i dobre relacje. A te są bezcenne.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Zobacz także:

Monika Mrozowska dosadnie o urlopie macierzyńskim. "Osoba, która nazwała czas z niemowlakiem 'urlopem', była idiotą"

Jan Dąbrówka odziedziczył talent po rodzicach. Natalia Kukulska o muzyce syna: "Jest beztroska"

Lara Gessler - jak odnalazła się w roli mamy? "Do rodzicielstwa podchodzę bardzo intuicyjnie"

Reporter: Robert Stockinger

Artykuł sponsorowany
Co sądzisz o tym artykule?
90
9
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
1
24.02.2021
Krzysztof
"rozwijają motorykę ruchową i koordynację ruchów" Gry komputerowe rozwijają wszystkie te 3 rzeczy dużo bardziej, do tego są ciekawsze, mogą zawierać ważniejsze dla rozwoju dziecka historie i dają większe pole do popisu w kwestii rozwoju społecznego. Przy tym gry są na ogół tańsze niż lego i zajmują mniej miejsca.