Laserowa korekta ust i powiek. "Można się cofnąć o 20 lat"

Jeśli któraś z naszych widzek zastanawia się nad laserową korektą powiek czy ust, to jesienią jest najlepszy moment na taką decyzję. Nie poddajemy już twarzy działaniu słońca, ale też nie wystawiamy jej jeszcze na mroźne, zimowe powietrze. Jak można bezboleśnie i bezinwazyjne podnieść opadającą powiekę czy powiększyć usta? O tym opowiadała w naszym programie dr Gabriela Mercik, która na co dzień pomaga w utrzymaniu urody koronowanym głowom, m.in. Księżnej Yorku Sarah Fergusson.

Laserowa korekta powiek i ust

Nowa metoda dopiero pojawia się w gabinetach medycyny estetycznej. Co najważniejsze - to zabieg niechirurgiczny, nic nie boli, nie wymaga długiego okresu rekonwalescencji i nie pozostawia blizn.

Można wejść z nowymi technologiami, w które sama nie wierzyłam. To mój syn mnie przekonał, że laser, który zakupimy do kliniki będzie lepszy, niż moje dłonie, igły i niteczki

- mówi dr Gabriela Mercik, lekarz medycyny estetycznej.

Na czym polega zabieg? Lekarz operuje laserem w miejscu, które wymaga korekty, co powoduje pobudzenie produkcji kolagenu.

Laser sam mierzy, jaką wiązkę światła musi podać i nie poda za dużo. Dlatego nie następuje ogrzewanie tkanek

- wyjaśnia dr Mercik w Dzień Dobry TVN.

Czas trwania zabiegu jest zależny od wieku pacjenta, zwykle to ok. 30 minut. Jego efekt jest trwały. Lepszy będzie u osoby, która nie pali papierosów, pije więcej wody i suplementuje kolagen. Tkanka się szybciej regeneruje i łatwiej jest ją naprawić.

Lifing bez skalpela

Przy korekcie powiek nie ma konieczności wycinania nadmiaru tkanki, czyli zwiotczałej skóry, ponieważ sama się ściąga i wchłania.

Laserem stymulujemy kolagen i ściągamy skórę, której jest za dużo, stymulujemy nowy, podnosimy, napinamy, po prostu bajka. Brzmi to niemożliwie, ale wygląda, jak byśmy wyprasowali (...) Można się cofnąć 20 lat

- opowiada dr Gabriela Mercik, lekarz medycyny estetycznej.

Korekta ust laserem jest szczególnie polecana pacjentom, którzy z różnych powodów boją się wypełniaczy lub też ich organizm źle je znosi. Efekt również jest niesamowity.

Dla kogo laser

Jest kilka przeciwskazań medycznych do jego stosowania.

To opryszczka, nowotwór skóry, zakażenia miejscowe, używanie preparatów z witaminą A i leków fotouczulających

- wylicza nasza rozmówczyni.

Niestety wciąż wiele osób nieuprawnionych do tego postanawia powiększać usta, czyniąc tym nieodwracalne szkody. Pamiętajmy, że kosmetyczki nie mają prawa do ingerowania chirurgicznego w tkanki. Nie mogą naruszać ciągłości tkanki, zatem nie mogą też dokonywać iniekcji. Jeśli chcemy poprawiać urodę, róbmy to u wykwalifikowanych profesjonalistów.

Zobacz też:

Laserowe odmładzanie twarzy - co musisz wiedzieć, zanim zdecydujesz się na zabieg?

Jak poprawiać urodę po 50-tce? Dowiedz się, jakie zabiegi odwrócą upływ czasu i zapewnią ci młody wygląd

Ewa Minge o zabiegach poprawiających urodę: "Przypominam tym, którzy marzą o godnej starości, że to ich wybór"

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Autor: Luiza Bebłot

podziel się:

Pozostałe wiadomości