Podróże

Kulinarny Kraków. Co warto zjeść w Krakowie?

Podróże

Kulinarny Kraków. Co warto zjeść w Krakowie?

Podstawowym kryterium podziału turystyki jest motyw podróży osoby wyjeżdżającej. Jedni wyjeżdżają gdzieś w celach poznawczych, inni po to, by odpocząć. Mówi się też o turystyce biznesowej, religijnej i zdrowotnej. Są też tacy, którzy szukają nowych wrażeń i smaków. O tym, czym kulinarnie przyciąga turystów Kraków rozmawialiśmy w Dzień Dobry Wakacje z satyrykiem Andrzejem Mleczko i Radosławem Froncem, właścicielem kilkunastu krakowskich restauracji. Gdzie w Krakowie jada Andrzej Mleczko?

Źródło: Dzień Dobry Wakacje |
Co sądzisz o tym artykule?
80
7
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
4
17.04.2020
marko
Hmmm, przy ostatnich odwiedzinach w Krakowie, znajomi zabrali mnie do Trattorii Venezia. Ich makarony podbiły moje podniebienie. ;)
18.03.2020
Sabina
W Krakowie na Podgórzu jest świetna włoska restauracja- Venezia. Przepyszne jedzenie oraz wspaniały klimat. Polecam każdemu odwiedzić to miejsce, ponieważ można się sercem przenieść do Włoch.
27.02.2020
Mila
Ja jeszcze polecam Tarttorię Venezia. Co prawda to nie jest jedzenie regionalne, tylko włoskie, ale tak pyszne, że zdecydowanie trzeba odwiedzić podczas pobytu w Krakowie. Polecam, zwłaszcza pasty i desery. Ich panna cottę jem tam regularnie dwa razy w miesiącu :D
08.11.2019
Gregor
W Krakowie jest mnóstwo świetnych knajpek i restauracji, ja osobiście uwielbiam te na Kazimierzu, szczególnie Starą Zajezdnię, która jest miejscem z duszą i historią, a teraz mają tam smaczną kuchnię i pyszne piwo z własnego browaru, polecam :)
Rozwiń wszystkie komentarzy