Aranżacje wnętrz

Jak powinna wyglądać modna kuchnia do zabudowy? Która kuchnia w zabudowie będzie najlepsza?

Jasna kuchnia

Fot. John Keeble/Getty Images

Aranżacje wnętrz

Jak powinna wyglądać modna kuchnia do zabudowy? Która kuchnia w zabudowie będzie najlepsza?

Jasna kuchnia

Fot. John Keeble/Getty Images

Rozwiązaniem, które stosuje się w wielu nowoczesnych wnętrzach, jest kuchnia do zabudowy. Oddzielając płytę od piekarnika czy mikrofalówki, zyskujemy większą swobodę w aranżacji wnętrza. Bardziej wygodny układ, jakim wyróżnia się kuchnia w zabudowie będzie służył poprawie funkcjonalności pomieszczenia na co dzień.

Tradycyjne kuchenki, mikrofalówki i inne sprzęty to już przeżytek. Dzisiaj to właśnie kuchnia do zabudowy odgrywa główną rolę w nowoczesnych aranżacjach kuchennych. Najtańsza kuchnia gazowa do zabudowy pozwoli obniżyć rachunki a kuchnie elektryczne do zabudowy będą wyglądać bardziej efektownie.

Więcej:

Kuchnia do zabudowy, czyli jaka?

Nowoczesny styl stawia na rozwiązania, które dbają o piękno wnętrz i wygodę ich użytkowania jednocześnie. Wśród takich propozycji jest kuchnia do zabudowy . Wymaga ona użycia specjalnych sprzętów, które wraz z szafkami tworzą jednolity ciąg roboczy. Kuchnia w zabudowie ma w zamyśle uprościć styl pomieszczenia, aby dobrze wpisywało się w ramy nowoczesnego designu. Podstawowym elementem takiego rozwiązania są sprzęty do gotowania. Wybór mamy taki sam, jak w przypadku normalnych kuchenek. Bardzo popularna jest kuchnia gazowa do zabudowy , dzięki której możemy zaoszczędzić na rachunkach. Bez problemu kupimy też kuchnie elektryczne do zabudowy lub kuchnie indukcyjne do zabudowy . Ten ostatni rodzaj jest nieco droższy i wymaga użycia specjalnych garnków, ale za to wygląda luksusowo. Decydując się na kuchnie pod zabudowę, projekty takiego wnętrza opiera się na optymalnym ustawieniu sprzętu i ich dobrym zakryciu. Nie do każdej kuchni pasują konkretne modele. Przykładowo kuchnia gazowa pod zabudowę nie może być zainstalowana w pomieszczeniu, które nie ma podłączenia do gazu. Jeśli takie jest, nie trzeba decydować się na jeden rodzaj, można wybrać produkty z różnymi parametrami np. kuchnie gazowo elektryczne do zabudowy typu płyta gazowa i piekarnik elektryczny.

Dobrym rozwiązaniem jest kuchnia pod zabudowę w bloku . Takie pomieszczenia o małym metrażu potrzebują prostoty, która optycznie je powiększy. Zabudowa w kuchni maskując sprzęty daje właśnie taki efekt. Dużym plusem będzie też swoboda w dopasowywaniu poszczególnych elementów. Kuchnie w bloku pod zabudowę można wykonać na wymiar, dlatego dopasowana do wnętrza wielkość szafek i zasłonięte sprzęty sprawią, że pomieszczenie stanie się modne i bardziej czyste.

Dlaczego warto wybrać kuchnie do zabudowy?

Decydując się na wybór sprzętów ukrytych pod szafkami, pierwsze pytanie jakie przychodzi nam na myśl to: ile kosztuje zabudowa kuchni ? Wszystko zależy od rodzajów i ilości sprzętów, które chcemy wykorzystać. Jest to nieco bardziej kosztowne niż wybór tradycyjnej kuchenki czy mikrofalówki. Sprzęt do zabudowy kuchni musi być specjalnie wykonany, aby można było na nich zamontować dodatkowy front. Mała kuchnia pod zabudowę z ujednoliconą powierzchnią w jasnym odcieniu będzie pełna światła, bardziej przestronna.

Zobacz także: Podstawowa wiedza dla kontroli domowych wydatków

Kuchnie mikrofalowe do zabudowy mogą mieć mniejszą pojemność niż standardowe, wyposażone są jednak w specjalną ramkę maskującą, niezbędną do instalacji w ciągu szafek. Kuchnia z piekarnikiem do zabudowy jest bardziej elastyczna w rozmieszczeniu. Sam piekarnik można umieścić pod płytą grzewczą lub w słupku – pionowym układzie szafek. Projekty zabudowy kuchni w nowoczesnym stylu często uwzględniają piekarnik zamontowany na wysokości oczu. Kuchnia w zabudowie w bloku czy domu z takim rozwiązaniem będzie bardzo wygodna w użytkowaniu – podczas pieczenia nie trzeba się schylać, mamy lepszą kontrolę nad sprzętem. Kuchnia gazowa z piekarnikiem elektrycznym do zabudowy daje nam dużo możliwości. Formę gazową, tańszą w eksploatacji łączymy ze sprzętem elektrycznym, który posiadającym wiele nowoczesnych funkcji – specjalne programy, wbudowane przepisy, dwupoziomowe pieczenie. Sprzęt do kuchni pod zabudowę wysokiej jakości zapewnia wiele udogodnień, dzięki którym gotowanie może nabrać całkiem nowego wymiaru. Kuchnie gazowe do zabudowy z piekarnikiem elektrycznym są sprawdzonym rozwiązaniem, na które decyduje się wiele osób, które chcą korzystać z innowacyjnych technik przygotowywania potraw. Kuchnie w zabudowie nowoczesne stawiają na wygodę użytkowników przy jednoczesnym atrakcyjnym wyglądzie wnętrza.

Zobacz także: Pralko-suszarka czy pralka i suszarka osobno? Jak wybrać?

Kuchnie gazowe ceramiczne do zabudowy są idealną propozycją dla osób, dla których ważne są koszty. Niska cena oraz łatwość czyszczenia sprawia, że są to modele bardzo popularne. Najlepsze kuchnie do zabudowy są energooszczędne, mają funkcje ułatwiające gotowanie i dodatkowe zabezpieczenia np. piekarnik z nienagrzewającą się szybą. Kuchnie pod zabudowę gazowe powinny mieć dodatkowo zabezpieczenie przeciwwypływowe gazu. Z kolei w pełni bezpieczne elektryczne kuchnie do zabudowy wyróżniają się technologią szybkiego nagrzewania, który przyśpiesza proces gotowania oszczędzając energię czy specjalną powłoką piekarnika, dzięki której sprzęt łatwiej się czyści.

Wybierając kuchnię w zabudowie, małe przestrzenie czyni się bardziej stylowymi. Szczególnie zabudowa kuchni na wymiar , gdzie wszystko perfekcyjnie do siebie pasuje robi wrażenie. Dla miłośników nowoczesnych gadżetów najlepsza jest biała kuchnia do zabudowy z opcją sterowania sprzętem za pomocą aplikacji.

Zobacz film: Wiesław vs kuchenna szafka. Źródło: Dzień Dobry TVN

Co sądzisz o tym artykule?
52
4
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0