Gorące tematy

Księżniczka Charlotte poszła do szkoły. William i Kate towarzyszyli jej w drodze na pierwszą lekcję

Księżniczka Charlotte idzie do szkoły

Fot. https://www.instagram.com/kensingtonroyal/

Gorące tematy

Księżniczka Charlotte poszła do szkoły. William i Kate towarzyszyli jej w drodze na pierwszą lekcję

Księżniczka Charlotte idzie do szkoły

Fot. https://www.instagram.com/kensingtonroyal/

Księżniczka Charlotte rozpoczęła naukę w szkole. Na pierwszą lekcję przybyła w towarzystwie starszego brata George’a i rodziców: księżnej Kate i księcia Williama. Nową uczennicę powitała dyrektor szkoły. Całe zdarzenie zostało nagrane i opublikowane na instagramowym profilu rodziny królewskiej. 

Czteroletnia księżniczka Charlotte dotychczas uczęszczała do Willcocks w Kensington. Nadszedł czas na rozpoczęcie edukacji szkolnej. Dziewczynka będzie się uczyć w tej samej szkole, do której uczęszcza jej brat - George. Wnuki Elżbiety II uczą się w elitarnej placówce Thomas's Battersea oddalonej o kilka mil od Pałacu Kensington.W czwartek rano rodzice odprowadzili Charlotte i George’a do szkoły. Królewska rodzina została przywitana przed placówką przez dyrektorkę szkoły, Helen Haslem. Książę William w rozmowie z nauczycielką zdradził, że Charlotte jest bardzo podekscytowana na myśl o rozpoczęciu nauki.

>>> Zobacz też: Ponad 2 tys. zł rocznie - tyle średnio kosztuje rodzica "darmowa" szkoła

Ile kosztuje szkoła księżniczki Charlotte

Szkoła, do której uczęszczają Charlotte i George jest uznawana za jedną z najbardziej prestiżowych placówek w Wielkiej Brytanii. Uczniów obowiązują mundurki w kolorze granatowym z białymi koszulkami z kołnierzykiem. Czesne wynosi około 20 tysięcy funtów za rok, co przy obecnym kursie daje 96 000 zł. Brytyjskie tabloidy zauważyły, że rodzice księżniczki Charlotte mogą skorzystać ze zniżki dla rodzeństwa.

Księżniczka Charlotte ma dopiero cztery lata, ale w szkole będzie miała sporo obowiązków. W pierwszym roku nauki dziewczynka rozpocznie naukę języka francuskiego, będzie się też uczyła podstaw liczenia. Przewidziane są lekcje sztuki, muzyki, rysunku, aktorstwa i baletu. Dzieci będą spędzać dużo czasu na świeżym powietrzu, przyswajać wiedzę na temat ekologii. Szkoła stawia na to, by dzieci od samego początku uczyły się tego, jak czerpać radość z życia. 

>>> Zobacz też:

Moje dziecko nie chce iść do szkoły. Jak je przekonać?

>>> Zobacz też: 


Źródło: viva.pl, styl.pl |
Co sądzisz o tym artykule?
62
5
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0