Gwiazdy

Książę William miał koronawirusa. Jak go przechodził? 

książę William, księżna Kate

Dzień Dobry TVN

Gwiazdy

Książę William miał koronawirusa. Jak go przechodził? 

książę William, księżna Kate

Dzień Dobry TVN

Gdy w marcu tego roku świat obiegła informacja, że książę Karol ma koronawirusa, wiele osób było w szoku, że choroba dotarła nawet do brytyjskiej rodziny królewskiej. Teraz okazuje się, że syn królowej Elżbiety II nie był jedynym, który zmagał się z Covid-19. Zachorował także książę William. Dlaczego ukrywał informację o stanie zdrowia?

Książę William miał koronawirusa

Brytyjska rodzina królewska starała się pocieszyć wszystkich poddanych, gdy tylko wybuchła pandemia koronawirusa. Niestety niedługo później media obiegła informacja, że zarówno książę Karol, jak i premier Boris Johnson zmagają się z chorobą. Wszyscy obawiali się, że wirus dotrze do 94-letniej królowej Elżbiety II. Tak się nie stało, jednak teraz media ujawniły, że z zakażeniem borykał się jej wnuk.

Książę William zaraził się w kwietniu, czyli nieco później niż jego ojciec. Jak przechodził Covid-19?

Na pewnym etapie miał trudności z oddychaniem. Wszyscy wokół niego panikowali. Zobaczył się z lekarzami i zrobiono mu test, którego wynik był pozytywny - co było szokiem dla wszystkich z uwagi na to, jak zdrowy i wysportowany jest książę

- podaje "The Sun".

Dlaczego książę William ukrywał zakażenie?

Wnuk królowej Elżbiety II nie chciał, by informacja o jego stanie zdrowia trafiła do mediów. Twierdził, że wprowadziłoby to wszystkich w panikę. 

Książę Cambridge nie chciał przerazić narodu, więc chorował w tajemnicy przed obywatelami. Zaraził się koronawirusem w najczarniejszych dniach pandemii dla tysięcy Brytyjczyków, kiedy każdego dnia notowano po 50 tys. nowych przypadków

- donoszą brytyjskie media.

Książę William odbywał kwarantannę w posiadłości w Norfolk. Równocześnie na bieżąco wywiązywał się ze swoich obowiązków i był jednym z najciężej pracujących arystokratów w kwietniu. Przeprowadził wówczas 14 rozmów telefonicznych oraz wideo.

Pamiątki z rodziną królewską warte miliony. Zobacz wideo:

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Co sądzisz o tym artykule?
59
4
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0