Newsy

Książę Filip opuścił szpital. Spędził w nim 4 tygodnie  

Królowa Elżbieta II i książę Filip

Press Association/x-news

Newsy

Książę Filip opuścił szpital. Spędził w nim 4 tygodnie  

Królowa Elżbieta II i książę Filip

Press Association/x-news

Książę Filip został wypisany ze szpitala króla Edwarda VII w Londynie. Mąż brytyjskiej królowej Elżbiety II był hospitalizowany przez blisko miesiąc, najdłużej w jego życiu. W tym czasie 99-letni monarcha przeszedł operację serca. 

Książę Filip wyszedł ze szpitala

99-letni książę Filip trafił do szpitala króla Edwarda VII w Londynie 16 lutego. Jak wyjaśniał wówczas Pałac Buckingham, było to działanie zapobiegawcze w związku z jego pogarszającym się samopoczuciem. 

Początkowo mąż brytyjskiej królowej Elżbiety II miał zostać na kilkudniową obserwację. 1 marca został jednak przewieziony do szpitala św. Bartłomieja, gdzie przeszedł zabieg z powodu zdiagnozowanej wcześniej choroby serca. Kilka dni później został z powrotem przeniesiony do szpitala króla Edwarda VII, z którego wypisano go we wtorek rano.


Problemy zdrowotne księcia Filipa

Od wybuchu epidemii koronawirusa książę i 94-letnia Elżbieta II większość czasu spędzają na zamku w Windsorze pod Londynem. Ze względu na mniej liczny personel i położenie poza miastem posiadłość jest bezpieczniejsza niż Pałac Buckingham. Na początku stycznia królowa i jej mąż zostali zaszczepieni przeciw COVID-19.

W ostatnich latach książę coraz częściej cierpiał na różne dolegliwości, w tym także związane z sercem, ale 28-dniowy pobyt w szpitalu był zdecydowanie najdłuższym w jego życiu.

W 2011 r. przeszedł kurację z powodu zablokowanej tętnicy wieńcowej. Rok później był leczony z powodu infekcji pęcherza moczowego, przez co musiał opuścić obchody Diamentowego Jubileuszu królowej. W czerwcu 2013 r. przeszedł operację jamy brzusznej, a w 2014 r., w wieku 93 lat, zaczął używać aparatów słuchowych. 

Pięć lat temu z powodu drobnej dolegliwości nie wziął udziału w obchodach setnej rocznicy bitwy jutlandzkiej, a w grudniu 2019 r. spędził cztery doby w tym samym szpitalu, do którego trafił teraz, z powodu "istniejącej wcześniej dolegliwości".

Zobacz wideo: Pełno policji i mediów pod szpitalem w Londynie, w którym przebywa książę Filip

Zobacz też:

Margaret Tyler ma 15 tys. pamiątek związanych z rodziną królewską. "Mówią, żebym kolekcję z Sussexami wyrzuciła na śmietnik"

Pałac Buckingham przerywa milczenie w sprawie wywiadu Harry'ego i Meghan. "Niektóre wspomnienia mogą się różnić"

Mija 40 lat od ogłoszenia zaręczyn księcia Karola i Diany. To były najdziwniejsze oświadczyny w historii brytyjskiej monarchii

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Źródło: PAP |
Co sądzisz o tym artykule?
67
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0