Newsy

Krzysztof Skowron nie żyje. Komendant policji w Mikołowie zginął w wypadku

Nadkomisarz Krzysztof Skowron

fot. KPP Mikołów

Newsy

Krzysztof Skowron nie żyje. Komendant policji w Mikołowie zginął w wypadku

Nadkomisarz Krzysztof Skowron

fot. KPP Mikołów

Nadkomisarz Krzysztof Skowron, komendant powiatowy policji w Mikołowie, zginął w poniedziałek 8 lipca w wypadku motocyklowym. Do tragedii doszło na drodze krajowej numer 79 w miejscowości Wełnin. W Krzysztofa Skowrona jadącego motocyklem miał wjechać kierowca toyoty. Mimo godzinnej reanimacji komendant mikołowskiej policji zmarł.

W poniedziałek w wypadku zginął komendant powiatowy policji w Mikołowie (Śląskie) nadkom. Krzysztof Skowron - podała policja na profilu na Twitterze. Kondolencje rodzinie i bliskim złożyli szefowa MSWiA Elżbieta Witek i komendant główny policji Jarosław Szymczyk.

Do wypadku doszło w miejscowości Wełnin (Świętokrzyskie), gdy kierujący samochodem osobowym, skręcając w lewo na skrzyżowaniu z drogą podporządkowaną, wymusił pierwszeństwo na jadącym z przeciwka motocyklem Krzysztofie Skowronie. Pojazdy się zderzyły. W skutek doznanych obrażeń komendant, mimo reanimacji, zmarł.

"Ze smutkiem i żalem przyjęłam wiadomość o tragicznej śmierci nadkomisarza Krzysztofa Skowrona - Komendanta Powiatowego Policji w Mikołowie - napisała na Twitterze szefowa Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji Elżbieta Witek, składając rodzinie i najbliższym zmarłego wyrazy współczucia.

"Kolejna przykra dla nas wiadomość. W wypadku drogowym zginął tragicznie nasz drogi Kolega nadkom. Krzysztof Skowron - Komendant Powiatowy Policji w Mikołowie. Rodzinie, bliskim, przyjaciołom i znajomym kondolencje i wyrazy szczerego żalu i współczucia z powodu śmierci w imieniu własnym, kierownictwa oraz policjantów i pracowników Policji" - przekazał z kolei Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk.

Grzechy główne polskich kierowców Źródło: Dzień Dobry TVN

Jak powiedział PAP rzecznik prasowy KGP Mariusz Ciarka, Krzysztof Skowron był bardzo dobrym oficerem, lubianym i szanowanym przez podwładnych. "Będziemy zawsze o nim pamiętać" - dodał. Rzecznik podkreślił jednocześnie, że ta śmierć powinna dać do myślenia wszystkim uczestnikom ruchu drogowego, by zawsze zwracali uwagę na bezpieczeństwo podczas jazdy.

Zobacz także:

Łódź.10-latek za kierownicą spowodował stłuczkę

Mobbing - zmiany w kodeksie pracy w pierwszych dniach września 2019 roku

Błażej Lepiarczyk - 21-letni student AGH zaginął w Krakowie

Źródło: PAP |
Co sądzisz o tym artykule?
57
7
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0