Gwiazdy

Krzysztof Piątek zdobył zwycięską bramkę w spotkaniu z Austrią. Piątkomania trwa!

Gwiazdy

Krzysztof Piątek zdobył zwycięską bramkę w spotkaniu z Austrią. Piątkomania trwa!

Reprezentacja Polski pokonała Austrię 1:0 w pierwszym meczu eliminacji Euro 2020. Gola strzelił  Krzysztof Piątek, który na boisku pojawił się niespełna dziesięć minut wcześniej. Swoim trafieniem 23-letni napastnik wprawił w euforię fanów, którzy znacznie wcześniej domagali się jego wejścia na murawę.

Po zakończonym meczu Piątek opublikował wpis na Instagramie. Jego aktywność w mediach społecznościowych wywołała ogromny entuzjazm. Dość powiedzieć, że pod zdjęciem oraz wpisem, które zamieścił piłkarz  jest ponad 300 tysięcy polubień!

Krzysztof Piątek jest obecnie najdroższym polskim piłkarzem. Włoski klub A.C. Milan zapłacił za niego 35 milionów euro! Z kamerą Dzień Dobry TVN wybraliśmy się do Dzierżoniowa gdzie zaczynał, podobnie jak jego ojciec, swoją karierę piłkarską w klubie Lechia Dzierżoniów.

Krzysztof Piątek nigdy nie należał do tych najgrzeczniejszych, ale jak mówi Waldemar Piątek ojciec Krzysztofa:

Z grzecznych chłopców nie ma sportowców

Andrzej Bolisęga trener Lechii Dzierżoniów i pierwszy trener Krzysztofa Piątka:

Krzysiek Piątek był największym łobuzem w drużynie. Każdy mój wyjazd czy na turniej, czy na obóz nie myślałem o innych zawodnikach, tylko o Krzysku, bo wiedziałem, że z Krzyśkiem zawsze będą problemy... i tak było

Kluby w których grał Krzysztof Piątek:

  • Lechia Dzierżoniów
  • Zagłębie Lubin
  • Cracovia
  • Genoa CFC
  • A.C. Milan 

W studiu, o miłości do piłki nożnej rozmawialiśmy z wielkimi fanami tego sportu - Krzysztofem Dańcem, Hirkiem Wroną i Piotrem KędzierskimCo sądzisz o tym artykule?
9
0
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
1
08.02.2019
Olo 5
Pozdrawiam