Gwiazdy

Krzysztof Kalczyński nie żyje. Zmarł wybitny aktor i ukochany Tata Ani Kalczyńskiej

Gwiazdy

Krzysztof Kalczyński nie żyje. Zmarł wybitny aktor i ukochany Tata Ani Kalczyńskiej

Z wielkim smutkiem przekazujemy wiadomość o śmierci Taty naszej koleżanki Ani Kalczyńskiej, prowadzącej Dzień Dobry TVN. Krzysztof Kalczyński, aktor doskonale znany widzom z ról w filmach i serialach, odszedł 10 września w wieku 82 lat. Rodzinie i Bliskim składamy najszczersze kondolencje.

Krzysztof Kalczyński urodził się 4 maja 1937 w Poznaniu. Jeszcze przed ukończeniem studiów na Wydziale Reżyserii Muzycznej Państwowej Wyższej Szkoły Muzycznej w Warszawie rozpoczął pracę w Teatrze Narodowym, w którym był muzykiem. Jest także absolwentem krakowskiej PWST. 

Krzysztof Kalczyński był aktorem teatralnym m.in. w Teatrze Studio i Teatrze Narodowym w Warszawie, filmowym i telewizyjnym. Był jednym z najprzystojniejszych polskich amantów, uwielbianym ze swoje role w popularnych produkcjach. Widzowie mogli oglądać go np. w serialach "Stawka większa niż życie", "Plebania", "Pensjonat pod Różą" czy "Na Wspólnej". Największą rozpoznawalność przyniosła mu w ostatnich latach rola Edwarda Tyczyńskiego w "Klanie".

Wydał książkę ze swoimi wspomnienia – "Moje boje pojedynczo i we dwoje", w której opisał swoje barwne życie, przyjaciół i rodzinę. Z talentem i humorem przytoczył w niej wiele anegdot zarówno z życia domowego jak i ze środowiska teatralnej bohemy.

Co sądzisz o tym artykule?
84
8
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0