Dzień Dobry Extra

Koziegłowy: irańskiemu kierowcy zepsuła się ciężarówka. Polacy złożyli się na nową

Dzień Dobry Extra

Koziegłowy: irańskiemu kierowcy zepsuła się ciężarówka. Polacy złożyli się na nową

Kierowca z Iranu, Fardin Kazemi przyjechał do Polski starym ciągnikiem marki International. Niestety podczas przejazdu przez nasz kraj samochód miał poważną awarię. Fardinowi postanowił pomóc Tomasz Doniec. Mężczyzna zorganizował między innymi zbiórkę pieniędzy na nowe auto. Czy jest szansa, aby irański kierowca dotarł do domu jeszcze przed Nowym Rokiem?

Irańczyk, Fardin Kazemi przyjechał do Polski z transportem rodzynek, ale niestety z powodu poważnej awarii ciągnika siodłowego utknął pod Częstochową.

Od mechanika dowiedziałem się, że zepsuł się silnik i nie da się go naprawić od ręki.

- powiedział mężczyzna.

>>> Zobacz także:

Pomoc

O sprawie dowiedział się Tomasz Doniec. Wraz z przyjacielem pochodzącym z Azerbejdżanu, Abasem Valigevem szybko pojechał na miejsce postoju ciężarówki Irańczyka i zaproponował mu pomóc. Fardin przyjął ją z wdzięcznością, ponieważ w Polsce nie znał nikogo.

Pan Tomasz nie tylko wziął kierowcę z Iranu pod swój dach, ale także zorganizował w internecie zbiórkę pieniędzy na naprawę auta i zakup nowego.

Wiemy na pewno, że będziemy remontować ten stary samochód. On musi wrócić na teren Iranu. Jest zostawiona kaucja. Jeżeli ten samochód nie wróci, ta kaucja przepada.

- wytłumaczył pan Tomasz.

W chwili obecnej udało się zebrać ponad 215 tys. złotych, które pozwolą na zakup nowej ciężarówki i pokrycie kosztów dojazdu Fardina do Iranu. Zakupione auto powinno być wyprodukowane przynajmniej w 2017 rok. Starszy samochód podlegałby dużo wyższym opłatom pobieranym przez urząd celny Iranu. Kolejne wpłaty będą przeznaczone na reperację zepsutej ciężarówki Fardina.

Mamy firmę, która się do nas odezwała w pierwszych dniach akcji i zaproponowała, że na własny koszt zrobią nową plandekę do naczepy. Musimy jeszcze hamulce poprawić.

- wyjaśnił pan Tomasz.

Mężczyzna liczy, że wszystko uda się zrobić do Świąt Bożego Narodzenia, tak, by Fardin był w domu jeszcze przed Nowym Rokiem.

Wdzięczność Fardina

Irańczyk jest niezwykle wdzięczny za okazaną mu pomoc.

Moja historia, cała pomoc, jaką otrzymałem od Polaków powinna zostać opisana w historycznych książkach. Następne pokolenia powinny wiedzieć, jaką dobrać okazali obcokrajowcowi ich matki i ojcowie.

- powiedział Fardin.

Co sądzisz o tym artykule?
83
7
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0