Porady

Koszulki patriotyczne – jakie wybrać?

Podkoszulka z polską flagą

Fot. IJdema/ Getty Image

Porady

Koszulki patriotyczne – jakie wybrać?

Podkoszulka z polską flagą

Fot. IJdema/ Getty Image

Koszulki patriotyczne stają się z roku na rok coraz bardziej popularne. Ten rodzaj odzieży bogaty jest w przeróżne motywy – spotykamy np. koszulki patriotyczne husarii czy z motywami Żołnierzy Wyklętych. Choć wciąż cieszą się największym zainteresowaniem u mężczyzn, coraz więcej znajdziemy koszulek patriotycznych damskich i dla dzieci. Sprawdzamy, na czym polega ich fenomen i spośród jakich polskich koszulek patriotycznych możemy wybierać.

Polskie koszulki patriotyczne oferują coraz większy wybór motywów narodowych i historycznych. Wybór właściwej bluzy i koszulki patriotycznej powinien być podyktowany nie tylko motywem graficznym – ważne jest także przeznaczenie. Szukając odzieży sportowej, warto zainteresować się koszulkami patriotycznymi termoaktywnymi, które świetnie nadadzą się do biegania. Istnieje także wiele koszulek patriotycznych na rower z dodatkowymi kieszeniami. Dobrym rozwiązaniem są także koszulki patriotyczne polo łączące swobodę z elegancją.

Koszulki patriotyczne – wyraź swoje poglądy!

Odzież od zawsze służyła nie tylko zapewnieniu ciepła i komfortu. Nasz strój świadczył o zajmowanej klasie społecznej, majątku i wykonywanym zawodzie. Choć współcześnie różnice te się zacierają, wysoka popularność koszulek patriotycznych stanowi przykład tego, jak wciąż istotne jest wyrażania własnych poglądów. Koszulki patriotyczne pozwalają na podzielenie się ze światem swoimi wartościami. Polskie koszulki patriotyczne zwracają uwagę na ważne pod względem historycznym wydarzenia i kultywują pamięć o nich . Bluzy i koszulki patriotyczne są doskonałym sposobem na to, aby wyrazić swoją miłość do ojczyzny. W większości przypadków noszenie koszulki patriotycznej nie powinno być mylone z manifestowaniem swoich poglądów (ma to wydźwięk pejoratywny), pokazuje raczej przywiązanie do wartości, które reprezentuje dany element stroju.

Koszulki patriotyczne dla Niej, dla Niego i dla dzieci

Wyróżniamy wiele rodzajów koszulek patriotycznych. Chociaż najpopularniejsze są koszulki patriotyczne męskie , to tego typu sposób wyrażania miłości do ojczyzny nie jest zarezerwowany wyłącznie dla mężczyzn. Coraz częściej możemy spotkać koszulki patriotyczne damskie , które oczywiście różnią się krojem. W tym zakresie producenci prześcigają się w tworzeniu coraz to nowszych wzorów, a także w wykorzystywaniu nowych elementów garderoby, jak np. sukienek.

Nie inaczej jest w przypadku koszulek patriotycznych dla dzieci . Tego typu odzież patriotyczna podbija serca rodziców, którzy coraz częściej decydują się na ich zakup. Choć temat ten dla niektórych osób może być kontrowersyjny, to jednak widok malucha w koszulce patriotycznej z – przykładowo – polską flagą nie powinien powodować szoku . Z takich symboli narodowych każdy powinien być dumny!

Koszulki patriotyczne – husaria

Istnieje wiele motywów historycznych, które są umieszczane na koszulkach patriotycznych. Husaria polska, szczególnie w kontekście zwycięstwa Jana III Sobieskiego pod Wiedniem, to jedna z bardziej popularnych tematyk. Trudno się temu dziwić – zwycięstwo wojsk polskich w 1683 roku było wydarzeniem na skalę światową, dlatego z pewnością możemy być z niego dumni. Koszulki patriotyczne husarii najczęściej przedstawiają elementy charakterystyczne dla tej formacji wojskowej, takie jak skrzydła husarskie, szable i hełmy. W tej tematyce znajdziemy zarówno koszulki patriotyczne męskie, damskie, jak i te przeznaczone dla najmłodszych.

Koszulki patriotyczne – Żołnierze Wyklęci

Nie rzadziej spotykanym motywem historycznych na bluzach i koszulkach patriotycznych są Żołnierze Wyklęci. Nikomu nie trzeba przypominać historii tego niepodległościowego ruchu partyzanckiego działającego w trakcie i po zakończeniu II Wojny Światowej. W tego typu koszulkach patriotycznych Żołnierze Wyklęci przedstawiani są często obrazowo . Oprócz tego możemy zdecydować się na koszulki symboliczne, np. z kotwicą – głównym symbolem Powstania Warszawskiego z 1944 roku.

Koszulki patriotyczne z Żołnierzami Wyklętymi hołdują pamięci wszystkim, którzy walczyli w za wolną Polskę. Chcąc kupić koszulkę z takim motywem, mamy do wyboru bardzo szeroki asortyment produktów. Możemy zdecydować się na t-shirty, bluzy i koszulki patriotyczne polo. Rzadziej spotkamy bardziej eleganckie koszule z długim rękawem, jednak niektórzy producenci również starają się zapełnić tę niszę. Jeśli szukamy odzieży na prezent, to ciekawym rozwiązaniem jest koszulka patriotyczna 3D. Grafika umieszczona na takiej koszulce zaprojektowana jest w taki sposób, by tworzyć iluzję optyczną.

Koszulki patriotyczne na sportowo

Koszulki patriotyczne mogą występować także w wariantach sportowych. Nikt nie powiedział przecież, że prezentowanie własnych poglądów na odzieży musi być zarezerwowane np. tylko do spacerów. Dobrym przykładem są koszulki patriotyczne na rower , często w całości pokryte grafiką o tematyce husarii lub podobnej. Wyposażone są w dodatkowe kieszenie boczne zamykane na suwaki. Używana do produkcji koszulek patriotycznych na rower dzianina ma najczęściej strukturę łezki, dzięki czemu jest bardzo elastyczna i rozciągliwa. Z kolei podobne koszulki patriotyczne, termoaktywne , idealnie sprawdzą się przy bieganiu.

Zobacz film: Co mówią o nas napisy na koszulkach? Źródło: Dzień Dobry TVN


Co sądzisz o tym artykule?
88
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0