Włosy

Jak prawidłowo wybrać kosmetyki do włosów?

Kosmetyki na półce

Fot. Iakov Filimonov; Getty Images

Włosy

Jak prawidłowo wybrać kosmetyki do włosów?

Kosmetyki na półce

Fot. Iakov Filimonov; Getty Images

Prawidłowo dobrane kosmetyki do włosów są w stanie korzystnie wpłynąć na ich wygląd i kondycję, nadać im blasku czy podkreślić ich naturalny skręt. Jakie kosmetyki wybierać, by efekt ich stosowania był zadowalający? Czy profesjonalne kosmetyki do włosów to podstawowy element skutecznej pielęgnacji czy zbędny wydatek?

Dla uzyskania zdrowych i lśniących włosów kobiety są gotowe wydać naprawdę sporo pieniędzy, szczególnie kiedy na rynku pojawiają się nowe, rozreklamowane produkty do pielęgnacji włosów. Żeby uniknąć rozczarowania, a także zaoszczędzić pieniądze i czas na eksperymentowaniu, wybierając kosmetyki do włosów trzeba skupić się przede wszystkim na ich przeznaczeniu i składzie.

Jakie profesjonalne kosmetyki do włosów kupować?

Efekty stosowania produktów z serii profesjonalnych można zauważyć po pierwszym użyciu. Jeśli chcesz wprowadzić do swojej pielęgnacji profesjonalne kosmetyki do włosów , pamiętaj, by zawsze stosować je zgodnie z instrukcją dołączoną do opakowania, w innym przypadku efekt może nie spełnić twoich oczekiwań. Nie wydłużaj i nie skracaj czasu trzymania na włosach maski – jeśli producent zaleca trzymanie jej na włosach przez 10 minut, to postaraj się nie zmywać jej ani po 20, ani po 5 minutach.

Używanie profesjonalnych kosmetyków nie jest jednak koniecznym elementem pielęgnacji włosów. Równie dobrze mogą sprawdzić się produkty tańsze, dostępne w drogeriach lub aptekach. Czasami składy takich produktów wcale się nie różnią, warto więc zwracać większą uwagę na etykiety i porównywać zawarte w kosmetykach komponenty.

Usuwanie owłosienia z twarzy / DDTVN

Naturalne kosmetyki do włosów – jakie wybrać?

Kosmetyki oparte na składnikach pochodzenia naturalnego mają szerokie właściwości lecznicze. Chociaż nie są one w stanie wywołać natychmiastowego efektu, po upływie kilku tygodni rezultaty będą naprawdę zadowalające i długotrwałe. Naturalne kosmetyki do włosów świetnie wzmacniają i regenerują pasma, a oprócz tego zapobiegają ich przesuszeniu. Bardziej restrykcyjną wersją kosmetyków naturalnych są kosmetyki organiczne, które mają nie tylko całkowicie roślinny skład (a rośliny pochodzą jedynie z certyfikowanych ekologicznych upraw), ale także ekologiczne i biodegradowalne opakowania. To opcja idealna dla osób, którym zależy na naturalnej i bezpiecznej pielęgnacji, a oprócz tego nie chcą swoimi konsumenckimi decyzjami niekorzystnie wpływać na środowisko.

Wybierając np. kosmetyki do włosów kręconych , warto zwrócić uwagę na to, czy w składzie nie ma alkoholu, który przy regularnym stosowaniu mógłby wysuszyć loki. Producenci nie powinni stosować w kosmetykach naturalnych substancji pochodzenia syntetycznego. W rzeczywistości jednak często zdarza się tak, że marki kosmetyczne nadużywają słów naturalny czy bio , dlatego też najbezpieczniejsze rozwiązanie to czytanie składów kosmetyków . Unikaj kosmetyków, w których składzie znajdują się:

· SLS oraz SLES,

· parafina,

· sztuczne barwniki, konserwanty i zapachy,

· formaldehyd,

· parabeny.

Kosmetyki do włosów – na co jeszcze zwracać uwagę?

· Wybierając kosmetyki do prostowania włosów , warto sprawdzać, czy oprócz efektu wygładzenia i utrwalenia producent gwarantuje także termoochronę włosów. Lepiej decydować się na produkty przeznaczone do układania włosów przy użyciu ciepła – nawet jeśli nie używasz prostownicy, a np. tylko suszarkę do włosów. Codzienne narażanie włosów na wysoką temperaturę nie pozostaje bez wpływu na ich zdrowie, używanie takich kosmetyków jest więc podstawą skutecznej pielęgnacji.

· Jeśli chodzi o kosmetyki do kręconych włosów , staraj się wybierać takie produkty, które nie będą obciążały fryzury. Przetestuj kilka marek, oferujących produkty do włosów kręconych i wybierz tę, która najbardziej spełnia twoje oczekiwania. Unikaj także nakładania zbyt dużej ilości kosmetyków, by nie doprowadzić do efektu tłustych i posklejanych loków.

· Prawidłowa pielęgnacja włosów powinna bazować na produktach z jednej serii kosmetyków. Tylko w ten sposób możesz osiągnąć rezultaty, o których mówi producent. Kosmetyki tej samej marki, np. dla włosów suchych, będą idealnym uzupełnieniem siebie nawzajem. Na takiej podstawie można lepiej ocenić skuteczność danej marki.

· Kosmetyki do włosów profesjonalne najlepiej kupować w specjalnych hurtowniach lub salonach fryzjerskich. Dzięki temu masz pewność ich pochodzenia oraz tego, że nie wydasz pieniędzy bezcelowo na coś, co nie przyniesie twoim włosom żadnych korzyści.

· Wybieraj tylko takie kosmetyki do stylizacji włosów , które są przeznaczone dla twojego typu i struktury włosów. Bardzo prawdopodobne, że mając loki i stosując produkty do włosów prostych, wcale nie wyprostujesz swoich pasm, a sprawisz, że będą wyglądały na przyklapnięte i tłuste. Kosmetyki do stylizacji służą do układania włosów i podkreślania ich naturalnego piękna, a nie do zmieniania ich formy.

· Pamiętaj, że kosmetyki do pielęgnacji włosów, których regularnie używasz nie muszą być wymieniane co kilka miesięcy na produkty innej marki. To mit, że włosy i skóra głowy przyzwyczajają się do konkretnych składników i po jakimś czasie przestają na nie pozytywnie reagować.

· Jeśli zależy ci na naturalnej pielęgnacji, kupuj tylko certyfikowane kosmetyki naturalne do włosów . Najpopularniejszymi organizacjami certyfikującymi, gwarantującymi ekologiczne pochodzenia składników są: ECOCERT, COSMEBIO, BDIH.

Co sądzisz o tym artykule?
58
5
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0