Newsy

Koronawirus we Włoszech. Miejsce w kościele zarezerwujesz przez aplikację

Kościół koronawirus

RealPeopleGroup/Getty Images

Newsy

Koronawirus we Włoszech. Miejsce w kościele zarezerwujesz przez aplikację

Kościół koronawirus

RealPeopleGroup/Getty Images

We Włoszech stworzono aplikację, dzięki której można zarezerwować miejsce na mszy w kościele. Rozwiązanie to pomaga zrealizować porozumienie zawarte przez rząd i Episkopat w sprawie zasad udziału w mszach przy zaostrzonym reżimie sanitarnym.

Nowe technologie

"Parafia" - to nazwa aplikacji wykorzystywanej w diecezji w rejonie miasta Oristano. Jej autorem jest student uniwersytetu, zaangażowany w życie miejscowej wspólnoty wiernych.

Rozwiązanie to może być stosowane na szerszą skalę także w innych rejonach kraju, bo – jak się zauważa- pomaga zrealizować porozumienie zawarte przez rząd i Episkopat w sprawie zasad udziału w mszach przy zaostrzonym reżimie sanitarnym, co wiąże się z wyznaczeniem limitu uczestników.

W długich tygodniach kwarantanny myśleliśmy o tym, jak zorganizować powrót ludzi do kościoła humanizując media społecznościowe i nowe technologie

- powiedział ksiądz Emanuele Deidda z biura informatycznego diecezji Ales Terralba.

Rezerwowanie miejsc

Parafia, która przyłącza się do systemu rezerwacji musi wskazać dostępne miejsca dla wiernych i godziny mszy. Użytkownik wybiera termin i miejsce w kościele.

Druga możliwość to wydrukowanie specjalnego kodu, który zapewnia wstęp na mszę.

Osoby, które nie posługują się smartfonami, mogą zadzwonić pod bezpłatny numer i w ten sposób zarezerwować miejsce w kościele.

>>> Zobacz także:

Źródło: PAP |
Co sądzisz o tym artykule?
60
4
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0