Koniec marzeń. Dwa gole Lewandowskiego nie pomogły i Polska odpada z Euro 2020

Foto Olimpik/x-news
Za nami jeden z najważniejszych meczów reprezentacji Polski na Euro 2020. Niestety, w starciu ze Szwecją nie odnieśliśmy sukcesu. Biało-czerwoni przegrali na stadionie Gazprom Arena w Sankt Petersburgu.

Mecz Szwecja-Polska. Jaki był wynik?

W środę 23 czerwca biało-czerwoni mieli wygrać, aby awansować do 1/8 finału Euro 2020. Dwa gole naszemu zespołowi strzelił Emil Forsberg. Pierwszą już w drugiej minucie meczu. Tym samym odpowiedział Szwecji Robert Lewandowski. Niestety, w doliczonym czasie gry Szwedzi po raz trzeci skierowali piłkę do bramki Wojciecha Szczęsnego.

Po morderczej walce Polaków, mecz zakończył się wynikiem 3:2.

Mecz Polska-Szwecja - skład Polaków

Selekcjoner Paulo Sousa na mecz ze Szwecją wystawił Wojciecha Szczęsnego, Bartosza Bereszyńskiego, Kamil Glika, Jana Bednarka, Tymoteusza Puchacza, Kamila Jóźwiaka, Grzegorza Krychowiaka, Mateusza Klicha, Karola Swiderskiego, Piotra Zielińskiego i Roberta Lewandowskiego.

W przerwie meczu w polskiej drużynie zaszła jedna zmiana - Przemysław Frankowski zastąpił Tymoteusza Puchacza. W trakcie drugiej połowy na boisku pojawili się Jakub Świerczok, Kacper Kozłowski i Przemysław Płacheta, którzy zastąpili Kamila Jóźwiaka, Mateusza Klicha i Grzegorza Krychowiaka.

Euro 2020 - faza grupowa

Reprezentacja Polski zmierzyła się ze Szwecją, po przegranej ze Słowacją (1:2) oraz remisie z Hiszpanią (1:1). Po ostatnim meczu w fazie grupowej, Polska znajdowała się na ostatnim, 4. miejscu w tabeli grupy E. To oznacza, że nie zobaczymy naszej drużyny w kolejnych etapach rozgrywek.

Szwedzi w trzech spotkaniach zdobyli 7 punktów i wygrali grupę E. Drugie miejsce z dorobkiem 5 punktów zajęła Hiszpania, która w ostatniej kolejce pokonała Słowację 5:0. Z kolei Słowacy zdobyli 3 punkty i rywalizację w grupie E zakończyli na trzeciej pozycji. W 1/8 finału mistrzostw Europy zagrają Szwecja i Hiszpania.

Autor: Oskar Netkowski