Technologia

Komputery stacjonarne do gier – jakich szukać? Jakie komputery gamingowe są najlepsze?

Komputer

Komputer

Technologia

Komputery stacjonarne do gier – jakich szukać? Jakie komputery gamingowe są najlepsze?

Komputer

Komputer

Komputery stacjonarne dla graczy powinny przede wszystkim zapewniać płynność gry i w pełni odwzorowywać jakość grafiki. Gamerzy komputery do gier wybierają więc bardzo ostrożnie. Jakie są najlepsze komputery stacjonarne do gier?

  • Tanie komputery stacjonarne do gier – jak wybrać?
  • Komputery stacjonarne dla graczy - najważniejsze elementy
  • Komputery stacjonarne do gier – gotowe czy składane
  • Komputery stacjonarne do gier używane

Zobacz też: Chłodzenie procesora – jak to zrobić? Porady

Gracze komputerowi najczęściej decydują się na komputery stacjonarne. Popularne pecety mają kilka istotnych przewag nad laptopami – są bardziej wydajne, można w nich wymieniać podzespoły, mają lepsze chłodzenie. Są też bardziej odporne na zewnętrzne uszkodzenia. Komputery stacjonarne do gier mają też tę dużą zaletę, że są o wiele bardziej przystępne cenowo niż laptopy. Najnowsze komputery przenośne stworzone specjalnie dla gamerów mogą dorównywać wydajnością stacjonarnym modelom, jednak będą one nawet kilkukrotnie droższe. Laptopy wybierają głównie ci gracze, którym zależy przede wszystkim na mobilności.

Tanie komputery stacjonarne do gier – jak wybrać?

Wielu gamerów zastanawia się, jakie są tanie, dobre komputery stacjonarne do gier . Wydawać by się mogło, że te zaawansowane maszyny, które mają niewiele wspólnego z komputerami stacjonarnymi używanymi na co dzień w biurach, muszą być bardzo kosztowne. Okazuje się, że wcale nie trzeba wydawać fortuny, by cieszyć się pecetem, który poradzi sobie nawet z najbardziej zaawansowanymi, najnowszymi grami. Nawet przy ograniczonym budżecie można znaleźć dobre komputery stacjonarne do gier, które będą spełniały oczekiwania wymagających użytkowników.

Ceny komputerów stacjonarnym dla graczy zaczynają się od około 1500-2000 zł. Te z wyższej półki mogą kosztować nawet 10 000 zł.

Zobacz film: Jak śledzą nas komputery? Źródło: Dzień Dobry TVN

Komputery stacjonarne dla graczy - najważniejsze elementy

Jednym z najważniejszych elementów w komputerze gamingowym jest procesor, serce maszyny. Im lepszy procesor, tym gra będzie płynniejsza. Równie istotnym komponentem dla każdego gracza jest karta graficzna. Te najnowsze i najlepsze mogą kosztować nawet ponad 1000 zł. Procesor i karta graficzna powinny mieć porównywalną jakość.

Inne ważne elementy dobrego komputera stacjonarnego do gier to dysk twardy, pamięć RAM, płyta główna i obudowa . Gamerzy często spędzają długie godziny przy komputerze, który musi pracować na najwyższych obrotach. Dlatego tak ważne jest też odpowiednie chłodzenie. Najpopularniejszym rozwiązaniem wciąż są wentylatory.

Komputery stacjonarne do gier – gotowe czy składane

Decydując się na zakup komputera stacjonarnego do gier, użytkownicy mają dwie opcje. Mogą zdecydować się na kupno gotowego komputera z dobranymi podzespołami lub złożyć komputer samodzielnie. Pierwsze rozwiązanie jest dobre dla osób, które nie mają doświadczenia w składaniu komputerów i nie chcą, lub nie mogą, poświęcić czasu na naukę i eksperymentowanie. Kupno gotowego komputera stacjonarnego do gier z pewnością zaoszczędza dużo czasu. Plusem jest też to, że gwarancja jest udzielana na cały komputer.

W drugim przypadku użytkownik sam wybiera i komponuje wszystkie elementy. Dużą zaletą jest to, że samodzielnie złożona maszyna będzie w pełni spersonalizowana i dostosowana do potrzeb gracza komputerowego. Gamerzy często potrafią spędzać godziny na szukaniu w sieci odpowiednich podzespołów, uzupełnianiu swojej wiedzy, czytaniu opinii innych graczy komputerowych o najnowszym procesorze czy karcie graficznej.

Jeśli e-sportowiec chciałby sam złożyć komputer do gier, ale nie miał w tym wcześniej doświadczenia, nic straconego. W internecie można znaleźć bardzo dużo wartościowej wiedzy na ten temat – wystarczy zajrzeć na jeden z blogów czy portali prowadzonych przez doświadczonych gamerów. Koszt składanych pecetów jest zazwyczaj niższy niż zakup gotowych modeli.

Komputery stacjonarne do gier używane

Wielu graczy komputerowych decyduje się na używane komputery stacjonarne do gier . Oferty sprzedaży można znaleźć na portalach ogłoszeniowych czy forach dla gamerów. Używane komputery stacjonarne mogą być dobrym rozwiązaniem, jeśli mamy pewność, że są one w dobrym stanie. Czasem można kupić okazyjnie taki komputer, jednak szybko okaże się, że podzespoły nie są w najlepszym stanie. Taki zakup pociągnie więc następne wydatki, związane z wymianą karty graficznej czy innego komponentu. Kupując używany komputer stacjonarny do gier należy więc bardzo dokładnie zapoznać się z opisem i ze specyfikacją, a w razie wątpliwości warto dopytywać sprzedawcę nawet o najmniejsze szczegóły.

Komputery dla gamerów powinny zapewniać swoim użytkownikom jak najlepsze audiowizualne doznania podczas gry. Nie oznacza to jednak, że na taki sprzęt trzeba wydawać fortunę. Na rynku można znaleźć komputery, które oferują dobrą jakość za stosunkowo niewielką cenę. W przypadku, gdy gamer decyduje się na złożenie komputera samemu, koszty będą jeszcze niższe.

Co sądzisz o tym artykule?
64
5
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0