Newsy

Kolejna inicjatywa obywateli: uruchomiony zostanie telefon wsparcia dla seniorów. Też możesz dołączyć!

Nora Carol Photography/GettyImages

Newsy

Kolejna inicjatywa obywateli: uruchomiony zostanie telefon wsparcia dla seniorów. Też możesz dołączyć!

Nora Carol Photography/GettyImages

Wraz z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, powstaje wiele godnych podziwu akcji obywateli. Stworzone zostały już grupy wsparcia oraz pomocy potrzebującym, pisarze i osoby publiczne czytają książki na żywo, a niebawem uruchomiona zostanie linia do rozmów z seniorami. 

Koronawirus dotarł do Polski, granice zostały zamknięte, a większość obywateli najbliższe dwa tygodnie spędzi w domu. Dla wielu jest to moment na zajęcie się rzeczami, na które dotychczas nie mieli czasu, dla niektórych to okazja do spędzenia czasu z rodziną. Jednak nie każdy ma taką możliwość, osoby starsze skazane są na samotność. Jak temu zaradzić? 

Telefon wsparcia dla seniorów

Dla dużej liczby starszych osób to bardzo trudny moment. Nie powinni wychodzić z domu, aby zminimalizować ryzyko zakażenia, a dość często mieszkają sami i zaczyna doskwierać im samotność. Z myślą o nich powstała inicjatywa: "TelefonPogadania.pl". 

Inicjatywa wspiera osoby starsze

Strona na Faceboku powstała w poniedziałek wieczorem, a jej twórcy już zadbali o aktywację także witryny internetowej. Na czym to polega?

Jeśli czujesz się samotny, zadzwoń do kogoś z rodziny. A co z tymi, którzy nie mają nikogo bliskiego, kto odebrałby od nich telefon? Takie pytanie przyszło i nam do głowy, a teraz pracujemy nad odpowiedzią: TelefonemPogadania.pl! W którym my, Ty lub inni wolontariusze będziemy mogli wesprzeć osoby starsze i samotne swoją uwagą i ciepłym słowem. Chcemy, by w tym trudnym dla wszystkich czasie nikt nie czuł się sam. Chcemy pogadać.

- tak swoją inicjatywę opisali założyciele akcji. 

Obecnie szukają wolontariuszy do trzech grup. Jedna z nich zajmować się będzie odpowiadaniem na telefony, druga koordynacją działań, natomiast trzecia to profesjonaliści posiadający doświadczenie w opiece i wsparciu osób starszych i/lub już pracujący w telefonie zaufania. 

Zobacz też: 


***

Jeśli masz wysoką gorączkę, duszności, kaszel, bóle mięśni i czujesz się osłabiony bezzwłocznie zgłoś się do szpitala zakaźnego lub skontaktuj z najbliższą stacją sanepidu. Wszystkie niezbędne i najświeższe informacje dotyczące koronawirusa znajdziesz w Raporcie specjalnym o koronawirusie.


Co sądzisz o tym artykule?
141
13
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
1
23.03.2020
Malvel
Tylko czy seniorzy mają swoje komórki, trzeba im kupić po prostu. maxcom na szeroką ofertę telefonów dla seniora.