Gorące tematy

Kobiece DNA: "Kobiety po pięćdziesiątce są za stare i brzydkie, by je kochać"

Gorące tematy

Kobiece DNA: "Kobiety po pięćdziesiątce są za stare i brzydkie, by je kochać"

Czy kobiety po pięćdziesiątce są dyskryminowane? Co powinny robić kobiety po 50-ce, by czuć się lepiej i nie zwracać uwagi na takie komentarze jak ten ostatni Yanna Moixa? Rozmawialiśmy o tym w "Dzień Dobry TVN".

  • "Kobiety po pięćdziesiątce  są za stare i brzydkie, by je kochać". Kontrowersyjne słowa Yanna Moixa
  • Czy kobiety po pięćdziesiątce  powinny się bać utraty atrakcyjności?


Zobacz też: Elegancka sukienka dla 50-latki – modele dla dojrzałych kobiet


Francuski Yann Moix (50 l.) stwierdził, że "kobiety powyżej 50 lat są zbyt stare i brzydkie, by je kochać". Słowa te padły w wywiadzie dla "Marie Claire". Fala negatywnych komentarzy w sieci od tej pory nie ma końca. 

Mówię ci prawdę: w wieku 50 lat nie jestem w stanie pokochać kobiety w wieku 50 lat. (...) Uważam, że jest za stara i za brzydka. Wolę ciała młodszych kobiet. Ciało 25-letniej kobiety jest niezwykłe, natomiast kobiety w wieku 50 lat wcale nie jest nadzwyczajne - tak dokładnie powiedział w wywiadzie Yann Moix.

Nagradzany we Francji pisarz, reżyser i gospodarz popularnego talk show, Yann Moix dodał, że woli związki z azjatyckimi kobietami, zwłaszcza Koreankami, Chinkami i Japonkami, ponieważ ich typ urody jest na tyle atrakcyjny, że nie musi się wstydzić, pokazując w ich towarzystwie.


Więcej: Fryzury damskie krótkie dla 50-latki


Łatwo można było się spodziewać, że fala negatywnych komentarzy kierowanych ku Yannowi Moixowi spłynie na niego niemal od razu. Kobiety na całym świecie zaczęły odpowiadać na słowa Yanna Moixa i pokazywać swoje zdjęcia, jak atrakcyjnie wyglądają po 50-ce.

Wśród nich jest 52-letnia pisarka i dziennikarka Colombe Schneck, która opublikowała swoje zdjęcie w negliżu: 

To tyłek kobiety w wieku 52 lat. Jesteś takim kretynem. Nie wiesz, co tracisz, ty półgłówku - napisała Colombe Schneck.

To nie jedyny taki komentarz. 

Yann Moix jest smutnym reproduktorem - dodała na Twitterze dziennikarka i feministka Mona Chollet.


Szczęśliwego Nowego Roku, seksiści są wszędzie! - dodała Laura Hulley z ambasady brytyjskiej w Paryżu.

Czy kobiety po pięćdziesiątce powinny się bać utraty atrakcyjności?

Kobiety są jak wino. Każdy okres naszego życia ma inne plusy i minusy, i dlatego należy je doceniać. 

Wiek po 50-ce często jest uważany jako wiek przekwitania. A moim zdaniem nie jest to wiek przekwitania, a wiek rozkwitu. Wiele kobiet w tym wieku rozkwita - mówiła w "Dzień Dobry TVN" blogerka Ela Hübner.


Co się zmienia po pięćdziesiątce ?

Po 50. roku życia u kobiet następuje wiele zmian. Pogarsza się stan skóry, paznokci, włosów. zaczyna się, gdy przysadka mózgowa zwalnia tempo, jajniki nie uwalniają jajeczek, a kobieta nie może już zajść w ciążę. Kobiety w tym czasie mogą być bardziej drażliwe, mają uderzenia gorąca, kłopoty z pamięcią, mogą być bardziej przygnębione, mogą też mieć problemy ze snem. 


Zobacz też: 

Co sądzisz o tym artykule?
5
12
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
7
06.07.2021
124
A kogo obchodzi co mówi jakiś tam chłop. Jeżeli kobieta będzie myślała tylko o tym by być atrakcyjna dla faceta to nie warta jest niczego. Olewać i mówić im to samo. Dla mnie facet po 50 tce to stara, pierdząca dziadyga. Kobiety powinny startować tylko do młodszych a wszystko psują głupie 20 letnie siksy które startują do starych i żonatych facetów utwierdzając ich w domniemanej atrakcyjności. Poza tym faceci nie kochają kobiet tylko pożądają. Dlatego jak kobieta robi się starsza to bez skrupułów ja zostawiają. Tak nie postępuje człowiek który kocha tylko taki który wyrzuca zużytą rzecz by kupić sobie nową. Trzeba to mówić swoim córkom a nie opowiadać farmazony o miłości.
27.02.2021
Bea1
To prawda, porazajaca wiekszosc kobiet w tym wieku nie dba o siebie, sa poprostu brzydkie, utyte i mają fatalne uzębienie. Ale sa wyjatki, np. Ja.??????
17.01.2021
Ada
Nareszcie ktoś powiedział prawdą.
07.09.2020
Justyna
Nie, no co z wami kobiety? Mam 52 lata i czuję, że ż y ję dopiero!!! Moi młodsi koledzy w pracy są świetni, czasem muszę ich odpędzać i uświadamiać , że za bardzo sobie pozwalają , nie widzą mojej"starośći"? Nie , bo nie jestem stara i nie czuję się stara!!! Przeżyłam wszak dopiero połowę życia!!! Kto myśli inaczej to rzeczywiście sam czuje się stary!!!
23.06.2020
Juliabvbq
RR Zgadzam się z Guest. choć jestem kobietą 50 lat. Sama patrzeć na siebie nie mogę, więc już mnie wkurza, że nadal czuję się i pragnę jak kobieta.
21.01.2019
Guest
Afera o nic i szukanie sensacji. W 100 procentach się zgadzam ze słowami tego pisarza jak i pewnie wielu innych mężczyzn . Powiedział coś co jest oczywiste ale nie każdy ma odwagę na takie słowa
16.01.2019
ala
Oczywiscie, ze mozna kochac kobiety po 50-tce ba nawet trzeba :) ale nie oszukujmy sie, nawet doswiadczona 50 tka z paleta lozkowych wygibasow nie pobije swiezej 20 stki. Poza tym z tymi mozliwosciami po 5o tce to troche przesada bo tu nie chodzi tylko o zmarszczki (te mozna zabotoksowac)...tu chodzi o zdrowie, kondycje fizyczna czy nawet zda sie banalna sprawe jak pamiec, wszystko to zaczyna szwankowac. Z wiekiem dostajemy doswiadczenie, racjonalne i analityczne myslenie, inteligencje - mozemy byc medrcami ale nie bedziemy sie uczyc tak szybko jak 20 tki wiec nie zostaniemy aktywistkami. Cos za cos, sama natura z ktora nie ma sensu walczyc.
Rozwiń wszystkie komentarzy