Gorące tematy

Kobiece DNA: "Kobiety po pięćdziesiątce są za stare i brzydkie, by je kochać"

Gorące tematy

Kobiece DNA: "Kobiety po pięćdziesiątce są za stare i brzydkie, by je kochać"

Czy kobiety po pięćdziesiątce są dyskryminowane? Co powinny robić kobiety po 50-ce, by czuć się lepiej i nie zwracać uwagi na takie komentarze jak ten ostatni Yanna Moixa? Rozmawialiśmy o tym w "Dzień Dobry TVN".

  • "Kobiety po pięćdziesiątce  są za stare i brzydkie, by je kochać". Kontrowersyjne słowa Yanna Moixa
  • Czy kobiety po pięćdziesiątce  powinny się bać utraty atrakcyjności?


Zobacz też: Elegancka sukienka dla 50-latki – modele dla dojrzałych kobiet


Francuski Yann Moix (50 l.) stwierdził, że "kobiety powyżej 50 lat są zbyt stare i brzydkie, by je kochać". Słowa te padły w wywiadzie dla "Marie Claire". Fala negatywnych komentarzy w sieci od tej pory nie ma końca. 

Mówię ci prawdę: w wieku 50 lat nie jestem w stanie pokochać kobiety w wieku 50 lat. (...) Uważam, że jest za stara i za brzydka. Wolę ciała młodszych kobiet. Ciało 25-letniej kobiety jest niezwykłe, natomiast kobiety w wieku 50 lat wcale nie jest nadzwyczajne - tak dokładnie powiedział w wywiadzie Yann Moix.

Nagradzany we Francji pisarz, reżyser i gospodarz popularnego talk show, Yann Moix dodał, że woli związki z azjatyckimi kobietami, zwłaszcza Koreankami, Chinkami i Japonkami, ponieważ ich typ urody jest na tyle atrakcyjny, że nie musi się wstydzić, pokazując w ich towarzystwie.


Więcej: Fryzury damskie krótkie dla 50-latki


Łatwo można było się spodziewać, że fala negatywnych komentarzy kierowanych ku Yannowi Moixowi spłynie na niego niemal od razu. Kobiety na całym świecie zaczęły odpowiadać na słowa Yanna Moixa i pokazywać swoje zdjęcia, jak atrakcyjnie wyglądają po 50-ce.

Wśród nich jest 52-letnia pisarka i dziennikarka Colombe Schneck, która opublikowała swoje zdjęcie w negliżu: 

To tyłek kobiety w wieku 52 lat. Jesteś takim kretynem. Nie wiesz, co tracisz, ty półgłówku - napisała Colombe Schneck.

To nie jedyny taki komentarz. 

Yann Moix jest smutnym reproduktorem - dodała na Twitterze dziennikarka i feministka Mona Chollet.


Szczęśliwego Nowego Roku, seksiści są wszędzie! - dodała Laura Hulley z ambasady brytyjskiej w Paryżu.

Czy kobiety po pięćdziesiątce powinny się bać utraty atrakcyjności?

Kobiety są jak wino. Każdy okres naszego życia ma inne plusy i minusy, i dlatego należy je doceniać. 

Wiek po 50-ce często jest uważany jako wiek przekwitania. A moim zdaniem nie jest to wiek przekwitania, a wiek rozkwitu. Wiele kobiet w tym wieku rozkwita - mówiła w "Dzień Dobry TVN" blogerka Ela Hübner.


Co się zmienia po pięćdziesiątce ?

Po 50. roku życia u kobiet następuje wiele zmian. Pogarsza się stan skóry, paznokci, włosów. zaczyna się, gdy przysadka mózgowa zwalnia tempo, jajniki nie uwalniają jajeczek, a kobieta nie może już zajść w ciążę. Kobiety w tym czasie mogą być bardziej drażliwe, mają uderzenia gorąca, kłopoty z pamięcią, mogą być bardziej przygnębione, mogą też mieć problemy ze snem. 


Zobacz też: 

Co sądzisz o tym artykule?
3
12
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
6
27.02.2021
Bea1
To prawda, porazajaca wiekszosc kobiet w tym wieku nie dba o siebie, sa poprostu brzydkie, utyte i mają fatalne uzębienie. Ale sa wyjatki, np. Ja.??????
17.01.2021
Ada
Nareszcie ktoś powiedział prawdą.
07.09.2020
Justyna
Nie, no co z wami kobiety? Mam 52 lata i czuję, że ż y ję dopiero!!! Moi młodsi koledzy w pracy są świetni, czasem muszę ich odpędzać i uświadamiać , że za bardzo sobie pozwalają , nie widzą mojej"starośći"? Nie , bo nie jestem stara i nie czuję się stara!!! Przeżyłam wszak dopiero połowę życia!!! Kto myśli inaczej to rzeczywiście sam czuje się stary!!!
23.06.2020
Juliabvbq
RR Zgadzam się z Guest. choć jestem kobietą 50 lat. Sama patrzeć na siebie nie mogę, więc już mnie wkurza, że nadal czuję się i pragnę jak kobieta.
21.01.2019
Guest
Afera o nic i szukanie sensacji. W 100 procentach się zgadzam ze słowami tego pisarza jak i pewnie wielu innych mężczyzn . Powiedział coś co jest oczywiste ale nie każdy ma odwagę na takie słowa
16.01.2019
ala
Oczywiscie, ze mozna kochac kobiety po 50-tce ba nawet trzeba :) ale nie oszukujmy sie, nawet doswiadczona 50 tka z paleta lozkowych wygibasow nie pobije swiezej 20 stki. Poza tym z tymi mozliwosciami po 5o tce to troche przesada bo tu nie chodzi tylko o zmarszczki (te mozna zabotoksowac)...tu chodzi o zdrowie, kondycje fizyczna czy nawet zda sie banalna sprawe jak pamiec, wszystko to zaczyna szwankowac. Z wiekiem dostajemy doswiadczenie, racjonalne i analityczne myslenie, inteligencje - mozemy byc medrcami ale nie bedziemy sie uczyc tak szybko jak 20 tki wiec nie zostaniemy aktywistkami. Cos za cos, sama natura z ktora nie ma sensu walczyc.
Rozwiń wszystkie komentarzy