Gwiazdy

Katowice według Tomasza Ossolińskiego. Miejsca, w których wychowywał się projektant

Gwiazdy

Katowice według Tomasza Ossolińskiego. Miejsca, w których wychowywał się projektant

Tomasz Ossoliński wybrał się w sentymentalną podróż do czasów dzieciństwa. Jak wyglądają Katowice oczami projektanta? Więcej w reportażu emitowanym na antenie Dzień Dobry TVN pokazał Piotr Wojtasik. 

Tomasz Ossoliński wychowywał się w centrum Katowic. Piotrowi Wojtasikowi pokazał miejsca, do których ma sentyment. Wśród nich znalazło się podwórko, na którym w czasach dzieciństwa bawił się projektant.

Pierwsza pracownia Tomasza Ossolińskiego

W wieku 10 lat Tomasz został przyprowadzony do Pałacu Młodzieży na zajęcia do pracowni. Było to pierwsze królestwo przyszłego projektanta. Jak wspominają go nauczycielki?

Bardzo szybko udało mi się wciągnąć Tomka w tę zabawę. Był jedyną osobą wtedy w pracowni, która wiedziała, czego chce. Wiedział wtedy, że chce być projektantem, wiedział, do czego dąży.

Podczas oglądania starych prac, Tomasz nie ukrywał, że czuje wzruszenie. Pierwsza pracownia była miejscem, które ukształtowało artystycznie projektanta.

Technikum Odzieżowe w Katowicach

To właśnie tu na dobre Tomasz zaczął swoją przygodę z modą. Podczas spaceru po starych murach szkoły na Tomasza czekała niespodzianka. Projektant spotkał się z nauczycielką, która w dawnych czasach obroniła go przed wyrzuceniem z technikum. 

Jak przyznał projektant, historia zatoczyła koło. Dzięki wykształceniu Tomasz dotarł na sam szczyt i dziś zaprasza swoich nauczycieli na własne pokazy.

Zobacz też: 

Co sądzisz o tym artykule?
59
5
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0