Gwiazdy

Katarzyna Olubińska-Godlewska zadedykowała książkę mamie. "Była osobą, która uczyła mnie wiary"

Gwiazdy

Katarzyna Olubińska-Godlewska zadedykowała książkę mamie. "Była osobą, która uczyła mnie wiary"

"Bóg w moim domu" to najnowsza książka naszej redakcyjnej koleżanki, dziennikarki Katarzyny Olubińskiej-Godlewskiej. To niezwykła opowieść o domu, świadectwie wiary i pożegnaniu z ukochaną mamą - Marią. Dlaczego zdecydowała się na tak osobiste wyznanie? Komu chce pomóc? O tym opowiedziała w Dzień Dobry TVN.

"Bóg w moim domu"

Katarzyna Olubińska-Godlewska jest nie tylko dziennikarką Dzień Dobry TVN, ale i autorką popularnego bloga "Bóg w wielkim mieście" oraz bestsellerowych książek: "Bóg w wielkim mieście" i "Kobieta w wielkim mieście". Teraz postanowiła wydać kolejną, która znacznie różni się od poprzednich. Tym razem Kasia zabiera nas w intymną podróż do rodzinnego domu.

- To moja najbardziej osobista książka. W poprzednich książkach rozmawiałam głównie z wami, gwiazdami, co jest dla na was ważne. W poprzedniej - o kobiecości, wcześniej - o wierze. Gdzieś ta wiara cały czas się przewija, ale na różnych etapach życia. A teraz postanowiłam napisać o domu, bo stały się one całym naszym światem. Ubiegły rok pokazał nam wiele, zmienił tak wiele, nasze podejście do przedmiotów, nawyków, zwierząt, roślin, po przede wszystkim relacje – podkreśla. 

Katarzyna Olubińska-Godlewska i jej książka dedykowana mamie 

To nie tylko opowieść o rodzinnym domu, ale także tym, który prowadzi na co dzień oraz tym wewnętrznym – duchowym. Autorka swoją książkę zadedykowała mamie, która odeszła 12 listopada 2020 – dzień po jej urodzinach.

– Mama kochała moje książki. Była najwierniejszą fanką. Pomyślałam, że napiszę z myślą o niej. Była osobą, która uczyła mnie wiary. Kiedy ja pisałam, to ona mówiła, że siada tam w domu u nas i się modli o to, by przyszło to natchnienie, więc pomyślałam, że ona napisze ją ze mną. (…) Chciałam, by ta książka dawała też nadzieję, była konkretną pomocą, więc jest też cegiełką dla mojej przyjaciółki Joasi. Kupując tę książkę, część pieniędzy zostanie przekazana na fundację, która pomaga Joasi - podkreśliła Katarzyna Olubińska-Godlewska.

Katarzyna Olubińska-Godlewska i Joanna Polakowska poznały się w wieku 19 lat. Kilka lat później pani Joasia dowiedziała się, że jest chora na stwardnienie rozsiane. Nie poddaje się jednak i dzielnie walczy przede wszystkim dla trójki swoich dzieci. Obecnie zbiera na operację. Tutaj link do zbiórki: pomagam.pl/jqd4k8l0

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Zobacz także:

Powrót kultowego serialu "Przyjaciele"! Jest już oficjalna data i lista gości specjalnych

Godzina policyjna dla niezaszczepionych? "Nie można dać takim ludziom szansy na zakażanie innych" 

Projekt tarnobrzeskich nastolatków. "Nie tylko ruszamy się z domu, ale też uwalniamy własną kreatywność"

Co sądzisz o tym artykule?
78
10
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0