Porady stylistki

Jak wybierać kąpielówki chłopięce? Na co zwracać uwagę?

Chłopiec w kąpielówkach na plaży

Bonfanti Diego / Getty Images

Porady stylistki

Jak wybierać kąpielówki chłopięce? Na co zwracać uwagę?

Chłopiec w kąpielówkach na plaży

Bonfanti Diego / Getty Images

Kąpielówki chłopięce swoimi krojem przypominają wersje modeli dla dorosłych. W wyborze stroju kąpielowego dla chłopca powinny też obowiązywać te same zasady, co w przypadku zakupu kąpielówek dla mężczyzn. Jeśli chłopiec lepiej czuje się w slipach, nie ma sensu namawiać go na bokserki, i odwrotnie. Prawda natomiast jest taka, że kąpielówki dla chłopców to głównie kwestia wyboru wzoru (najlepiej, żeby przedstawiały ulubionych bohaterów z bajek i animacji), a nie kroju.

Kąpielówki dla chłopca powinny spełniać kilka podstawowych warunków: być wygodne, wykonane z odpornego materiału, szybkoschnące i oczywiście ładne. Szczególnie ten ostatni aspekt liczy się przy wyborze kąpielówek dziecięcych.

Razem czy osobno po kąpielówki dla chłopca?

Strój kąpielowy dla chłopca powinno się kupować razem z nim. Zapobiegliwe mamy najczęściej robią takie zakupy same (przynajmniej do pewnego wieku dziecka). Warto jednak pamiętać, że liczy się wygoda dziecka, a tylko ono jest w stanie powiedzieć, czy dany model kąpielówek mu odpowiada.

Jest jeden powód, dla którego warto, nawet przedszkolaka, zabrać na takie wspólne zakupy. Wybór kąpielówek może stanowić dla chłopca fajną przygodę. Pozwoli mu ona wybrać ulubione szorty kąpielowe. W efekcie może gdzieś zginąć potencjalny lęk przed wodą i pływaniem. Jeśli dziecko od początku będzie miało poczucie, że uczestniczy w zakupach, wyborze rzeczy na wakacje czy basen, chętniej będzie chciało te szorty wypróbować i mimochodem zapomni o ewentualnym lęku.

Jakie warunki musi spełniać strój kąpielowy dla chłopca?

Kąpielówki chłopięce przede wszystkim powinny być wygodne. W tej kwestii liczymy na wypowiedź i decyzję dziecka. Ze swojej, dorosłej strony, powinniśmy jednak zwrócić uwagę na to:

· z jakiego materiału zostały wykonane szorty;

· czy kąpielówki chłopięce są elastyczne i rozciągliwe;

· czy kąpielowe szorty są szybkoschnące.

Spodenki kąpielowe, chłopięce slipy lub bokserki powinny być przede wszystkim wykonane z dobrej jakości materiału. Jakość jest tutaj związana przede wszystkim z odpornością na działanie promieni UV oraz (w przypadku basenów) na niszczące działanie chloru. Materiał powinien być wytrzymały, ale jednocześnie powinien się dostosowywać do dziecięcego ciała. Charakterystyczna powinna być jego wysoka elastyczność. Kąpielówki chłopięce powinny również być wykonane z materiału, który jest szybkoschnący.

Jakie kąpielówki dla chłopca? Slipy czy bokserki?

Strój kąpielowy dla chłopca powinien być na tyle wygodny, żeby dziecko nie myślało cały czas o tym, że ma go na sobie. Wybór między slipami i bokserkami wcale nie jest trudny. Liczy się tutaj zdanie dziecka. Jeśli na co dzień chłopak chodzi w bokserkach, to z pewnością wybierze szorty kąpielowe. Chłopięce slipy wybiorą z kolei ci chłopcy, którzy noszą dzienną wersję takiej bielizny. Z pewnością nie dostrzegą, że dobrze przylega ona do ciała, nie marszczy się i nie krępuje ruchów, ale ciało samo im to podpowie.

Kąpielówki chłopięce – co do nauki pływania?

Spodenki kąpielowe, chłopięce slipy z pewnością świetnie sprawdzają się podczas plażowania, choć szorty kąpielowe też będą się nadawać. Slipy natomiast z pewnością będą odpowiednie do nauki pływania, zarówno nad morzem, jak i w basenie. Dobre przyleganie materiału do ciała nie ogranicza ruchów, co przy początkach nauki może się bardzo przydać. W szortach natomiast można z pewnością bawić się nad wodą, uprawiać inne sporty i grzebać w piasku.

Podczas nauki pływania można także postawić na dziecięce spodenki do pływania sportowych marek, takich jak Adidas czy 4F. Dla tych, którzy wciągają się powoli w sportowy świat, takie kąpielówki mogą być bardziej wartościowe od tych z ulubionymi postaciami z bajek.

Z jakimi rysunkami kupować kąpielówki dla chłopców?

Strój kąpielowy dla chłopca ma się podobać przede wszystkim jemu. Najlepiej więc właśnie jemu zostawić wybór designu kąpielówek . Chłopięcy świat bardzo szybko się zmienia i postaci, które były faworytami kilka tygodni wcześniej, wcale nie muszą być nimi nadal. Zamiast bawić się we wróżkę i zgadywać, czy Minionki, Spiderman czy Star Wars, po prostu zaprośmy syna do sklepu. Jeśli to nie możliwe, to warto zweryfikować swoją wiedzę na temat aktualnych bajkowych bohaterów dziecka i starać dopasować się do nich wybrany model spodenek.

Obecnie linię kąpielówek dla dzieci znaleźć można u popularnych marek, takich jak: H&M, C&A, Zara Kids. Swoją ofertę mają także producenci odzieży sportowej. Na rynku dostępnych jest także sporo propozycji z bohaterami filmów animowanych – Angry Birds czy minionki.

Zobacz film: Kąpielówki ekonomisty


Kąpielówki ekonomisty. Źródło: Dzień Dobry TVN

Co sądzisz o tym artykule?
77
7
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0