Gwiazdy

Kamil Grosicki wspiera młodych piłkarzy. "Mam nadzieję, że kiedyś taki chłopiec powie, że dołożyłem cegiełkę do jego sukcesu"

Gwiazdy

Kamil Grosicki wspiera młodych piłkarzy. "Mam nadzieję, że kiedyś taki chłopiec powie, że dołożyłem cegiełkę do jego sukcesu"

Kamil Grosicki to reprezentant Polski w piłce nożnej i pomocnik w angielskim klubie West Bromwich Albion. Oprócz wielkiej pasji do sportu piłkarz ma także dobre serce. Zawodnik wspiera młodych, utalentowanych sportowców, którzy są w trudnej sytuacji życiowej i nie mogą w pełni rozwijać swoich skrzydeł. 

Kamil Grosicki wspiera młodych sportowców

Kamil od lat angażuje się w pomoc młodym, utalentowanym dzieciakom. Jest założycielem oraz twarzą Football Areny Szczecin, a także jednym z ambasadorów Stowarzyszenia Amp Futbol – reprezentacji Polski piłkarzy po amputacjach. Jak przyznał, każdy z nas popełnia w życiu błędy, najważniejsze jest jednak to, aby wierzyć w swoją siłę i talent.

- Ja zawsze wierzyłem w swoje umiejętności, wierzyłem, że mogę w przyszłości być dobrym piłkarzem i tak się stało. Dzisiaj jestem zawodnikiem reprezentacji Polski i jestem bardzo z tego dumny - podkreślił Kamil Grosicki w rozmowie z Dzień Dobry TVN. 

Sportowiec miał to szczęście, że w karierze pomagali mu oddani rodzice. Wsparcie najbliższych pozwoliło mu spełniać marzenia i dążyć do wyznaczonego sobie celu.

- Dużo w dzieciństwie pomogli mi rodzice, oddali mi swoje serce, oddali mi swój czas i wiedzieli, że muszą we mnie zainwestować, żebym w przyszłości był piłkarzem – wspominał piłkarz. 

Jak pomaga Kamil Grosicki

Kamil to spełniony sportowiec, a także ojciec i mąż. Wdzięczny za wszystko, co otrzymał od życia, postanowił wspierać młodych piłkarzy. Wraz z przyjaciółmi otworzył w Szczecinie szkółkę, w której trenuje około 350 osób. Cieszy się, że nastały czasy, w których przyszli reprezentanci mogą ćwiczyć na świetnych boiskach i mają wykwalifikowaną kadrę trenerów.

- Za każdym razem, jak jestem tylko w Szczecinie, to odwiedzam Arenę, rozmawiam z tymi dziećmi, staram się tłumaczyć, że kariera to nie jest łatwa sprawa - wyjaśnił reprezentant Polski.  

Są dzieci, które potrzebują większej pomocy i ja jestem osobą, która zawsze im pomoże. Mam nadzieję, że kiedyś taki chłopiec powie, że Kamil Grosicki też dołożył cegiełkę do jego sukcesu 

– powiedział.

Piłkarz mimo kariery jest oddany rodzinie, a bliscy są dla niego całym światem. Dają mu siłę i energię do działania, a także wywołują uśmiech.

- W pewnym momencie życiowym, piłkarskim to moja żona była najważniejszy bodźcem do pracy, do zmieniania swoich nawyków do osiągnięcia sukcesów i za to jej bardzo dziękuję. Oczywiście dzieci, które mam, to jest moja cała moc. Moja córka daje mi codziennie tyle energii, że ja wychodzę z domu uśmiechnięty. Tak samo syn Dominiki, Marcel. Ma zaraz 18 lat, też go bardzo kocham i pójdę za nim w ogień - zapewnił Kamil Grosicki. 

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Zobacz także:

Robert Lewandowski Sportowcem 2020 roku. Piłkarz odbierając statuetkę wygłosił wzruszającą przemowę

Jak zostać piłkarzem: wymagania i perspektywy zawodowe

Robert Lewandowski najlepszym piłkarzem świata według FIFA! "Jestem bardzo dumny"

Co sądzisz o tym artykule?
87
10
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0