Związki i seks

Tajniki kamasutry dla początkujących. Jak dobrać dla siebie idealne pozycje z kamasutry?

Para, która uprawia seks

Fot: torwai / gettyimages.com

Związki i seks

Tajniki kamasutry dla początkujących. Jak dobrać dla siebie idealne pozycje z kamasutry?

Para, która uprawia seks

Fot: torwai / gettyimages.com

Kamasutra to połączenie dwóch sanskryckich słów - kama, czyli miłość i sutra, czyli sztuka. Poznając pozycje z kamasutry możemy uczynić nasze pożycie bardziej satysfakcjonującym. Księga kamasutry zawiera jednak również szereg ponadczasowych rad, jak z pomocą seksu pogłębić naszą relację i przeciwdziałać konfliktom.

Content: Kamasutra to księga miłości powstawała między I a VI wiekiem naszej ery w Indiach. Jej autorstwo przypisuje się Watsjajanie. Podczas gdy w wielu kulturach seks uważany był za temat tabu, w Indiach stanowił on naturalny sposób na zbliżenie partnerów, poznanie ich wzajemnych potrzeb, a pośrednio również drogę do szczęśliwego życia. Nauka kamasutry daje więc ponadczasową wiedzę o naszej seksualności, pozwala również bez pośpiechu

i skrępowania odkrywać drogę do zaznawania i dawania rozkoszy.

Ile pozycji jest w kamasutrze? Tajniki kamasutry od podstaw

Księga kamasutry zawiera kilkadziesiąt pozycji seksualnych, które przez wieki poddawane były przeróżnym modyfikacjom. Watsjajana zaczyna jednak swoje dzieło od klasyfikacji mężczyzn i kobiet w zależności od wielkości ich miejsc intymnych. Zdaniem hinduskiego mędrca przyroda stworzyła nas niczym puzzle - każdy typ męski ma swój idealny kobiecy odpowiednik. I tak mężczyzna zając może osiągnąć spełnienie z kobietą jeleniem, jednak kobieta słoń będzie już dla niego zbyt dużym wyzwaniem.

Zanim indyjska sztuka kochania przechodzi do zaprezentowania pozycji, najpierw radzi,

jak wprawić się w odpowiedni nastrój. Pozycje z kamasutry to jedno, najpierw warto jednak pomyśleć o odpowiednim wyborze miejsca, zastosowaniu aromatycznych olejków, czy w końcu - dobraniu nastrojowej muzyki. Nauka kamasutry rozpoczyna się od sztuki masażu. I tak, masować możemy praktycznie każdą część ciała partnera, szukając jego czułych miejsc i poznając ciało ukochanej osoby. Watsjajana wymienia tutaj tak nieoczywiste miejsca, jak opuszki palców czy czoło.

Sztuka kamasutry to swego rodzaju miłosna gra. Aby grać w nią dobrze, trzeba sobie przyswoić chociaż część z 64 kombinacji objęć, pocałunków i ukąszeń. Jednym słowem, warto poznać zasady gry wstępnej. Zgłębienie tajników kamasutry pomoże nam dostosować odpowiednie do oczekiwań partnera natężenie pieszczot. W indyjskiej sztuce kochania dozwolone są nawet ukąszenia, zadrapania i klapsy, ważne aby wyczuć, czy nasz partner ma na nie ochotę.

Kiedy już zgłębimy podstawy, warto zadać sobie pytanie: “ ile jest pozycji kamasutry ?” i przyjrzeć się bliżej niektórym z nich, aby wybrać idealną pozycję dla siebie. Oto niektóre pozycje z kamasutry:

· “ Ptak w locie ” - księga kamasutry radzi, aby kobieta w tej pozycji położyła się na plecach, podkurczając nogi, jej partner zaś kładzie się na niej. Podczas stosunku kobieta macha nogami niczym ptak w locie, co z jednej strony sprzyja stymulacji łechtaczki, z drugiej wzmacnia przeżycia seksualne obojga partnerów.

· “ Słoń ” - księga kamasutry odradza tę pozycję panom z niewielkimi członkami oraz mężczyznom otyłym. Kobieta kładzie się na brzuchu w stanie zupełnej uległości, jej partner wchodzi w nią od tyłu. Pozycja ta pozwala na niezwykłą bliskość partnerów.

· “ Leżąca miłość ” - w tej pozycji kobieta kładzie się na plecach z uniesionymi nogami, które spoczywają na ramionach partnera. Jest to jedna z pozycji kamasutry, która pozwala na intensywną stymulację łechtaczki.

· “ Papużki nierozłączki ” - księga kamasutry wymienia tę pozycję jako idealną do jednoczesnej stymulacji łechtaczki i piersi. Mężczyzna siada na brzegu łóżka, kobieta przysiada go zwrócona doń plecami.

Nauka kamasutry - miłosny savoir vivre

Zgodnie z hinduską sztuką kochania, nadrzędną zasadą dobrego aktu miłosnego jest poznanie swojego partnera - zarówno jego pragnień, jak i ograniczeń. Największą wadą kochanka, według sztuki kamasutry, jest egoizm. Mężczyzna powinien dołożyć wszelkich starań, aby zaspokoić kobietę, kobieta, choć może udawać zawstydzoną, nie powinna być jednak uległa. Nauka kamasutry to uczenie się na błędach, nie wystarczy więc opanować kluczowych pozycji, o wiele ważniejsza jest według indyjskiej sztuki miłości otwartość na potrzeby partnera i stopniowe budowanie bliskości. Tylko w ten sposób możemy stać się mistrzami kamasutry.

Zobacz film: Małżeńskie sex story. Źródło: Dzień Dobry TVN.


Co sądzisz o tym artykule?
67
5
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0