Ciąża

Kalendarz dni płodnych. Jaka jest najlepsza aplikacja?

Kobieta siedzi na łóżku i patrzy w telefon.

Fot. Tony Anderson / Getty Images

Ciąża

Kalendarz dni płodnych. Jaka jest najlepsza aplikacja?

Kobieta siedzi na łóżku i patrzy w telefon.

Fot. Tony Anderson / Getty Images

Aplikacja z kalendarzem dni płodnych pomoże określić, w jakie dni szansa na zajście w ciążę jest największa. Przyda się także wszystkim, którzy są preferują naturalne metody zapobiegania ciąży. Dowiedz się, jak działa kalendarz dni płodnych oraz jak wybrać najlepszą aplikację, która określi dzień owulacji.

Kalendarz dni płodnych w telefonie to świetny sposób na planowanie ciąży i kontrolowanie dni płodnych oraz niepłodnych. Dzięki regularnemu wprowadzaniu wymaganych danych zainstalowany program z wyprzedzeniem podaje informacje dotyczące przyszłych owulacji i miesiączek. Na rynku pojawia się coraz więcej aplikacji, które umożliwiają naturalne planowanie rodziny i służą jako kalendarz menstrualny dla kobiet, lubiących mieć wszystko pod kontrolą. Pozostaje więc pytanie: jak działa aplikacja z kalendarzem dni płodnych i jak wybrać najlepszą?

Kalendarz dni płodnych aplikacja – dlaczego warto?

Kalendarz dni płodnych w aplikacji komórkowej pozwala zwiększyć szanse na zajście w ciążę, poprzez przewidywanie dat przyszłych miesiączek oraz dni owulacji. Niezależnie od systemu operacyjnego telefonu, masz możliwość wyboru spośród wielu różnych programów, oferujących usługi tego typu. Niektóre z nich są całkowicie bezpłatne, za dostęp do innych może być wymagana niewielka opłata, wiążąca się zwykle z możliwością korzystania z dodatkowych funkcji.

Aplikacja kalendarz dni płodnych pomaga kontrolować cykl menstruacyjny i śledzić zmiany zachodzące w poszczególnych jego dniach. Warto korzystać z niej, chociażby po to, by nauczyć się prawidłowej obserwacji swojego ciała i zrozumieć odbywające w nim procesy.

Aplikacja kalendarz – jak z niej korzystać?

Aplikacje, określające dni płodne i niepłodne, działają zwykle na podobnej zasadzie. Aby w pełni korzystać z ich funkcji, należy na bieżąco zaznaczać dni, w których występuje miesiączka. W większości aplikacji dostępne są także dodatkowe funkcje, takie jak wprowadzenie informacji o samopoczuciu czy objawów towarzyszących danemu dniu cyklu.

Jeśli dotychczas nie używałaś programu z kalendarzem dni płodnych, ale notowałaś częstotliwość okresu, możesz wprowadzić wszystkie dane wstecz, a dopiero później uzupełniać potrzebne informacje na bieżąco. To niezwykle przydatna funkcja, która pozwala na lepsze prognozowanie przyszłych dni płodnych i niepłodnych, owulacji oraz menstruacji.

W celu zindywidualizowania kalendarza i prognoz wystarczy zwykle zaznaczenie długości cyklu oraz wpisanie daty ostatniej menstruacji. Wprowadzając dane do aplikacji, pamiętaj, że za pierwszy dzień cyklu uznawany jest pierwszy dzień miesiączki.

Jak aplikacja kalendarz oblicza dni płodne?

Tylko przez kilka dni w środku cyklu menstruacyjnego szansa na zajście w ciążę jest największa. Dni płodne trwają przeciętnie od 1 do 3 dni. Plemniki z kolei są w stanie przeżyć 2-3 dni wewnątrz kobiecego organizmu. Dlatego też wysokie prawdopodobieństwo zapłodnienia, w najlepszym przypadku, utrzymuje się przez 4 dni. To właśnie ten kilkudniowy okres nazywany jest owulacją.

Aplikacja kalendarz porównuje czas trwania wszystkich cyklów oraz częstotliwość występowania miesiączki, a następnie określa dni płodne, w których szansa na zajście w ciążę wzrasta w porównaniu do pozostałych dni cyklu. Przykładowo, w cyklu trwającym 28 dni, owulacja pojawia między 12. a 16. dniem jego trwania.

Kalendarz dni płodnych jest najskuteczniejszy przy regularnych cyklach. Opóźnienie pojawienia się miesiączki, stres i niewielka infekcja mogą spowodować przesunięcie się dni płodnych.

Zobacz film: Dlaczego warto być aktywną w ciąży? Źródło: Dzień Dobry TVN

Kalendarz dni płodnych – jaka aplikacja jest najlepsza?

Wśród kalendarzy dni płodnych można wyróżnić 3 aplikacje, które dobrze spełniają swoje zadanie i oferują dodatkowe funkcje, ułatwiające obserwację zmian w organizmie. Wszystkie dostępne są w języku polskim.

  • Kalendarz Miesiączka Flo i Kalkulator Dni Płodnych to niezwykle dopracowana aplikacja, która pozwala nie tylko na kontrolowanie cyklu, ale także na planowanie ciąży i monitorowanie jej przebiegu tydzień po tygodniu. Świetnie sprawdzi się dla osób, planujących założenie rodziny i dla kobiet, które chcą śledzić regularność miesiączki i przewidywać jej pojawienie się w następnych miesiącach. Aplikacja umożliwia dodanie informacji na temat swojego nastroju, objawów oraz popędu seksualnego. Pomimo wielu funkcji, jest prosta i intuicyjna w obsłudze.
  • Kalendarz Miesiączka jest dobrym narzędziem do prognozowania terminów miesiączek oraz obliczania dni płodnych i niepłodnych. Ma wiele funkcji, które wykraczają poza standardowe śledzenie cyklu. Używając jej, możesz wprowadzać do dziennika towarzyszące Ci danego dnia objawy, temperaturę czy nawet masę ciała.
  • Kalendarzyk Bella oblicza dni płodne i monitoruje cykl menstruacyjny. Pozwala także na zaznaczenie opcji powiadomień o zbliżającej się miesiączce, co będzie niezwykle przydatnym rozwiązaniem na co dzień dla kobiet, które często zapominają o kontrolowaniu swojego cyklu. Aplikacja jest niezwykle prosta w obsłudze.
Co sądzisz o tym artykule?
1
0
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0