Gwiazdy

Emilian Kamiński i Justyna Sieńczyłło o niecodziennych czasach. „Tęsknimy za Teatrem Kamienica, bo to nasz drugi dom”

Gwiazdy

Emilian Kamiński i Justyna Sieńczyłło o niecodziennych czasach. „Tęsknimy za Teatrem Kamienica, bo to nasz drugi dom”

Aktorska para, oddana pasji tworzenia teatru od 17 lat, musiała przymusowo zwolnic tempo życia. Teatr to nie tylko zamiłowanie, ale i źródło ich dochodu. Jak Justyna Sieńczyłło i Emilian Kamiński radzą sobie podczas kwarantanny i co robią w wolnym czasie? 

Rodzinny czas podczas kwarantanny - jak go organizują?

Justyna Sieńczyłło i Emilian Kamiński czas kwarantanny spędzają w domu pod Warszawą w Józefowie. W czasach, gdy wszyscy są uwięzieni w domach, wyjście do ogrodu jest nie lada luksusem. Co aktorzy robią w wolnym czasie?

W domu przebywają aktorzy oraz synowie, 16-letni Cyprian i 21-letni Kajetan. Jednak nikt nie wchodzi nikomu w drogę. Każdy ma swój świat, swoje obowiązki, więc rodzinne spotkania odbywają się w czasie posiłków. Emilian Kamiński przyznał także, że czas spędzony w domu, nie jest czasem straconym. To idealna okazja na zadumę i wykorzystanie wolnej chwili na sprawy, którymi wcześniej nie mieliśmy okazji się zająć.

My działamy, staramy się w tym szaleństwie znaleźć jakąś metodę. Najmocniej działa chyba nasza szkoła Kamarti, która ma zajęcia online. Mieliśmy też egzaminy online i trwa już rekrutacja. Zapraszamy młodych ludzi, którzy nie wiedzą, co ze sobą zrobić. Kształcimy w realizacji światła, dźwięku, multimediów. Otwieramy od września nowe kierunki, scenografia, kostiumy, wizaż 

– powiedziała Justyna Sieńczyłło.

Aktorka podkreśliła, że mimo obowiązków i wielu rzeczy, które mamy w planach zrobić. Najważniejszą rzeczą, na której powinniśmy się teraz skupić, jest odsuwanie złych myśli.

Każdy żyje w jakimś lęki, strachu, obserwujemy cały świat, który stanął, ale na pewno musimy się starać motywować i te złe myśli odsuwać. Zbierać siły na bliską przyszłość, na powrót do pracy

 – dodała.

Jak kwarantannę w rodzinnym domu spędzają synowie? Aktorka przyznała, że są oni najszczęśliwsi, bo mogą być w swoim świecie. Żyją w wirtualnej rzeczywistości, gdzie spotykają się z kolegami.

Ja mam czas dla chłopców. Zawsze lubiłem porozmawiać, czy z Cyprianem, czy Kajetanem i teraz mamy czas i dużo sobie rozmawiamy. To są męskie rozmowy. Justyna jest łaskawa w nich mniej uczestniczyć

– powiedział Emilian Kamiński. 

Przerwa od pracy  w teatrze

Justyna i Emilian od 17 lat oddani są swojemu Teatrowi Kamienica. Jak przyznają, nadszedł ciężki czas. Jako właściciele i kierownicy teatru odpowiedzialni są za los wielu pracowników. Niestety obecna sytuacja nie jej sprzyjająca dla nikogo. Aktorzy z niecierpliwością czekają na chwilę, gdy wszystko wróci do normalności, a teatr znów otworzy swe drzwi dla gości. 

Tęsknimy za Teatrem Kamienica, bo to nasz drugi dom. Za tym trudno nie tęsknić, to jest tak piękne miejsce. Tyle zdrowia i poświęcenia kosztowało nas i wspaniałych różnych ludzi, żeby to powstało. To jest taka roślina, która wymaga wody, a tą wodą są widzowie i nie ma co ukrywać, że za tym się bardzo tęskni

 – przyznał Emilian.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz też:

Co sądzisz o tym artykule?
88
10
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0