Gwiazdy

Jubileuszowy koncert pamięci Przemysława Gintrowskiego

Gwiazdy

Jubileuszowy koncert pamięci Przemysława Gintrowskiego

Agnieszka Jastrzębska wybrała się na 10. jubileuszowy koncert poświęcony pamięci Przemysława Gintrowskiego, legendarnego barda Solidarności. W Dzień Dobry TVN zdała relację z wydarzenia. 

Koncert poświęcony twórczości Przemysława Gintrowskiego

W niedzielę, 9 grudnia w Teatrze Polskim odbył się 10. jubileuszowy koncert poświęcony pamięci Przemysława Gintrowskiego. Na scenie polscy artyści zaprezentowali 10 piosenek skomponowanych przez legendarnego barda Solidarności.  

10. jubileuszowy koncert był faktycznie przełomowy. Wprowadziliśmy dużo nowych akcentów, narratorem głównym koncertu jest sam Przemek, który opowiada o tym, co jest dla niego ważne, jakie wartości, co sądził o tych czasach kiedy tworzył, czym dla niego jest rodzina i co go fascynowało. Jego twórczość jest niesamowita. 

– powiedziała Katarzyna Gintrowska, prezes Fundacji im. Przemysława Gintrowskiego.

W tym roku w koncercie wzięło udział wielu wspaniałych wokalistów m.in. Michał Szpak, Natalia Nykiel, Sebastian Karpiel- Bułecka. Krystyna Prońko, Julia Gintrowska, Aleksandra Gintrowska, Janusz Radek, Julia Marcell i Patrick the Pan oraz Skubas.

Piosenki nie są łatwe do zinterpretowania, bo jednak pisał to dużo dojrzalszy człowiek ode mnie, w związku  z tym jest to sztuką uzyskać środek i tej mojej młodości i mocnego przekazu, jaki idzie w tekstach.

 – powiedział Michał Szpak.

Jak przyznał Sebastian Karpiel-Bułecka, twórczość Przemysława Gintrowskiego ma w sobie cechy dramatyzmu i opowiada o trudnych i ciężkich czasach. Wykonywanie piosenek jest ogromnym stresem i wyzwaniem.

Nagroda im. Przemysława Gintrowskiego

W trakcie jubileuszowego koncertu wręczono nagrodę „Za wolność w kulturze” im. Przemysława Gintrowskiego. Tytułem uhonorowany został Muniak Staszczyk lider zespołu T.Love.

Poprzednimi laureatami byli Antonina Krzysztoń, Jan Polkowski, Stanisława Celińska, Ewa Błaszczyk i Franciszek Pieczka.

Zobacz też: 

Co sądzisz o tym artykule?
56
4
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0