Związki i seks

Joanna Przetakiewicz o rozwodach: "Ja, mój mąż oraz dzieci korzystaliśmy z pomocy psychologa"

Związki i seks

Joanna Przetakiewicz o rozwodach: "Ja, mój mąż oraz dzieci korzystaliśmy z pomocy psychologa"

Świat show-biznesu żył niedawno szóstym już ślubem Pameli Anderson. Nie brakowało głosów krytyki, jakoby aktorka zmieniała mężów jak rękawiczki. Wiele osób nie wyobraża sobie, by ponownie decydować się na małżeństwo. O rozpadzie związku i tym, jak żyć po rozstaniu rozmawialiśmy z projektantką Joanną Przetakiewicz oraz psychoterapeutką par Marzeną Mawricz.

Joanna Przetakiewicz o rozwodach

Projektantka mody ma na koncie trzy poważne związki. Niedawno wzięła ślub z Rinke Rooyensem, z którym jak mówi, ma nadzieję spędzić resztę życia. Zakochani są parą od 2018 r. i oboje mają duży bagaż doświadczeń. Joanna wyszła za mąż pierwszy raz, gdy miała 20 latpara doczekała się trzech synów, lecz związek rozpadł się po 16 latach. Potem projektantka była żoną biznesmana Jana Kulczyka.

- Mam za sobą dwa długie związki, pierwszy 16 lat, a drugi 10. Dwa rozwody, w związku z tym sporo wiem na ten temat. Najważniejsze jest, żebyśmy pozostawili w sobie dobre uczucia, żebyśmy się nie ranili nawzajem - powiedziała w Dzień Dobry TVN Joanna Przetakiewicz. 

- Bardzo często, kiedy rozmawiam z młodymi dziewczynami to widzę, że są ofiarami złamanego serce. Obwiniają siebie, wiecznie żałują, czy kultywują pretensje. Najczęściej kobiety biorą winę na siebie - dodała projektantka. 

Joanna Przetakiewicz korzystała z pomocy psychologa

Projektantka wyznała w naszym programie, że po każdym rozpadzie związku musiała dojść do siebie w spokoju. Nigdy jednak nie zadręczała się myślami, że nie ma dla niej szans w miłości. 

- Kiedy rozstawałam się z mężem po 16 latach i z trójką synów, to wiem jak jest trudno. Korzystałam z pomocy psychologa, a nawet mój mąż oraz moje dzieci. Ważne jest, żeby ktoś, kto zna instrumenty psychologiczne, nam pomógł - podkreśliła nasza rozmówczyni.

- Trzeba dać sobie czas. Pamiętam, jak przyjaciółka zapytała mnie po rozwodzie, jak się czuję i co planuję. A ja powiedziałam, że czuję, że czekam w poczekalni. Że jestem spokojna i że wiem, że moje życie się ułoży, jak przyjdzie na to czas - wspominała Joanna.

Obecna w studiu psychoterapeutka par wskazała na to, jak ważne jest, żeby dać sobie pomóc po tak traumatycznym przeżyciu, jakim jest rozpad związku. 

- Warto pójść do psychologa, żeby nie chować długo urazy, ale żeby dojść do wybaczenia ostatecznie i żeby zrozumieć, dlaczego nam się to nie udaje. Żeby nie zostać z poczuciem winy. Musimy zrozumieć, czego potrzebujemy, żeby umieć to nazwać i dać tę szansę też partnerowi - tłumaczyła Marzena Mawricz. 

Jak zaufać po rozstaniu?

Często problemem osób, które doświadczył trudnych rozstań, jest zaufanie komuś innemu. Kluczowym jest, żeby dać sobie czas na żałobę i refleksję. 

- Okres żałoby przygotowuje nas na kolejny związek. Dlatego kiedy mówimy o kolejnych ślubach, których się boimy, to pamiętajmy, że żałoba jest tym czasem, żeby się oswoić z jakąś sytuacją. Te wszystkie etapy są po to, żeby siebie poznać, oswoić się. Czas czekania jest przygotowaniem na to, co będzie następne - podsumowała psychoterapeutka.  

- Nigdy przenigdy nie straciłam wiary w miłość - zapewniła Joanna Przetakiewicz.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Zobacz też:

Co sądzisz o tym artykule?
97
10
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0