Gwiazdy

Joanna Jabłczyńska dba o formę także zimą. "Wolę trenować w śniegu i mrozie niż podczas upałów"

Gwiazdy

Joanna Jabłczyńska dba o formę także zimą. "Wolę trenować w śniegu i mrozie niż podczas upałów"

Joanna Jabłczyńska żadnej pory roku się nie boi. Jak przekonuje, zawsze jest dobry czas na trening. Aktorka opowiedziała w Dzień Dobry TVN o swoim sportowym duchu i udzieliła kilku rad, jak zadbać o siebie, kiedy aura nie sprzyja. 

Joanna Jabłczyńska trenuje zimą

Aktorka nie rozckliwia się nad sobą i czy to deszcz czy śnieg, możemy spotkać ją podczas joggingu. Zresztą, jak przyznała w rozmowie z Robertem Stockingerem, upały jej nie służą. 

- Pogoda nie ma dla mnie znaczenia. Dla sportowca pogoda jest dobra albo bardzo dobra. To tylko kwestia odpowiedniego nastawienia i odpowiedniego ubioru, żeby było przyjemnie na treningu. Wolę trenować w śniegu i mrozie niż podczas upałów - mówiła aktorka. 

- Jestem na takim etapie w swoim życiu, że trenuję dla przyjemności. Więc zazwyczaj w zależności od różnych sytuacji decyduję się na godzinne bieganie - opowiadała Joanna Jabłczyńska.

Joanna Jabłczyńska kocha kolarstwo 

Gwiazda wyznała nam, że z chęcią porzuciłaby buty do biegania dla dwóch kółek. Niestety, warunki atmosferyczne nie są dla niej łaskawe. 

- Gdyby tak jak do biegania wystarczyły tylko buty biegowe, to bym dużo chętniej poszła na rower, niż biegała. Kolarstwo to dla mnie królowa sportów, ale wymaga więcej nakładu pracy. Poza tym godzina roweru to jakby tylko zjeść przekąskę - tłumaczyła aktorka.  

Rozgrzewka przed bieganiem zimą

Dobre przygotowanie do ćwiczeń to podstawa. W czasie pandemii nasza aktywność fizyczna znacznie spadła. Dlatego do sportu trzeba podchodzić wyjątkowo ostrożnie, żeby nie nabawić się kontuzji. Joanna Jabłczyńska uczula, żeby przed zimowym bieganiem najpierw dobrze się rozgrzać.

- Najpierw staw skokowy, później bioderka - wyjaśniała aktorka. 

- Motywację mam, więc mi trzeba przypominać, że jeden dzień powinien być dla regeneracji. Jeśli bieganie to zalecam 2 czy 3 razy w tygodniu. Najzdrowsze jest zróżnicowanie treningów - dodała nasza rozmówczyni.

Joanna Jabłczyńska o zamkniętych siłowniach

Aktorka nie ukrywa, że zamknięte obiekty sportowe to dla niej duże ograniczenie. Tym bardziej, że uwielbia basen. 

- Duży problem. Ja lubię triathlon, mam umysł i upór zawodowca. Gdyby mój organizm był tak samo uparty, jak ja... - uśmiecha się gwiazda.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz też:

Reporter: Robert Stockinger
Co sądzisz o tym artykule?
90
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0