Koszulki wędkarskie – jak ubrać się na ryby? Popularne wzory

Mężczyzna łowiący ryby
Annie Otzen / Getty Images
Źródło: Moment RF
Wybierając się na ryby, należy zadbać również o odpowiedni strój. Dobrze dobrany ma za zadanie zapewnić wędkarzowi komfort i bezpieczeństwo. Każda część garderoby, w tym koszulka wędkarska, powinna być przemyślana i wygodna. Istotny jest zarówno wybór tkaniny, jak i kolor.

Koszulka wędkarska to spersonalizowany element garderoby każdego wędkarza. Dawniej dyscyplina mało znana i uprawiana najczęściej przez ludzi starszych, obecnie zyskuje na popularności. Wiąże się z tym popularyzacja drużyn wędkarskich, klubów, zlotów miłośników wędkowania i bicie rekordów.

Koszulki wędkarskie – potrzebne czy zbędne?

Jeśli wędkowanie ogranicza się do kilku wypadów w roku, to faktycznie zwykła i wygodna odzież wystarczy. Natomiast w przypadku częstych wypraw na ryby starannie przygotowany strój będzie wskazany. Każdy z wędkarzy, pomimo stosowania się do określonych wymogów technicznych, wypracowuje swój własny, niepowtarzalny styl. Za jego sukcesami stoją godziny spędzone na oczekiwaniu wymarzonego celu. Najcięższa lub najdłuższa ryba, a może niespotykany okaz?

Aby łowiło się przyjemniej i skuteczniej, warto zainwestować w dobry strój.

Pierwszym kryterium wyboru jest kolor. Najlepsze są te w kolorach ziemi, które niemalże wtapiają się w krajobraz stawu lub rzeki. Oprócz gumowych kaloszy, nieprzemakalnej kurtki z kapturem, wygodnych, niekrępujących ruchów spodni i ciepłej bluzy dobrze jest zdecydować się na wędkarską koszulkę.

Koszulki wędkarskie – jaką wybrać?

Wybierając koszulki wędkarskie spośród szerokiej oferty dostępnych na rynku, należy zwrócić uwagę na ich skład i jakość. Zwykłe, bawełniane T-shirty, najczęściej z dodatkiem sztucznych włókien, będą niewygodne i niekomfortowe. Warto pamiętać, że wędkarze spędzają wiele godzin w różnych warunkach pogodowych. Wielogodzinne siedzenie na słońcu lub w chłodzie wymaga odzieży technicznej, która będzie współpracować z ciałem i zmieniającą się temperaturą. Jeśli jednak wędkarz woli naturalne materiały, ważne jest, aby koszulka była wykonana ze 100% bawełny, bez żadnych domieszek lycry lub elastanu. Bawełna certyfikowana, dobrej jakości pozwoli ciału oddychać, jednocześnie będzie przewiewna i wygodna.

Koszulki wędkarskie z nadrukiem

Coraz większą popularnością, szczególnie wśród wędkarzy sportowych, cieszą się koszulki wędkarskie z nadrukiem. Sięgają po nie również kluby wędkarskie, które w ten sposób reklamują się np. na zawodach. Należy jednak mieć świadomość, że nie każda z nich przetrwa kilka sezonów. Przy wyborze zatem warto zwrócić uwagę na technikę nadruku. Technologia termotransferu i sitodruk zapewniają wysoką trwałość. Wybierając taki oryginalny strój można zdobyć się na odwagę i zdecydować się na napis osobisty, dedykowany konkretnej osobie. Personalizowane koszulki wędkarskie z nadrukiem to również znakomity pomysł na wyrażenie swojej pasji. Bez wątpienia sprawdzą się w tym przypadku śmieszne koszulki wędkarskie , które w zabawny sposób podkreślą osobowość posiadacza. Będą one również świetnym pomysłem na prezent dla bliskiej osoby. Może warto za pomocą nadruku pochwalić się swoją imponującą zdobyczą?

Koszulki wędkarskie – napisy i kroje

Firmy posiadające w swoim asortymencie koszulki wędkarskie mają przygotowane gotowe wzory nadruków, ale również dają możliwość nadrukowania swojego rysunku i hasła. Do najbardziej popularnych należą te z motywem wędki lub zabawne nadruki tekstowe np.„ Król wędkarzy”, „Najlepszy wędkarz”, „Branie zaczyna się po czterdziestce”, „Mam branie”, „Cicho, nie przeszkadzać”.

Kroje koszulek dla wędkarzy również bywają różne. Tradycyjne z krótkim i długim rękawem, taliowane, zakładane przez głowę, z zamkiem błyskawicznym lub ze stójką. Wybór jest kwestią indywidualną. Dokonując go, należy sugerować się przede wszystkim wygodą oraz tym, na jaką okazję ma być zakupiona koszulka wędkarska.

Jak dbać o koszulki wędkarskie?

Wykonane w 100% z bawełny należy prać w temperaturze maksymalnie 40 stopni. Koszulki wędkarskie z nadrukiem zawsze pierzemy odwrócone na lewą stronę. Odradzane jest stosowanie silnych detergentów, odplamiaczy i wybielaczy, które mogą przebarwić nadrukowany wzór. Koszulki techniczne wykonane z materiałów termoaktywnych najlepiej prać w temperaturze 30 stopni. Te, które mają dodatkową powłokę przeciwdeszczową, nigdy nie powinny być prane w zwykłym proszku do prania. Specjalne płyny do prania odzieży przeciwdeszczowej i technicznej można dostać w sklepach sportowych.

Koszulki wędkarskie termiczne i wykonane z materiałów technicznych nie wymagają prasowania. Koszulki bawełniane natomiast należy prasować żelazkiem średnio rozgrzanym, a najlepiej przez szmatkę. Zbyt wysoka temperatura może naruszyć strukturę nadruku.

Zobacz film: Między nami wędkarzami.

Zobacz film: Między nami wędkarzami. Źródło: Dzień Dobry TVN

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

Źródło zdjęcia głównego: Moment RF

podziel się:

Pozostałe wiadomości