Jak pozbyć się drugiego podbródka? Makijaż Marty Gąski i medycyna estetyczna

Masz drugi podbródek i chcesz się go pozbyć? Będzie to bardzo trudne, jednak możesz go... ukryć! Jak to zrobić za pomocą makijażu? Sprawdź! Poza tym dowiedz się, jakie zabiegi medycyny estetycznej również mogą zdziałać cuda!
  • Jak ukryć drugi podbródek makijażem?
    • Ukryj drugi podbródek fryzurą. Jaką wybrać?
      • Zapobieganie - co robić, by nie mieć drugiego podbródka?
        • Termolifting - jak działa?
          • Lipoliza iniekcyjna - co to jest? Jak działa? Ile kosztuje?
            • Krioterapia - czy pomaga? Koszt serii zabiegów
              • Fale radiowe - jak działają?
                • Implantacja nitek - najskuteczniejsza metoda

                  Zobacz też:

                  Makijaż permanentny. Wszystko co warto o nim wiedzieć

                  Drugi podbródek to duży problem nie tylko dla kobiet, które zmagają się z nadwagą lub otyłością. Zdarza się, że osoby szczupłe również mają drugi podbródek. Problem ten może dotyczyć częściej starszych osób, ale młodsze kobiety również czasem uskarżają się na powstanie dodatkowej nieestetycznej fałdki...

                  Faktem jest, że drugi podbródek nie wygląda dobrze. Jak w takim razie go ukryć, jeśli nie możemy się go pozbyć?

                  Jak ukryć drugi podbródek makijażem?

                  Odpowiedni makijaż to sposób pozwalający ukryć drugi podbródek, jednak wymaga dużej wprawy. Należy odpowiednio manewrować kolorami makijażu, by optycznie wyszczuplić podbródek. Jak to zrobić? Nałóż na podbródek puder brązujący lub o dwa odcienie ciemniejszy podkład i nimi wymodeluj część ciała pod żuchwą.

                  Podbródek możesz konturować na mokro lub na sucho. Pamiętaj! Nie używaj ciepłych brązów ze świecącymi drobinkami, zdecyduj się na brąz w zimnym odcieniu, które nie doda koloru, a "zrobi na twarzy cień". Zasada jest prosta - to, co chcemy ukryć, jest ciemne. A to, co chcemy uwypuklić, powinniśmy rozjaśnić.

                  Konturując drugi podbródek, pamiętaj żeby wykonturować też całą twarz. Efekt musi być równomierny na całej twarzy i szyi.

                  Ukryj drugi podbródek fryzurą. Jaką wybrać?

                  Aby ukryć drugi podbródek, przyda ci się nowa fryzura! Jaka? Wystrzęp włosy w taki sposób, by ich końce nachodziły na brodę. Dzięki takiej fryzurze zasłonisz drugi podbródek i odwrócisz od niego uwagę.

                  Więcej:

                  Ćwiczenia na podbródek. Jak pozbyć się problematycznych fałdek?

                  Zapobieganie - co robić, by nie mieć drugiego podbródka?

                  Aby zapobiec powstawaniu drugiego podbródka, masuj regularnie szyję i podbródek - od nasady szyi ku górze! Odpowiednio wykonany masaż zwiększy elastyczność szyi i podbródka oraz poprawi ukrwienie.

                  • Uwaga! Jeśli nie chcesz mieć drugiego podbródka, musisz przestać się garbić.
                    • Ściągaj łopatki do tyłu, unoś głowę do góry.
                      • Poza tym, śpij na płaskiej poduszce.

                        Termolifting - jak działa?

                        Jeśli chcesz pozbyć się drugiego podbródka, zdecyduj się na termolifting, który powinien być wykonany na całej twarzy. Termolifting polega na podgrzaniu tkanki powierzchownej podskórnej. Dzięki termoliftingowi pobudzane są naturalne pokłady autoregeneracyjne skóry. Zabieg ten nie rozpuszcza tkanki tłuszczowej, tylko powoduje napięcie skóry na twarzy i przez to uniesienie skóry na podbródku. Koszt termoliftingu to około 800 złotych. Potrzebna jest seria czterech zabiegów raz na miesiąc.

                        Zobacz film: Sposób na podwójny podbródek, źródło: Dzień Dobry TVN

                        Lipoliza iniekcyjna - co to jest? Jak działa? Ile kosztuje?

                        Czas na bardziej inwazyjne metody. Lipoliza iniekcyjna polega na ostrzyknięciu substancją rozpuszczającą tłuszcz. Zabieg nie boli, trwa około dwadzieścia minut. Koszt wynosi około 600 złotych. Czasem wystarczy jeden zabieg, czasem dwa lub trzy.

                        Krioterapia

                        Innym pomysłem jest krioterapia, która polega na ochłodzeniu skóry przez około 20 minut, potem nakłada się maskę. Koszt wynosi od 250 do 350 złotych. Zalecana seria? Niestety aż raz na tydzień.

                        Fale radiowe

                        Kolejny zabieg to fale radiowe. Koszt zabiegu wynosi około 600 - 900 złotych. Należy wykonać od sześciu do dziewięciu zabiegów - w zależności od problemów.

                        Implantacja nitek

                        Najlepszą metodą jest implantacja nitek. Zabieg jest wykonywany bez użycia skalpela, za pomocą stałych nici nierozpuszczalnych. Poprawa jest bardzo widoczna - można wręcz ją porównać do zabiegu liftingu operacyjnego. Niestety taki zabieg jest najdroższy - kosztuje nawet 15 tysięcy złotych. Efekt może się utrzymać nawet do dziesięciu lat.

                        Więcej:

                        podziel się:

                        Pozostałe wiadomości