Sport i fitness

Jak się ubrać na siłownię? Rady dla faceta i dziewczyny

strój na siłownie

Fot. Yagi Studio / Getty Images

Sport i fitness

Jak się ubrać na siłownię? Rady dla faceta i dziewczyny

strój na siłownie

Fot. Yagi Studio / Getty Images

Siłownia w ostatnich latach stała się bardzo istotnym miejscem dla naszego społeczeństwa. Coraz więcej osób chce udoskonalać swoją sylwetkę i prowadzić zdrowy styl życia. Nie ma bardziej odpowiedniego miejsca do ćwiczeń fizycznych modelujących sylwetkę niż siłownia. Przed podjęciem treningów tego typu warto wiedzieć jednak, jak się do nich właściwie przygotować.

Wiele osób przed pierwszą wizytą na siłowni zastanawia się: czy ja tam pasuję? Czy będę zdolny wykonywać ćwiczenia? Jak będę się czuł przy tylu wysportowanych i wymodelowanych sylwetkach? Dla wszystkich myślących w ten sposób warto więc na wstępie podkreślić jedną zasadę – siłownia to miejsce dla każdego. Nie ważne, czy masz doświadczenie, czy też nie; czy jesteś młody, dojrzały, stary, wysportowany, czy raczej do tej pory prowadziłeś siedzący styl życia. Każdy ma prawo tam być, a Twoja niedoskonała sylwetka nikogo nie zadziwi – każdy przecież kiedyś zaczynał. Wbrew pozorom zwykle początkujący dostają dużo wsparcia od bardziej doświadczonych sportowców, nie ma się więc czego obawiać.

Więcej:

Jak się ubrać na siłownię? Rady dla kobiet i mężczyzn

Zanim pobiegniesz na swój pierwszy trening, musisz się do niego przygotować, kompletując odpowiednią garderobę. Wbrew pozorom nie jest to wcale takie łatwe zadanie. Oprócz zapewnienia swobody, komfortu i dobrego samopoczucia, strój musi mieć odpowiednio sportową formę, by nie utrudniać Ci ruchu. Poniżej zgromadziliśmy kilka najważniejszych informacji, które z pewnością ułatwią Ci pierwsze zakupy.

Jak się ubrać na siłownię? Dziewczyna i Facet

Warto na wstępie podkreślić, że siłownia to nie wybieg mody i nie przychodzisz tam, by chwalić się swoją garderobą. Nie musisz więc przywiązywać dużej wagi do marki czy koloru stroju, znacznie ważniejszy będzie materiał, z którego został wykonany i zakres ruchu, który możesz w nim wykonać.

Elementy ubioru na siłownię:

· buty – należy zacząć właśnie od nich, bo będzie to najważniejszy element naszego stroju . Obuwie musi być dobrze dopasowane, najlepiej przewiewne, a przede wszystkim wygodne. Na rynku dostępna jest niezliczona ilość sportowego obuwia, przy zakupie najlepiej jest zwrócić uwagę, czy są opisane przez hasło running lub training . To właśnie modele tego typu są najbardziej uniwersalne i powinny sprawdzić się przy większości ćwiczeń, które będziesz wykonywać. Należy też pamiętać, że dobrze jest, by buty takie posiadały wyjmowaną wkładkę i amortyzowaną podeszwę;

· ubranie – możesz wybrać standardowe dresowe ubranie, np. spodnie dresowe i koszulkę lub kupić kostium na siłownię . Jest on dopasowany do wybranej sylwetki i wykonany ze specjalnej oddychającej i przewiewnej tkaniny. Możesz być pewny, że w takim stroju nic nie ograniczy Twojego ruchu. Wybierając strój, unikaj nadrukowanych elementów, które przy częstym praniu bardzo szybko spierają się i tracą na swej atrakcyjności. Dobrze jest również unikać wszelkich wystających elementów typu zdobienia, zamki, guziki – na siłowni mogą być nawet niebezpieczne!

Kim Kardashian przytyła w rok ponad 8 kilogramów

 

· bielizna – wbrew pozorom to również bardzo ważny element stroju na siłownię, szczególnie w przypadku kobiet. To przede wszystkim podstawa dobrego samopoczucia. Warto więc zaopatrzyć się w odpowiednią sportową bieliznę. Dziewczyny, które posiadają stosunkowo mały biust, powinny zrezygnować z usztywnianych biustonoszy na rzecz biustonoszy materiałowych, bez fiszbiny i drażniących skórę pasków. Również kobiety z większym biustem powinny zaopatrzyć się w specjalny sportowy biustonosz. Najlepiej zapytać o radę sprzedawczynię w specjalistycznym sklepie – to ważne zarówno dla naszego komfortu, jak i bezpieczeństwa. W przypadku dolnej części bielizny najlepiej wybrać zabudowane, ale elastyczne szorty , o koronkach i stringach raczej należy zapomnieć, spowodują jedynie podrażnienie ciała;

· torba – to kolejny niezbędny element stroju na siłownię, który zapewni Ci wygodę. Najlepiej wybrać specjalną torbę sportową, czyli lekką, w której zmieścisz wszystkie niezbędne przedmioty. Podstawową zasadą, jaką powinieneś kierować się, wybierając produkt tego typu, jest to, że torba musi być pojemna ! Pamiętaj, że musisz w niej zmieścić ręcznik, ubranie na zmianę, napój, obuwie sportowe i wiele innych niezbędnych drobiazgów. Dobrze spełniają się torby bawełniane. Najlepiej wybrać taką w ciemnym kolorze, by łatwo się nie brudziła. Najwygodniejsze torby to takie, które posiadają specjalny pasek do przewieszenia przez ramię . Pamiętaj też, aby torba nie była zbyt duża – musi swobodnie zmieścić się do szafki na siłowni.

Zakupu stroju najlepiej dokonywać stopniowo, na początek możesz zacząć od przeszukania własnej szafy. Z pewnością zdziwi Cię to, jak wiele elementów doskonałego stroju na siłownię już posiadasz!

Co sądzisz o tym artykule?
88
9
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0